6 lipca – Kliper, godz: 19:00
Zespół Kliper gra nieprzerwanie od 1997 roku prezentując repertuar od skocznej piosenki żeglarskiej po szantę klasyczną. Grupa zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach szantowych. W 2002 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Kliper – „Szanty klasyczne”, która cieszyła się dużą popularnością wśród słuchaczy i zdobyła uznanie krytyków. W lipcu 2011 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Zapomniany powrót”. Muzycy są bardzo aktywni: tworzą, opracowują i nagrywają nowe utwory. Koncertują w kraju i za granicą.
Zespół tworzą: Maciej Falkiewicz, Mikołaj Firlet, Rafał Błędowski, Paweł Głowacki, Krzysztof Adamczyk. Etatowym basistą i technikiem sceny jest Mikołaj Ganabisiński.
Kasia Mucha z zespołem
Zespół powstał w Radomiu w 2014 roku. Grupa gra utwory w stylu rock, country, folk i szanty. Wokalistka zespołu – Kasia Mucha – jest laureatką wielu konkursów muzycznych. Na jednym z nich poznała muzyków, z którymi obecnie występuje.
Skład:
Katarzyna Mucha - wokal
Mikołaj Czester Ganabisiński - perkusja
Mariusz Bochnia - bas
Piotr Lis - gitara akustyczna
Dawid Walczak - klawisze
Tomasz Kucharczyk - gitara elektryczna
13 lipca – Obstawa prezydenta, godz: 19:00
Obstawa Prezydenta istnieje od 1986 roku. W 1988 roku gościli w koncercie „Debiuty” na festiwalu w Opolu. W 1989 roku zostali laureatem festiwalu w Jarocinie. Są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ponadto brali udział m.in. w festiwalach: „Przystanek Woodstok”, „Rawa Blues”, „Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla”. Na koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też piosenki takich wykonawców jak: Rolling Stones, Blues Brothers, Chuck Barry. W styczniu 2013 roku ukazała się ich siódma płyta zatytułowana ”Siedem”. Utwory z tej płyty można było usłyszeć w radiowej Trójce i Jedynce. Wcześniejsza płyta: „O nic mnie nie pytaj” była nominowana do nagrody Fryderyk 2010.
Skład:
Janusz Wykpisz - śpiew
Sławomir Sobieski - gitara
Igor Łojko - harmonijka ustna
Andrzej Malcher - bas
Andrzej Urban - perkusja
20 lipca – Kobranocka, godz: 19:00
Kobranocka to legendarna toruńska kapela grająca muzykę mocno zakorzenioną w punku, ale ich największym przebojem jest piosenka „Kocham cię jak Irlandię”. Liderem zespołu jest Kobra - Andrzej Kraiński, wokalista i gitarzysta grupy. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik. Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr "Vysol" Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.
Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu - Ordynat Michorowski. Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego występu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie, zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.
27 lipca – Gala operetkowo-operowa, godz: 19:00
Monika Gruszczyńska – sopran – solistka Opery Wrocławskiej
Monika Gruszczyńska jest wszechstronnie wykształconą muzycznie wrocławianką. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego zostając jego finalistką. Uczestniczyła w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Wratislavia Cantans i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. W maju 1999 roku, będąc jeszcze studentką, zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej w „Księżniczce Czardasza”, aby już we wrześniu zostać solistką tegoż teatru. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej, a także z orkiestrami. W 2007 brała udział w nagraniu płyty arii operetkowych w towarzystwie Orkiestry Symfoników Warszawskich „Simfonia Nova”. W 2007 rozpoczęła również współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia. Zapraszana jest do nagrań muzycznych programów telewizyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Politechniką Wrocławską prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Ewelina Szybilska – sopran – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu
Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego, gdzie w 2009 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Tarnowa. Jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje partie m.in. Musetty ,,Cyganeria" G. Pucciniego, Hanny w operze „Straszny dwór" St. Moniuszki. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i muzyką oratoryjną. Podczas obchodów 75 rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego wykonała partię solową w II Symfonii ,,Kopernikowskiej". Laureatka wielu polskich i zagranicznych konkursów muzycznych.
Łukasz Gaj – tenor – solista Opery Wrocławskiej
Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie oraz laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem „Złotego Słowika” na Festiwalu „Bel Canto 2009″ w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m.in. role takie jak: Nemorino – „Napój miłosny”, Ferrando – „Cosi fan tutte”, Tamino – „Czarodziejski flet”, Don Ottavio – „Don Giovanni”, Hrabia Almaviva – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.
3 sierpnia – Cracow Metro Band, godz: 19:00
Cracow Metro Band to zespół grający jazz tradycyjny i swing. Jest laureatem jubileuszowej edycji międzynarodowego festiwalu jazzu tradycyjnego „Złota Tarka”, Iława 2013. Większość muzyków zespołu cieszy się przynależnością do świata jazzu od ponad 30 lat, choć jako Cracow Metro Band występują od dwóch lat. Członkami zespołu są muzycy, którzy grali w znanych zespołów jazzu tradycyjnego.
Większość muzyków występowała na czołowych festiwalach jazzowych w Polsce takich jak „Jazz nad Odrą” i „Jazz Jamboree”. Brali również udział w rozlicznych przedsięwzięciach muzycznych, sesjach nagraniowych, programach telewizyjnych, w spektaklach teatralnych i musicalach. Muzycy mają w dorobku współpracę z czołowymi polskimi artystami i zespołami jak Extra Ball, Anawa, Martyna Jakubowicz, Hanna Banaszak, Andrzej Rosiewicz, Ryszard Rynkowski, Ewa Bem, Marek Grechuta, Krystyna Janda, Tomasz Stańko oraz wielu innych.
Saksofonista Janusz Witko oraz perkusista Andrzej Popiel zostali zaproszeni w 1984 r. do nagrania ścieżki dźwiękowej do filmu „Vabank II” w reż. Juliusza Machulskiego.
Cracow Metro Band dba o zachowanie złotego środka pomiędzy tematem a improwizacją inspirując się takimi artystami jak: Louis Armstrong, Chet Baker, Wild Bill Davidson Carl Fontana, Frank Rosolino, JJ Johnson, Bill Watrous, Woody Herman, Eddie Harris, All Grey, Benny Goodman.
Aktualny skład zespołu:
Kazimierz Lach - voc
Janusz Witko - s, cl
Bogdan Wysocki - tp
Robert Szczerba - tb
Marek Malenda - p
Jan Gonciarczyk - b
Andrzej Popiel - dr
10 sierpnia – Clezmer’s, godz: 19:00
Zespół powstał na początku 2003 roku w Kielcach. Wykonują muzykę, która jest połączeniem wielu gatunków: od rhythm&blues, blues poprzez rock&roll i pop po funky i jazz. Koncerty Clezmer’s są unikalne ze względu na energię i żywiołowość, która im towarzyszy. Mają na swym koncie debiutancką płytę, która nosi tytuł „The best of 1931–2006”. Zagrali setki koncertów w kraju i za granicą. Gościli również w popularnych programach telewizyjnych oraz na festiwalach muzycznych.
17 sierpnia – Beatlmen, godz: 19:00
The Beatlmen to czwórka utalentowanych i doświadczonych muzyków, którzy do złudzenia przypominają prawdziwych Beatlesów z Liverpoolu. Zespół wykonuje piosenki grupy The Beatles oraz polskiego big-bitu (Czerwone gitary, Skaldowie, Niebiesko-Czarni). Bardzo ważnym elementem ich koncertów jest świetny kontakt z publicznością oraz wielka żywiołowość na scenie. Członkowie zespołu noszą garnitury szyte na miarę, korzystają z oryginalnych beatlesowskich gitar i wzmacniaczy i są równie charyzmatyczni jak ich idole.
The Beatlmen występował w takich programach jak: "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie" i "Familiada" oraz podczas trasy koncertowej "Lato z radiem”.
Skład:
Grzegorz Markocki jako John Lennon
Marcin Wojtowicz jako Ringo Starr
Jan Samołyk jako George Harrison
Paweł Jaworski jako Paul McCartney
24 sierpnia – Ray Scott Lonstar Band, godz: 19:00
Ray Scott, znany amerykański muzyk country. Jego pierwsza płyta „My Kind of Music” wydana przez Warner Bros. Records została entuzjastycznie przyjęta i stała się najlepiej sprzedającym się albumem country w 2005 roku. Artysta koncertował w wielu państwach na całym świecie. Był m.in. gwiazdą Pikniku Country w Mrągowie.
Lonstar Band
Liderem zespołu jest Michał Lonstar: piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent. Zasłużona postać polskiej sceny country. Pierwszy Polak, który występował na prestiżowych scenach i koncertach w Nashville (USA), w tym trzykrotnie w Grand Ole Opry. Współtwórca Country Pikniku w Mrągowie i festiwalu Czyste Country w Wolsztynie. Założyciel pierwszego polskiego zespołu country. Obecnie współpracuje w ramach europejskich tras koncertowych z jednym z najwyżej notowanych piosenkarzy z Nashville - Rayem Scottem.
31 sierpnia – Łukasz Zagrobelny, godz: 19:00
Łukasz Zagrobelny to jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Obdarzony mocną charyzmą przyciąga na swoje koncerty rzesze fanów. Od płytowego debiutu w 2007 roku odnosił liczne sukcesy zdobywając nagrody: Superjedynka za Przebój Roku, ESKA Music Awards za Artystę Roku, Telekamera w kat. Muzyka, Sopot Hit Festiwal w kategorii Przebój Lata. Był związany przez 7 lat z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów” i „Akademia Pana Kleksa”. Przez blisko 2 lata można go było oglądać gościnnie w jednej z głównych ról w spektaklu „Les Miserables”.
Jego trzeci album „Ja tu zostaję” osiągnął status Złotej Płyty. Piosenka „Ja tu zostaję” została wyróżniona podczas ostatniego Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. W 2013 ukazał się czwarty juz album Łukasza Zagrobelnego „Symfonicznie” będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, który odbył się w studiu koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
Wszystkie koncerty odbędą się na scenie przed Urzędem Miejskim w Radomiu ul. Żeromskiego 53, godz. 19:00
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>