Celem festynu edukacyjnego jest przybliżenie zwiedzającym odchodzących dziś w zapomnienie zawodów i rzemiosł. Zaproszeni twórcy i artyści ludowi oraz rzemieślnicy prezentować będą m.in.: garncarstwo, plecionkarstwo, bibułkarstwo, kowalstwo, bartnictwo i pszczelarstwo, tkactwo oraz zabawkarstwo, zachęcając jednocześnie do czynnego udziału w warsztatach.
Pobyt w skansenie umilą zwiedzającym kapele ludowe, a występujący artyści nie tylko przygrywać będą do tańca, ale również opowiedzą o trudnym zawodzie wiejskiego muzykanta. Dodatkową atrakcją, jak w każdą „rodzinną niedzielę” będą przejażdżki zabytkowym ciągnikiem SAM oraz kiermasz twórczości ludowej.
O ginących zawodach w skansenie
19 sierpnia w godzinach od 12.00 - 18.00 Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Rodzinną niedzielę w skansenie. Tym razem tematem przewodnim będą "Ginące zawody".

Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:

Wielkanocny remis Radomiaka w Niepołomicach

Nowa lokalizacja Izby Przyjęć Planowych

Gombrowicz w podróży: z Paryża do Radomia

Trwa realizacja programu Miasto Przyjaznych Zmian
![Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/04/58128/8eb48e6047a8b310df3863900f496042-310-180.jpg)
Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]
![Radomianie robią przedświąteczne zakupy. Wielu kupujących na targowisku Korej [ZDJĘCIA]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/04/58127/6a9b8aa204635b57696c0f8144e886f3-310-180.jpg)