21 kwietnia (wtorek)
Godz. 11.00 – spotkanie z Jenny Robertson w filii nr 6 MBP w Radomiu, ul. Kusocińskiego 13.
Jenny Robertson – pisarka i poetka, autorka wielu książek dla dzieci i dorosłych, tłumaczonych na kilka języków. Jej opowiadania dla dzieci są czytane w szkockiej telewizji. Dzieciństwo i młodość spędził w Polsce i Rosji. Obecnie mieszka w Szkocji. W ubiegłym roku ukazała się jej książka War Bear Hero, opowiadająca o losach sławnego niedźwiedzia Wojtka.
Godz. 17.00 – spotkanie z Anną Janko, MBP w Radomiu, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12.
Anna Janko – poetka, pisarka i felietonistka, krytyk literacki. Laureatka kilkunastu ogólnopolskich nagród literackich, m.in. dwukrotnie nominowana do Nike (2001 i 2013). Autorka kilku tomików poezji (np.: List do królika doświadczalnego, Wykluwa się staruszka, Koronki na rany, Świetlisty cudzoziemiec, Wiersze z cieniem), oraz powieści (Dziewczyna z zapałkami, Pasja według św. Hanki, Mała zagłada), dramatu Rzeź lalek i słuchowiska radiowego Śmierć to dobry początek. Spotkanie prowadzi Anna Spólna.
22 kwietnia (środa)
Godz. 10.30 - spotkanie z Wojciechem Krupą w filii nr 12 MBP w Radomiu, ul. Pośrednia 29.
Godz. 13.00 - spotkanie z Wojciechem Krupą w filii nr 4 MBP w Radomiu, ul. Garbarska 82/86.
Wojciech Krupa – radomski bajkopisarz. Autor książek dla dzieci: Kłopoty czarnego liska, Wąż Mąż, Pszczółka, Słonik Nicponik, oraz wydanej w bieżącym roku Radomir Legenda o powstaniu Radomia. Także animator kultury, głównie wśród dzieci.
Godz. 17.00 – spotkanie z Teresą Ewą Opoką, MBP w Radomiu, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12.
Teresa Ewa Opoka – poetka, prozaiczka, dramatopisarka. Autorka kilku powieści: Abecadło kobiety tamtych lat, Kocie oczy, Umrzesz dopiero się zacznie, Wszystko o Edycie, Wyspa kobiet, zbioru opowiadań Miłość nad życie, oraz książek dla dzieci. W 2006 roku na Festiwalu Sztuk Odważnych w Radomiu wyróżniono jej dramat Pątniczki. W ogólnopolskim konkursie Teatru Polskiego Radia w 2006 otrzymała drugą nagrodę za słuchowisko Ósma dziesięć o zmierzchu. Spektakl według jej tekstu Uliczna ballada grany był w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Ostatnia powieść Teresy Ewy Opoki, wydana w 2013 roku nosi tytuł Żona psychopaty.
Godz. 19.00 – "Kochanie, jutro zaczniemy od nowa". MBP w Radomiu, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12.
Fragment scenariusza spektaklu poetyckiego "Kochanie, jutro zaczniemy od nowa", w adaptacji Grzegorza Bartosa, opartego na tekstach radomskich poetów – akt IV. Dialog złożony z cytatów z wierszy Pawła Podlipniaka i Ewy Nakoniecznej czytać będą aktorzy Teatru Resursa Dorota Lewandowska i Robert Stępniewski. Słowo wprowadzające – Grzegorz Bartos.
Paweł Podlipniak – radomski poeta i dziennikarz. Autor trzech tomików wierszy: Aubade triste, Karmagedon i Madafakafares. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich.
Ewa Nakonieczna – nieżyjąca radomska dziennikarka i poetka. Pracowała w radomskich mediach (m.in. w Echu Dnia i Telewizji Dami). Pisała wiersze opowiadania i dramaty, które publikowała w gazetach i czasopismach. Wydała tom wiersz Vie privée.
Grzegorz Bartos – radomski pisarz i dramaturg. Autor powieści: Czapki z głów, Anarchiści, Rozdział zamknięty, Opowieść o dwóch meczach i morderstwie oraz sztuk teatralnych Hazardziści, Wszyscy jesteśmy grubasami, Nadzy i martwi.
23 kwietnia (czwartek)
Godz. 17.00 – spotkanie z Magdaleną Tulli, MBP w Radomiu, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12.
Magdalena Tulli – pisarka, tłumaczka. Napisała powieści: Sny i kamienie, W czerwieni, Tryby, Skaza, Kontroler snów jako Marek Nocny, Włoskie szpilki, Szum. Otrzymała Nagrodę im. Kościelskich, później była trzykrotnie nominowana do Nagrody NIKE. Jej książki były tłumaczone na kilkanaście języków europejskich. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2007 roku otrzymała nagrodę specjalną – wyróżnienie Nagrody Literackiej Gdynia. W 2012 roku została laureatką Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Literackiej Gryfia za Włoskie szpilki . W tym samym roku Włoskie szpilki zostały nominowane do Nike oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. W roku 2013 została laureatką pierwszej edycji Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima za całokształt twórczości. Za przekład Gniewu niebios Fleur Jaeggy otrzymała nagrodę „Literatury na Świecie”. Spotkanie prowadzi Anna Spólna
24 kwietnia (piątek)
Godz. 18.00 - otwarcie wystawy malarstwa Longina Pinkowskiego, MBP w Radomiu, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12.
Longin Pinkowski - radomski artysta plastyk. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Uprawia malarstwo. Był członkiem istniejącej od 1967 roku radomskiej Grupy M-5. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych, wystawy Grupy M-5 i udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień.
25 kwietnia (sobota)
Godz. 16.00 – otwarcie wystawy fotografii Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego Andrzej Wajda w Radomiu, Filia nr 6 MBP w Radomiu, ul. Kusocińskiego 13
Stanisław Zbigniew Kamieński – artysta plastyk, pracownik naukowy i dydaktyczny na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu. Organizator wystaw plastycznych i autor albumów o sztuce. Autor testów o sztuce współczesnej publikowanych w „Miesięczniku Prowincjonalnym”. Uprawia: grafikę, rysunek, malarstwo, fotografię i plakat. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych. Spotkanie dla prenumeratorów „Miesięcznika Prowincjonalnego”, wstęp po okazaniu zaproszenia.