Najważniejszym celem projektu była aktualizacja strony Radomskiej Biblioteki Cyfrowej do najnowszej wersji dLibry całkowicie odpowiadającej na potrzeby osób niepełnosprawnych zgodnie ze standardem WCAG 2.0. Udogodnienia dotyczą funkcji związanych z alternatywą w postaci tekstu - dla każdej treści nietekstowej (zdjęcie, film, animacje, grafika i inne elementy) dostarczana jest alternatywna treść w formie tekstu, alternatywa dla multimediów, możliwość adaptacji (strony są elastyczne w kontekście ich prezentacji), możliwość rozróżniania informacji od tła, dostępność z klawiatury, wystarczająca ilość czasu na przeglądanie, ułatwiona nawigacja, możliwość odczytywania i zrozumienia treści. Wszystkie pozycje dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania OCR będą miały możliwość pełnotekstowego przeszukiwania treści znajdujących się w dokumencie.
Aktualizacji uległa również wyszukiwarka plików zaimplementowana na stronie. Usprawnieniu uległy mechanizmy przeszukiwania baz RBC, dzięki czemu o wiele dokładniej prezentowane są wyniki wyszukiwania (zarówno po autorze, tytule, ale także po pojedynczych słowach znajdujących się w treści dokumentu).
Do końca roku dzięki dofinansowaniu zdigitalizowane i udostępnione na stronie Radomskiej Biblioteki Cyfrowej zostaną zbiory pochodzące z parafii Diecezji Radomskiej (Parafia p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, Parafia p.w. Jana Chrzciciela w Radomiu, Parafia p.w. Św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie), Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Radomiu, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, dokumenty życia społecznego dotyczące radomskiego teatru i zbiory XIX-wieczne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.