Wystawa ta jest najstarszą wystawą w Polsce, a pierwsza miała miejsce w maju 1945 roku. Zaledwie niecałe pół roku po odzyskaniu niepodległości organizowali ją ludzie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, pełni nadziei, że kultura i sztuka, która przetrwała czas okupacji będzie służyła społeczeństwu. Kolejne wystawy, a było ich 42, miały różny wymiar i charakter, ale zawsze służyły promocji polskiej sztuki.
W wystawach tych uczestniczyli najwybitniejsi twórcy polscy, tacy jak Magdalena Abakanowicz, Eugeniusz Eibisch, Tadeusz Kantor, Tadeusz Brzozowski, Stanisław Fijałkowski, Józef Gielniak, Czesław Rzepiński ,Stefan Gierowski, Alfons Karny, Jan Lebenstein, Zbigniew Lutomski, Tymon Niesiołowski, Teresa Pągowska, Adam Myjak.
43. Salon pozwoli na określenie współczesnych nurtów w polskich działaniach artystycznych w zakresie sztuk plastycznych z dyscypliny: malarstwo, rysunek, grafika i rzeźba.
Otwarcie wystawy odbędzie się 14 grudnia o godz. 12 w Muzeum Sztuki Współczesnej (oddział Muzeum im. Jacka Malczewskiego), Rynek 4/5 (Dom Gąski i Esterki).
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Sejmu oraz Premier Rzeczpospolitej Polskiej.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>