Przegląd zaplanowany został między 4 a 6 listopada oraz 21 listopada; pierwsza część odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych, druga – w kinie Helios.
Założeniem przeglądu jest zwrócenie uwagi na wzajemne oddziaływanie utworów muzycznych i filmowych, ukazanie nawiązań w obrębie tych dwóch sztuk i wpływania jednych na drugie. W programie znalazły się filmy nasycone różnymi gatunkami muzyki - od japońskiej sceny alternatywnej po muzykę poważną.
W piątek, 4 listopada o godz. 19 będziemy mogli zobaczyć sfilmowaną wersję opery „Tosca” Giacomo Pucciniego, do której wprowadzenie wygłosi gość specjalny przeglądu - Bogusław Kaczyński. W sobotę zaplanowano dwa filmy – o godz. 17 francuski dokument muzyczny „I tak nie zależy nam na muzyce” (to panorama niezależnej sceny japońskiej od noise'u przez industrial, laptopy i minimal po avant-pop) i o godz. 19 też francuski dramat obyczajowy „Siostra Mozarta” (Maria Anna, siostra Wolfganga Amadeusa Mozarta ma niebanalny talent muzyczny, ale XVII wiek nie sprzyja emancypacji; Anna próbuje odnaleźć się w czasach, w których przyszło jej żyć i spełniać swoje marzenia). Okazją do posłuchania na żywo kompozycji filmowych będzie koncert orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, która zagra utwory m.in Ennio Moricone, Krzysztofa Komedy, Michela Legranda, Andrzeja Kurylewicza, Krzesimira Dębskiego, Johna Corigliana i Nino Roty (niedziela, 6 listopada, godz. 18).
W drugiej części przeglądu – w poniedziałek, 21 listopada (początek - godz. 18) zobaczymy trzy filmy: polski dramat „Wygrany” w reżyserii Wiesława Saniewskiego i ze znakomitą rolą Janusza Gajosa, szwedzką komedię „Nieściszalni” oraz dokument muzyczny w 3D „Pina” w reżyserii Wima Wendersa o znakomitej choreografce Pinie Bausch.
Bilety w cenie 10 zł (projekcje filmów) i 15 zł (projekcja opery i koncert) można kupić w siedzibie MCSW Elektrownia przy ul. Domagalskiego w godz. 8-16 oraz bezpośrednio przed seansami i koncertem.