- Widać, że na wyobraźnię radomian działa zwiększona kwota 6,2 miliona złotych, o podziale której będzą decydować w przyszłym roku. Została m.in. zgłoszona propozycja większej aktywizacji seniorów, którzy chcą angażować się w życie miasta, ale procedura Budżetu Obywatelskiego może być dla niektórych zbyt skomplikowana. Dlatego na pewno przychylimy się do postulatu organizacji szkoleń dla tych osób. Podobnie jest z młodzieżą szkolną, którą także będziemy chcieli mocniej zainteresować Budżetem Obywatelskim - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.
Ponadto uczestnicy spotkania zwrócili uwagę m.in. na potrzebę przygotowywania przez wnioskodawców bardziej szczegółowych opisów swoich projektów, co ułatwiłoby ich ocenę i wybór.
Konsultacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2021 potrwają do 15 grudnia. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje drogą elektroniczną na adres: konsultacje@umradom.pl lub w formie papierowej poprzez wypełnienie formularza w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje: w Biurze Rady Miejskiej w Radomiu ul. Rynek 1 w godzinach od 7:30 – 15:30, Biurze Obsługi Mieszkańca w Radomiu ul. Kilińskiego 30 w godzinach od 7:30 – 16:30, Referacie Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu (pok. 104) ul. Żeromskiego 53 w godzinach od 7:30 – 15:30, Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Radomiu ul. Struga 1 w godzinach od 7:30 - 19:00.
Odbędzie się też szkolenie dla osób przygotowujących się do złożenia wniosku do Budżetu Obywatelskiego. Zainteresowanych zapraszamy 5 grudnia, o godz. 16.30 do Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30, sala konferencyjna nr 114.