Leszek Janiszewski to artysta plastyk, urodzony 4 maja 1954 r. w Radomiu, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Łodzi, gdzie w 1984 r. otrzymał dyplom na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Już w 1980 r. nawiązał współpracę z artystą awangardowym, Józefem Robakowskim, przy realizacji filmu dokumentalnego “Konstrukcja w Procesie”, po którym, został zaangażowany jako scenograf w łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych, a następnie w “Zespołach Filmowych” w
Warszawie, gdzie pracował do końca lat 80. Transformacja w Polsce skłoniła Janiszewskiego do emigracji: najpierw do Austrii, a w 1993 r. do USA, gdzie mieszka do dziś. Rysunki satyryczne są jego ulubioną dziedziną i stanowią efekt połączenia specyficznego poczucia humoru z pasją rysowania. Głównym tematem rysunków są zaobserwowane zwroty, zachowania i gesty otaczających go ludzi. Większość rysunków powstała w atmosferze zabawy, głównie z udziałem śmiesznych skojarzeń podpartych interpretacją języka ojczystego.
Zapowiadana ekspozycja, na której otwarciu obecny będzie autora, z założenia ma przypomnieć w rodzinnym mieście postać twórcy dobrze znanego wśród licznych przedstawicieli lokalnych środowisk twórczych, nie tylko plastycznych. Wernisaż w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56 zaplanowano na godz. 18. Wystawa będzie czynna do 2 września.