Nie o serialach jednak będzie mowa, ale o teatrze, o kabarecie „Dudek”, z którym była związana Teresa Lipowska oraz o jej najnowszej roli funkcjonariuszki SB w sztuce „Furie” Marcina Szczygielskiego. Będzie to drugie spotkanie z nowego cyklu „Twarze i Gęby”.
Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Wszystkich zainteresowanych dowiezie autobus ITS Michalczewski (opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 zł). Zbiórka o godz. 16.10 na przystanku autobusowym, przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego. Powrót po zakończeniu spotkania.
W ramach cyklu „Twarze i Gęby” zapraszamy nie tylko ludzi teatru, ale także postaci publiczne, które albo są znawcami „teatru dnia codziennego”, albo też – świadomie lub nie – stali się jego aktorami. Będziemy próbowali konfrontować ich doświadczenie z doświadczeniem zapisanym w tekstach Witolda Gombrowicza. Rozmawiać będziemy po prostu o życiu – społecznym, zawodowym, osobistym, zajmując się szczególnie relacjami między Ja i Ty, tak ważnymi dla twórczości autora „Ferdydurke”. O znanych twarzach i przyprawianych im gębach.
Teresa Lipowska - aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka średniej szkoły muzycznej w klasie fortepianu (1955) oraz Wydziału Aktorski ego PWSFTviT w Łodzi (1957). Przed ogromną popularnością jaką przyniosła jej rola Barbary Mostowiak w serialu „M jak miłość”, Teresa lipowska była przede wszystkim aktorką teatralną, w filmie lub telewizji pojawiając się w rolach epizodycznych lub drugoplanowych. Występowała na deskach teatru Ludowego (1957-1985), Teatru Nowego (od 1975), a latach 1985-92 była aktorką teatru Syrena w Warszawie. Obecnie występuje w Teatrze Komedia w roli funkcjonariuszki SB w sztuce Marcina Szczygielskiego pt: „Furie” Przez niemal 10 lat związana była z kabaretem „Dudek”. Za osiągnięcia i wkład w rozwój sztuki aktorskiej uhonorowano została odznaczeniami państwowymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.