Sordina Trąb Yerycha
Duet tworzą: Miklosz – odpowiedzialny za teksty, legenda radomskiej bohemy, wokalista i autor tekstów zespołu DESZCZ, KER-PARAVEL, członek stowarzyszenia literackiego „DESZCZ WROGICH AUTOMATÓW” i Marcin FORDY Fortuna – odpowiedzialny za muzykę, z zamiłowania perkusista i kompozytor, z konieczności gitarzysta, aktor TEATRU RESURSA, perkusista legendarnej kapeli MISTYFIKATOR.
Członkowie duetu nigdy nie koncertowali. Materiał wydanej amatorsko w 2017 roku płyty demo pt. „Armagedonizacja struktur onirycznych” powstawał w domowym studiu nagraniowym. Muzyka jest elektro-punkowym eksperymentem, to bardziej muzyczny teatr niż typowy zespół, to rodzaj ilustracji opartych na syntetycznych dźwiękach i brzmieniu punkowej gitary do twórczości literackiej Miklosza.
Zespół Mir powstał w 2001 roku w postindustrialnym molochu - osadzie o nazwie Skarżysko-Kamienna. Dotychczas ukazały się płyty: „MIR”, „Agape”, „Panowla”, „Vagabundes”, „Układ Taneczny” i „Miłosz” z muzyką do wierszy Czesława Miłosza. W tej chwili pichci się i pitrasi kolejna płyta. Patos, melodyka okraszona brudem oraz rozdelayowany punk-rock - to kilka istotnych składników muzyki, jaką prezentuje Mir.
THCulture istnieje ponad 20 lat. Powstał jako kontynuacja legendarnego anarcho-punkowego zespołu SMAR SW. Wydali dotychczas 4 płyty, obecnie kończą piątą i to właśnie jej będzie można posłuchać na koncercie. Individual Against Authority - najnowsze dziecko zespołu TRANCE HUMAN CULTURE (THCulture) to kolejny krok w wychodzeniu poza ramy muzyki trance-noise-hc-punk. Tętniące energią riffy i polirytmiczne groovy to rezultat współpracy Yogiego (ex SMAR SW, Didgeridoodigital) i Wawrzyna (ex Ketha, ex Rape on Mind).
Jak zawsze w historii działalności THCulture oprawa tekstowa i graficzna stanowi ideowe uzupełnienie dla muzyki - mieszanki zakręconego hc punka, poezji krzyczanej i etno-noise. Energia zawarta w słowach i dźwiękach THCulture to prowokacja do poszerzenia własnej świadomości, zaproszenie do tańca ciała i myśli.
Żywica
Zadziorny wokal, agresywna gitara, melodyjny bas, gesta perkusja i apokaliptyczne wizje w tekstach to wizytówka Żywicy. W czerwcu 2016 roku, w niedalekim pobliżu bieszczadzkich pustkowi, nowy element na scenie muzycznej Rzeszowa przyszedł na świat niespodzianie, równie surowy i nieokrzesany jak pobliska natura. Brzmienie Żywicy ostatecznie ulokowało się w rejonach garażowego, surowego i ciężkiego koloru, o punk'owym charakterze i niepokojącej, dekadenckiej warstwie tekstowej, przywodząc poniekąd na myśl niesforne, niekontrolowane eksperymenty z hałaśliwym brzmieniem punk'a lat 80-tych.
Wjazd: 10 zł. Bilety na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!
Początek koncertu 14 kwietnia o godz. 20 w "Kawiarni Artystycznej" (ul. Parkowa 1). O odpowiednią oprawę gastronomiczną zadba nowy partner MOK "Amfiteatr" - Otwarta Wine Cafe.