Rozmowę z Andrzejem Sewerynem poprowadzi Tomasz Tyczyński. Aktor przeczyta także wybrane przez siebie fragmenty tekstów Gombrowicza.
Muzeum zaprasza 14 września, o godz.19.30. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Wszystkich zainteresowanych dowiezie autobus ITS Michalczewski (opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 zł).
Zbiórka o godz. 18.50 na przystanku autobusowym, przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego. Powrót po zakończeniu spotkania.
W ramach cyklu „Twarze i Gęby” organizatorzy zapraszają nie tylko ludzi teatru, ale także postaci publiczne, które albo są znawcami „teatru dnia codziennego”, albo też – świadomie lub nie – stali się jego aktorami. - Będziemy próbowali konfrontować ich doświadczenie z doświadczeniem zapisanym w tekstach Witolda Gombrowicza. Rozmawiać będziemy po prostu o życiu – społecznym, zawodowym, osobistym, zajmując się szczególnie relacjami między Ja i Ty, tak ważnymi dla twórczości autora „Ferdydurke”. O znanych twarzach i przyprawianych im gębach - zachęcają.
Do tej pory gośćmi cyklu byli: Teresa Lipowska, Krzysztof Globisz oraz Adam Ferency.
Andrzej Seweryn – aktor filmowy i teatralny, reżyser. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, debiutował w Teatrze Ateneum, z którym był związany przez 12 lat. Od lat 80-tych aktor teatrów francuskich w tym prestiżowego Comédie-Française. Od 2011 roku pełni funkcję dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie. Aktor ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról filmowych i teatralnych, w których stworzył wielkie kreacje. W Komedii Francuskiej zachwycał publiczność i krytykę w tytułowych rolach: w „Świętoszku”, jako Gajew w „Wiśniowym sadzie” Antoniego Czechowa czy Klaudiusz w „Hamlecie” Williama Szekspira. Wzbudzał również podziw i uznanie w rolach Henryka ze „Ślubu” Witolda Gombrowicza (2001) oraz Shylocka z „Kupca weneckiego” Williama Szekspira (2001). W kinie polskim zachwycił rolą księdza Stefana Wyszyńskiego w filmie Teresy Kotlarczyk „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, w kinie francuskim rolą Steinera w „Amoku”, za którą otrzymał nagrodę Joel Farges na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze oraz Order Sztuk Pięknych i Nauk Humanistycznych Republiki Francuskiej.