Dyrektor Muzeum, Ilona Jaroszek poinformowała, że w spotkaniu z dziennikarzami uczestniczą: Prezydent Miasta Radomia, Andrzej Kosztowaniak, Prezes Cechu Piekarzy Jarosław Gajda oraz radomscy piekarze - Tadeusz Fogiel i Paweł Pastuszka, po czym oddała głos Jarosławowi Gajdzie.
Poinformował on, że w tym roku, w sensie przekazu, ma ono inny charakter - edukacyjno-zabawowy. A więc na pierwszym miejscu edukacja, a na drugim impreza, czyli przeróżne zabawy dla publiczności. Dzięki współpracy kilku podmiotów piekarskich, Cechu Piekarzy w Radomiu i nowo powstałej fundacji na rzecz wspierania piekarstwa i cukiernictwa, radomscy inicjatorzy napisali wniosek o fundusze. Daltego teraz mogą zaproponować coś więcej niż zabawę.
Chodzi o edukacje skierowaną do dzieci. Został opracowany bajkowy plakat z kanapką, który będzie towarzyszył nie tylko uczestnikom Święta Chleba w Radomiu, lecz całej kampanii, która dzięki prezydentowi Radomia Andrzejowi Kosztowniakowi trafi również do szkół. Chodzi o promowanie zdrowych form odżywania m.in. zachęcenie uczniów szkół do smakowania kanapek z pieczywa.
Ta główna idea przyświeca XV Świętu Chleba w Radomiu. Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej. lllona Jaroszek dodała, że po raz pierwszy główne uroczystości odbędą się nie pod wiatrakami, lecz w nowo wybudowanym amfiteatrze - dojazd na wysokości Potkanowa, od strony ul. Limanowskiego.