Ten spektakl zaskakuje podwójnie: legendarny aktor najmniej znany jest właśnie jako interpretator poezji o tematyce religijnej, zaś tematyka ta w przestrzeni Muzeum Witolda Gombrowicza zabrzmi tak mocno bodaj po raz pierwszy. Jesteśmy niezwykle ciekawi, co z tej konfrontacji wyniknie.
Na pewno wyniknie dobry spektakl, łączący aktorstwo najwyższej próby z interesującą muzyką w świetnym wykonaniu. „Z obłoków na ziemię” grany jest z powodzeniem od kilku lat, nie tylko na polskich scenach, ale także w RPA, USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii.
Zapraszamy - 30 marca, godz. 17.00 Wstęp wolny! Dojazd z Radomia do Wsoli płatny (6 zł w obie strony), zbiórka o godz. 16.15 na pierwszym przystanku przy ul. Chrobrego (kierunek oś. Michałów).
Informacja o artystach:
Jan Nowicki – aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, pedagog. Od 1964 roku był aktorem Teatru Starego w Krakowie. Na ekranie debiutował w 1963, wystąpił w kilkudziesięciu filmach, jednak szczególną popularność przyniosła mu rola Wielkiego Szu w filmie Sylwestra Chęcińskiego (1983), w której Nowicki pokazał "sarkastyczne skrzywienie ust" i "diaboliczny uśmiech", sprawiając, że postać czterdziestokilkuletniego szulera stała się jednym z najbardziej wyrazistych portretów filmowych ostatnich dwóch dziesięcioleci. Związany był z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami. Wykładowca PWST w Krakowie, gdzie w latach 1973–1974 był prodziekanem wydziału aktorskiego. Autor książki Między niebem a ziemią – zbioru felietonów-listów publikowanych w latach 1998–2000 na łamach "Przekroju". Adresatem listów był nieżyjący już twórca Piwnicy pod Baranami Piotr Skrzynecki.
Cezary Chmiel - kompozytor ,pianista , organista i tubista, współzałożyciel legendarnej grupy Gabinet oraz lider zespołu jazz-rockowego CC Band, zwycięzca wielu konkursów organowych. Absolwent wydziału muzyki kościelnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, autor muzyki do szeregu swoich autorskich płyt m.in. "Powroty", "Czasami o Świcie" oraz "Bez słów", "Zmowa" własnej grupy CC Band.
Marek Stryszowski - kompozytor, wokalista jazzowy i saksofonista, prezes krakowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, współzałożyciel zespołu Laboratorium, laureat festiwali: Jazz nad Odrą, Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych. Twórca i realizator takich projektów jak: World Art, Underground Wieliczka 95-98-02, Międzynarodowy Most Jazzowy 2000, Krakowskie Spotkania Jazzowe, Krakowskie Zaduszki Jazzowe. Występujący i nagrywający z muzykami jazzowymi z całego świata (na niemal wszystkich kontynentach) ze swoimi zespołami m.in. Laboratorium, Electric Shepard, Little Egoists, De Profundis, Sharkiat.
Tomasz Kudyk – trębacz, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, lider kwintetu jazzowego New Bone, z którym nagrał trzy autorskie płyty „Something for Now”, „It’s not easy” i „Destined”. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami takimi jak: Jarek Śmietana, Adam Pierończyk, Leszek Kułakowski, Joachim Mencel, Maciej Sikała, Wojtek Karolak, Janusz Muniak. Brał udział w sesjach nagraniowych takich artystów jak: Jarek Śmietana, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Janusz Grzywacz, Leszek Możdżer. Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej AM w Krakowie.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>