- Zauważamy, że coraz więcej radomian żyje Czerwcem ’76. My ze swojej strony, w każdy możliwy sposób, próbujemy edukować młodzież. Jako uczestnicy tamtych wydarzeń żyjemy i możemy radomianom przekazywać relację tamtych wydarzeń. Przypominamy, że to radomski Czerwiec ’76 otworzył drogę do wolności, to po radomskim Czerwcu ’76 powstał KOR I Solidarność. To w Radomiu otworzyła się droga do wolności - mówił Stanisław Kowalski, prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec ‘76.
Po raz pierwszy w ramach pikniku pięć drużyn rywalizowało w Teście Wiedzy o Radomskim Czerwcu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ’76 oraz kulturze i zwyczajach czasów PRL. Najlepiej z pytaniami ułożonymi przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu poradziła sobie drużyna KUKIZ ’15. Drugie miejsce przypadło Gazecie Wyborczej, a trzecie zespołowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.
- To był dosyć skomplikowany test, ale nie taki, który by nas onieśmielał. Dla nas była trudniejsza ta część, kiedy trzeba było się wykazać szybkością. Najwyraźniej bibliotekarze nie są tak szybcy jak dziennikarze i politycy - mówiła Agata Morgan, wicedyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.
Zwieńczeniem pikniku był koncert zespołów Azyl P. oraz Carpe Diem.