Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu umożliwia czytelnikom Radomia i powiatu radomskiego bezpłatny dostęp do książek elektronicznych z platformy elektronicznej IBUK Libra, czyli dostęp do całodobowej wirtualnej biblioteki, z której można korzystać w domu. Wystarczy mieć komputer, tablet lub smartfon oraz dostęp do Internetu.
Książki udostępnia bezpłatnie Konsorcjum Bibliotek Publicznych Powiatu Radomskiego i Wschodniego Mazowsza, w skład którego oprócz radomskiej biblioteki (biblioteki wiodącej) wchodzą biblioteki samorządowe powiatu. Czytelnicy mają dostęp do 1934 książek (literatura piękna, popularnonaukowa, poradniki, podręczniki, literatura faktu). IBUK Libra oferuje książki w języku polskim, dostęp online 24/7 z dowolnego miejsca, możliwość czytania lub pracy na komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie.
W wirtualnej bibliotece można przeczytać m.in. książki naszej noblistki Olgi Tokarczuk, ale też Andrzeja Stasiuka czy „Kobiety Kossaków” autorstwa Joanny Jurgały - Jureczki. IBUK Libra udostępnia spory wybór kryminałów – ponad 180 tytułów, a także publikacje naukowe i popularnonaukowe. Każdy czytelnik biblioteki może otrzymać kod dostępu i korzystać z elektronicznej biblioteki, do której link zamieszczony jest na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu w prawym górnym rogu pod nazwą IBUK LIBRA.
Na stronie https://libra.ibuk.pl/ należy wybrać Konsorcjum Bibliotek Publicznych Powiatu Radomskiego i Wschodniego Mazowsza i wpisać indywidualny kod dostępu PIN, który można uzyskać telefonicznie pod numerem 48 36 267 35 w godzinach 7:30 - 15:30. Platforma udostępnia książki w wersji elektronicznej, nie jest wymagane specjalne oprogramowanie, a katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.
MBP zachęca także do korzystania z Radomskiej Biblioteki Cyfrowej http://bc.radom.pl/dlibra, w której udostępniono już 39 620 obiektów cyfrowych dotyczących Radomia i okolic. Są to starodruki, archiwalne gazety, książki, zdjęcia. Dostęp online 24/7 z dowolnego miejsca, bez kodów dostępu. Link zamieszczony jest na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu w prawym górnym rogu pod nazwą RBC. Usługa „Książka na telefon” została zawieszona na czas zagrożenia epidemiologicznego.
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” na swojej stronie internetowej (resursa.radom.pl) udostępnia filmy swojej produkcji, m.in. z cyklu „Radomskie portrety” (można poznać życie i działalność m.in. Stefana Witkowskiego, Józefa Grzecznarowskiego, Kazimierza Kelles-Krauza, Kazimierza Ołdakowskiego, Macieja Glogiera, Adolfa Tochtermana, ks. Władysława Paciaka i wielu innych) oraz „Świadkowie historii” (są tu takie filmy jak „Radomscy masoni”, „Cichociemni”, „Czerwiec 1976”, „Las odpowie ciszą”, „Radom Salomona Birenbauma”, „Strajk w WSI”, „Zamach na Resursę”). Są też filmowe zapisy imprez, np. Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad” czy koncertów finałowych „Muzyczne Kaziki” albo „Staropolskie Kolędowanie” - Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Na profilu Facebook Resursa Obywatelska rozpoczęła też publikację swoich filmów np. portret pastora Edmunda Friszke oraz spektakl Teatru Resursa „Kochanie, jutro zaczniemy od nowa".
Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” na swoim profilu Facebook zaprosił na pierwszy wernisaż online i zwiedzanie wystawy "Malarstwo na tkaninie - batik, shibori”. Zaś American Corner Radom na FB rozpoczął regularne podsyłanie sprawdzonych źródeł przydatnych w nauce języka angielskiego oraz inspiracji do spędzania czasu w sposób kreatywny i rozwojowy.
Dom Kultury „Idalin” na swoje stronie internetowej dkidalin.radom.pl zaprezentował wystawę Iwony Wilczek „Kuloodporni”. Dom Kultury „Borki” (dkborki-radom.naszdomkultury.pl) w ramach „Tajemnic dobrej kuchni” prezentuje filmowe przepisy kulinarne z przeprowadzonych wcześniej warsztatów.