Pierwszy poranek muzyczny już za nami, spotkanie poprowadził Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra”. W trakcie spotkania dzieci razem z rodzicami zapoznały się z instrumentami smyczkowymi, takimi jak skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas. Brzmienie tych instrumentów przybliżyły dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, które zaprezentowały wybrane przez siebie utwory.
Uczestnicy poranków po zapoznaniu się z każdym z instrumentów uczestniczyły w konkursach na ich temat, nagrodami były książki „Co tak pięknie gra”, osobiście podpisane przez autora. Atrakcją spotkania była wizyta Krzysztofa Zięby, ilustratora książki. W trakcie audycji grafik namalował prawdziwe dzieło sztuki - rysunek, który później wraz z dedykacją trafił do osoby, która trafnie odpowiedziała na pytanie konkursowe.
Następne spotkanie z muzyką zawartą w książce dotyczyć będzie instrumentów dętych drewnianych, tj.: klarnet, obój, fagot, saksofon. Oczywiście nie zabraknie kolejnych konkursów. Zabawa na najwyższym poziomie gwarantowana.
Kolejne, dotyczące już innych instrumentów, odbywać się będą aż do kwietnia. Spotkania w marcu, które odbędą się 11 i 25 będą podzielone na dwie audycje: instrumenty dęte blaszane: trąbka, puzon, tuba, waltornia; instrumenty perkusyjne: wibrafon, werbel, trójkąt, talerze, zestaw perkusyjny.
Spotkania w kwietniu, podzielone na dwie audycje poświęcone będą: instrumentom strunowym: mandolina, gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna; instrumentom klawiszowym: fortepian, akordeon.
Podczas spotkań, w recepcji Elektrowni można nabyć książkę „Co tak pięknie gra”. To doskonale zilustrowana pozycja nie tylko dla dzieci interesujących się muzyką. Jej magia polega na tym, że mając ze sobą telefon komórkowy z aplikacją skanującą kody QR można w każdej chwili posłuchać każdego z zaprezentowanych w książce instrumentu. Cena książki: 39 zł.
- Na godzinne audycje, zapraszamy dzieci w wieku 6 -15 lat. Najbliższe spotkanie zaplanowane zostało na niedzielę, 25 lutego, o godz.12:30. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 505 38 28 24. Cena biletu wstępu - 5 zł/osoby. Informacje będą się również pojawiać na naszej stronie: www.elektrownia.art.pl - informują organizatorzy.