7 listopada (piątek) 2014r., godz. 18.00, Żeromskiego 56
Jorgos Skolias & Oleś brothers (Marcin Oleś - kontrabas, Bartłomiej Oleś - perkusja)
Bilety 20 złotych, sprzedaż w dniu koncertu i w miejscu, w którym się odbywa
Trio Sefardix - klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczają poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.
Jorgos Skolias - jego charakterystyczna, bardzo ekspresyjna barwa głosu i sposób śpiewania powoduje, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów jazzowych w Polsce. Jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Na koncie ma współpracę między innymi z Tomaszem Stańką, Tomaszem Szukalskim czy Zbigniewem Namysłowskim, a także zespołami Krzak, Dżem, Osjan i Tie Break .
Oleś Duo - "rytmiczny dream team", jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung - to formacja tworzona przez braci: kontrabasistę Marcina i perkusistę Bartłomieja Brata Olesiów. Współpracowali z czołówką muzyków z Polski i całego świata, a są wśród nich m.in: David Murray, Theo Jorgensmann, Ken Vandermark, Andrzej Przybielski, Adam Pierończyk czy Mikołaj Trzaska. Należą do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej (…). Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień.
(skrót informacji cytowany z www.jazzarium.pl)
8 listopada (sobota) 2014r., godz. 18.00, Żeromskiego 56
Ade Evans / Jan Olszewski Duo
Bilety 10 złotych, sprzedaż w dniu koncertu i w miejscu, w którym się odbywa
Swoistą tradycją radomskich festiwali jazzowych stało się już eksponowanie wątków lokalnych, współtworzących jazzową mapę Polski. Niejednokrotnie mieliśmy okazję prezentować miejscowych muzyków jako osobowości sceny z dużym potencjałem, legitymujące się wieloletnim doświadczeniem muzycznym, jak „Skwartet” Jerzego i Iwony Skwarków z edycji festiwalowej 2012 czy LAY-D-Funk klawiszowca Jarosława Zarychty z 2013. Bywali też muzycy współtworzący składy „międzymiastowe” lub międzynarodowe (np. radomski perkusista Ryszard Kupidura jako ambasador formacji Tetrapod Jazz Band z edycji jubileuszowej Festiwalu w 2011r.)
Tym razem jako niespodzianka 13. RFJ zaprezentuje się publiczności Jan Olszewski, znany radomski prawnik, kolekcjoner płyt i dziwnych instrumentów. Na sobotni wieczór zaprosił do współpracy brytyjskiego perkusistę Ade Evansa. Ich koncert, a raczej wydarzenie z kategorii performance art, polegać będzie na komentowaniu własną grą odtwarzanych standardów jazzowych, okraszaniu anegdotami i definicjami różnych gatunków muzyki jazzowej.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>