Grupa Azyl P. powstała w 1982 roku Szydłowcu, a założyli ją muzycy zespołów The Pockets i Rezerwuar. Pierwszy skład Azylu tworzyli: Andrzej Siewierski (gitara, wokal), Leszek Żelichowski (gitara), Darek Grudzień (bas) i Marcin Grochowalski (perkusja). Już rok później kapela zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Talentów (jego pomysłodawcą i przewodniczącym jury był legendarny Franciszek Walicki). Koncert finałowy odbył się w warszawskim kinie Klub, a zwycięzcami zostały dwa zespoły, którym przyznano dwie równorzędne drugie nagrody - Azyl P. i Klaus Mitffoch (pierwszej jury nie przyznało). Nagrodą była sesja nagraniowa w firmie „Tonpress”, na której Azyl zarejestrował dwa utwory „Twoje życie” i „Chyba umieram” - ten drugi trafił wówczas na listę przebojów programu III prowadzoną przez Marka Niedźwieckiego. Niebawem zespół opuścił Leszek Żelichowski, a jego miejsce zajął gitarzysta Madame, Jacek Perkowski. A potem były już kolejne przeboje: „Och Lila” (trzecie miejsce na liście przebojów „Trójki”) i „Mała Maggie”, który to utwór stał się m.in. dzięki clipowi telewizyjnemu jednym z klasyków polskiego rocka (drugie miejsce w „Trójce”). I kiedy wydawało się, że kariera zespołu eksploduje z jeszcze większą siłą, brak promocji kolejnych produkcji zespołu i niskie nakłady płyt powodowały coraz większe zniechęcenie członków Azylu do dalszej działalności. Takim przykładem był album „Nalot”, który został wytłoczony w liczbie zaledwie tysiąca egzemplarzy i rozszedł się bez żadnej promocji jedynie w gronie największych fanów grupy. Azyl sporo jednak koncertował, m.in. także w Radomiu, i właśnie występy na żywo były wówczas siłą grupy.
W roku1986 kariera Azylu P załamała się do końca. Podczas jednego z koncertów wskutek wysiłku Marcinowi Grochowalskiemu odkleiła się siatkówka oka i musiał on zakończyć występy. Jego miejsce zajął jeszcze Jarosław Szlagowski eks muzyk Oddziału Zamkniętego i Lady Pank. Zmęczeni jednak całą sytuacją muzycy postanowili ostatecznie zakończyć działalność zespołu. Jacek Perkowski kontynuował muzyczną działalność grając m.in. w takich kapelach jak m.in. Kobranocka, Harley Davidson, De Mono i T.Love, Dariusz Grudzień trafił zaś do zespołu IRA. Andrzej Siewierski na sesję nagraniową zdecydował się dopiero po dłuższym pobycie w USA. W roku 2007 nagrał swoją solową płytę "Samotny żagiel", ale mimo tego, że zawierała przebojowe, melodyjne rockowe utwory nie znalazła uznania w żadnej z obecnych na polskim rynku wytwórni płytowych.
Andrzej Siewierski 28 grudnia 2007 roku zdecydował się odebrać sobie życie. Zginął pod kołami pociągu.
Zespół pozostawił po sobie albumy: Live – LP Klub Płytowy Razem 1985, Nalot – LP Klub Płytowy Razem 1986, Nasz jedyny świat – MC Digiton 1995, Życie na topie 1983-1988 – CD Universal Music PL 2005.
W rodzinnym Szydłowcu zrodziła się inicjatywa nadania nazwy jednej z ulic imienia grupy Azyl P. i zorganizowania w przyszłym roku benefisu z okazji 30-lecia powstania kapeli, a także uczczenia 5. rocznicy śmierci Andrzeja Siewierskiego. W Internecie zbierane są podpisy pod tą inicjatywą.