Jak już pisaliśmy, kierownictwo szkoły muzycznej, gdzie tablica miała zawisnąć, a także magistrat uznały, że proponowana przez Sławomira Adamca lokalizacja nie jest najszczęśliwsza, bo w ZSzM już wiszą tablice Krzysztofa Pendereckiego i Marii Fołtyn, a przedwojenny senator nie będzie się z nimi komponował. Tymczasem radny Adamiec nigdy nie myślał, by tablica poświęcona Glogierowi zawisła w gmachu szkoły; jego zdaniem powinna być na zewnątrz, na jednej ze ścian bocznych.
- Takie rozwiązanie rekomendowaliśmy, więc albo my nie wyraziliśmy się dość jasno, albo dyrekcja szkoły nas nie zrozumiała – mówił podczas ostatniego posiedzenia komisji kultury i promocji miasta, gdzie sprawa tablicy wróciła, Sławomir Adamiec.
Zdaniem magistratu komisja powinna rozważyć inne lokalizacje – kamienicę przy ul. Sienkiewicza 12, gdzie senator mieszkał, gmach Sądu Okręgowego, jako że Maciej Glogier jest osobą dla radomskiego sądownictwa właśnie bardzo zasłużoną czy budynek V (?) LO im. Marii Konopnickiej. Dyrektor ZSzM Robert Pluta zasugerował, że tablica poświęcona Glogierowi – na postumencie – mogłaby stanąć na placu przed szkołą, w sąsiedztwie projektowanego właśnie pomnika Marii Fołtyn.
- Najwłaściwsze miejsce dla tej tablicy to kamienica Glogierów, a nie szkoła muzyczna – wyraził swoją opinię Aleksander Sawicki, przewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia, zaproszony na posiedzenie komisji. - Brandt ma tablicę tam, gdzie mieszkał, Malczewski, Tochterman; zawsze się taką tablicę wiesza na budynku związanym z daną osobą. Glogier nie miał nic wspólnego ze szkołą muzyczną. Poza tym takich, którzy mają większe zasługi dla życia muzycznego w Radomiu niż on, jest znacznie więcej. Można byłoby uczcić ich wszystkich, wieszając ich portrety w szkole muzycznej, np. na holu.
- Kamienica Glogierów jest w takim stanie, że nic na niej zawiesił się nie da. A na rychły remont nie ma co liczyć, bo stosunki własnościowe tej nieruchomości są bardzo skomplikowane – replikował Sławomir Adamiec.
I ponowił swój wniosek – tablica poświęcona Maciejowi Glogierowi powinna zawisnąć na bocznej ścianie szkoły muzycznej. Przewodniczący komisji Jakub Kowalski zaproponował, by następne posiedzenie zorganizować w ZSzM, co pozwoli radnym nie tylko zorientować się, gdzie tablica mogłaby znaleźć godne miejsce, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o planach wystawienia, i to jeszcze w tym roku, pomnika Marii Fołtyn, którą to inicjatywą komisja przyjęła ze sporym zaskoczeniem.
Zdaniem członków komisji tablica poświęcona Maciejowi Glogierowi mogłaby zostać odsłonięta w rocznicę śmierci senatora, skoro do rocznicy urodzin nie udało się uzgodnić lokalizacji.