Małgorzata Bieniek reprezentowała Dom Kultury Zameczek w Kielcach. Kolęda, która zaśpiewała powstała w XX wieku, w okresie II wojny światowej. Autorem jej słów jest Stanisław Baliński. – Byłam bardzo zaskoczona, kiedy usłyszałam ten utwór podczas przesłuchań. Zdecydowanie nie jest tak znany jak większość kolęd – mówiła Iwona Siejek-Bąk, prowadząca koncert galowy XIII Spotkania z Kolędami i Pastorałkami.
I faktycznie wykonanie „Kolędy Warszawskiej 1939” zaskoczyło i wprawiło w zachwyt wiele osób. Małgorzatę za piękne zaśpiewanie utworu nagrodzono gromkimi brawami. Została laureatką Grand Prix koncertu.
Poza reprezentantką Kielc wystąpiło jedenastu innych uczestników. Czterech z nich zaśpiewa podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Do Będzina pojadą chór Campanella z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, chór Cantus Angelus z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, Zespół Moderato z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 oraz Beata Skrzek, która reprezentowała VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Uczestnicy niedzielnego koncertu wyłonieni zostali spośród 80 innych wykonawców podczas trzydniowych przesłuchań w Domu Kultury Idalin przy ul Bluszczowej. W Będzinie natomiast wystąpi 130 wykonawców z Polski, Ukrainy i Białorusi.
Koncert galowy uświetnił występ Andrzeja Rybińskiego, który uczestniczył w powstaniu znanego zespołu „2+1”. Wokalista umilał czas śpiewając swoje znane piosenki, takie jak „Pocieszanka”, „Czas relaksu” czy „Nie liczę godzin i lat”, w trakcie występu opowiadał też anegdoty ze swojego życia.
Organizatorami XIII Spotkania z Kolędami i Pastorałkami byli: Zespół Szkół nr 7, Radomska Orkiestra Kameralna, Dom Kultury Idalin oraz Fundacja Radomskich Spotkań z Kolędami i Pastorałkami. Portal Radom24.pl sprawował patronat medialny nad koncertem.