Do ósmej edycji konkursu zakwalifikowanych zostało 168 najbardziej prestiżowych obiektów, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, tj. system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.
Budynki walczące o miano Fasady Roku 2014 oceniane były w tym roku aż w pięciu kategoriach konkursowych. W pierwszej kategorii „Budynek jednorodzinny nowy” – znalazło się 15 obiektów, w drugiej – „Budynek wielorodzinny nowy” – 61 zgłoszonych realizacji, w trzeciej – „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji” – 46 obiektów, w czwartej – „Budynek niemieszkalny” – 30 realizacji, a w piątej – „Budynek po renowacji” – zostało zgłoszonych 16 obiektów.
Laureatów w konkursie Fasada Roku 2014 wyłoniło grono Jurorów, złożone z wybitnych architektów, osób zawodowo związanych z budownictwem i architekturą oraz przedstawicieli mediów branżowych, niekwestionowanych autorytetów w swoich dziedzinach. Tegorocznym obradom przewodniczył dr inż. arch. Andrzej Poniewierka, przedstawiciel Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.
Tradycją ubiegłych lat tytuł Fasady Roku 2014 w każdej z kategorii konkursowych przyznali również Internauci oddając swoje głosy poprzez oficjalną stronę konkursu www.fasadaroku.pl. Wśród zwycięskich projektów nie zabrakło również realizacji z Radomia. Wyróżnienie internautów w kategorii „budynek po renowacji” otrzymał Zespół Szkół Plastycznych im. J. Brandta, zgłoszony do konkursu przez dyrekcję placówki.
Autorem projektu jest Dariusz Celuch z F.H.U. „Armax”, natomiast prace wykonawcze zrealizowała Korporacja Budowlana DARCO. Mając na uwadze wysoki i bardzo wyrównany poziom zgłoszonych do konkursu realizacji, wybranie najlepszych oraz najbardziej wyjątkowych elewacji, stanowiło nie lada wyzwanie.
Wśród tegorocznych fasad wyróżniają się nie tylko ciekawe połączenia kolorystyczne, ale również przykuwające wzrok zestawienia tynków strukturalnych z innymi materiałami. Pracę oceniano na wszystkich płaszczyznach i nagradzano autorów najciekawszych projektów – nowo budowanych, jak i poddawanych modernizacji, budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, które – współistniejąc - wpływają na otaczający nas krajobraz.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>