„Król Maciuś I” to opowieść o dorastaniu, mierzeniu się z własnymi słabościami, pogonią za marzeniami, ale i pogodzeniu się z przegraną. Historia Maciusia jest pretekstem do rozmowy o świecie wielowymiarowym, w którym można czasem popełnić błąd.
Teatr Figur z Krakowa wystawia spektakle prosto i wymownie. W niebanalny sposób operuje światłem, a ich dekoracje to niezwykłe wykorzystanie zwykłych przedmiotów. To teatr lalkowy i teatr cieni w jednym. Przedstawienie dla widzów od lat 6. Początek spektaklu „Król Maciuś I” - 12 marca o godz. 12 w Kuźni Artystycznej (ul. Daszyńskiego 5). Bilety po 10 zł pojedyncze i po 20 zł rodzinne do kupienia na biletyna.pl i przed spektaklem (w kasie Amfiteatru i w Kuźni Artystycznej).
Po przedstawieniu, o godz. 14, pierwsze spotkanie Radomskiego Teatru Rodzinnego.
Radomski Teatr Rodzinny
Amfiteatr uroczyście powołuje do życia Radomski Teatr Rodzinny w ramach projektu z budżetu obywatelskiego "Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne". Zapraszamy całe rodziny: dziadków z wnuczkami, rodziców z dziećmi i rodzeństwo, do wspólnej zabawy w teatr. Wszystko na bezpłatnych warsztatach, które poprowadzą zawodowi aktorzy.
- Chcemy pokazać, jak można połączyć dobrą zabawę z nauką aktorstwa. Dziadkowie będą mieli okazję, by spędzić czas z wnukami na kreatywnej zabawie, rodzice i opiekunowie przekonają się, ile potencjału i twórczej energii drzemie w ich pociechach, a rodzeństwo jeszcze lepiej będzie się dogadywało - informują organizatorzy.
Nauka poprzez zabawę
Teatr nie musi kojarzyć się z powagą i ciszą. Na rodzinnych warsztatach będzie śmiech i twórczy ferment. Warsztaty teatralne poprowadzi dwójka świetnych aktorów: Jolanta Kęćko i Błażej Twarowski. Uczestnicy warsztatów poznają różnorodność teatru oraz tajniki sztuki aktorskiej. Ważnym punktem spotkań będzie teatralny savoir vivre.
Poznajmy siebie i teatr
Dzięki grom i zabawom stworzymy zgraną grupę, by potem wejść głębiej w świat teatru. A będzie co poznawać! Para aktorów wprowadzi nas w teatr bez słów, czyli pantomimę; poznamy potencjał drzemiący w marionetkach, pacynkach i kukiełkach; zobaczymy, jak dużo można wyczarować cieniem; przekonamy się, że teatr można stworzyć dosłownie ze wszystkiego wykorzystując przedmioty codziennego użytku, np. łyżkę i widelec!; poznamy fascynujący teatr maskowy; nauczymy się wykorzystywać przypadkowe przedmioty w tworzeniu teatru, np. papier, folię i piasek; w teatrze radiowym i telewizyjnym nauczymy się dykcji i dowiemy, jak wyrazić emocję jedną głoską, spróbujemy swoich sił przed mikrofonem i przed kamerą. Ufff. Dużo tego!
Napiszmy scenariusz do bajki
Spotkamy się również z dramatopisarzem, który podpowie, jak stworzyć własny, oryginalny scenariusz, np. dla bajki. W czasie cyklu jesiennego będziemy powoli wykorzystywać zdobytą wiedzę, by wspólnie spróbować stworzyć i wystawić przedstawienie. Dwugodzinne, bezpłatne warsztaty odbywać się będą dwa razy w miesiącu w sobotę lub niedzielę.
Stwórzmy razem Radomski Teatr Rodzinny!
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>