Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu powstało w 2005 roku m.in z pomysłu Andrzeja Wajdy, a jego integralną częścią jest Kino Studyjne. Rozpoczęło ono działalność w listopadzie 2015 roku, projekcjami filmów ,,Noc Walpurgii’’ i ,,Performer’’.
Wcześniej od 2007 roku, projekcje odbywały się tylko w formie Dyskusyjnego Klubu Filmowego przedstawiając ponad 330 projekcji filmowych w rożnych cyklach tematycznych, monograficznych oraz autorskich przeglądów: Kino na trawie, Zimowy Przegląd Filmowy Koksownik, które miały na celu prezentacje i rozpowszechnianie ambitnego i prowokacyjnego repertuaru filmowego w regionie radomskim.
Działalność ta jest kontynuowana za sprawą regularnych projekcji filmowych w nowej sali na 120 miejsc, świetnie wyposażonej technicznie m.in. w projektor cyfrowy 4 K, czy - jako pierwsze kino w Polsce – w sprzęt dźwiękowy firmy Meyer Sound, która wyposażyła m.in studio Georga Lucasa i zaspokaja potrzeby najbardziej wyrafinowanych specjalistów od nagłaśniania.
Oferta repertuarowa została poszerzona o cykle: Filmy dla dzieci, Sztuka na ekranie w którym przedstawiani są najwybitniejsi malarze i muzea, T-mobile Nowe Horyzonty, Filmy Francois Truffaut, Przegląd Filmów Francuskich, Oblicza Muzyki, Filmy na życzenie widzów oraz Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, premiery i pokazy przedpremierowe.
W kinie odbywają się także koncerty, dyskusje i spotkania z aktorami czy reżyserami. Organizowane są seanse zorganizowane dla różnych placówek z całego regionu.
Kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Szczegóły na www.mcswelektrownia.pl