Szalejące ceny ubezpieczeń komunikacyjnych najdotkliwiej dotkną młodych kierowców i notorycznych sprawców kolizji. Jednak podwyżki odczują także kierowcy, którzy mają dobrą i długą historię ubezpieczenia. Co prawda wypracowane zniżki chronią przed drastycznymi zmianami, ale jednak będzie drożej. Dlatego dobrze jest zastanowić się jak zaoszczędzić i kupić ubezpieczenie taniej.
Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że polisa OC ma takie same warunki ubezpieczenia w każdej firmie, niezależnie od tego ile za nią zapłacimy. Reguluje to ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Różnice mogą dotyczyć tylko sumy gwarantowanej przez ubezpieczyciela, ale nawet te najtańsze OC spełniają wymogi prawne na posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Nie ma więc sensu przepłacać jeśli nie trzeba tego robić.
Jak znaleźć najtańszą ofertę?
Po to by dowiedzieć się który zakład ubezpieczeń zaproponuje nam najmniejszą cenę za OC można skorzystać z internetowej porównywarki cen. Najlepiej od razu wpisać do formularza chęć zakupu dwóch polis – OC i AC – dlatego, że w pakiecie są one dużo tańsze. Można to zrobić np. korzystając ze strony http://najtaniejuagenta.pl/pakiet-oc- ac/.
Oprócz tego, że otrzymamy oferty z ponad pięćdziesięciu firm ubezpieczeniowych będziemy mogli skorzystać zupełnie za darmo z pomocy profesjonalnego agenta ubezpieczeniowego. W tym celu wystarczy podać swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Agent oddzwania po 15 – 30 minutach i pomaga w zakupie polis.
Co zwiększa ryzyko ubezpieczeniowe w OC?
Najtańsze ubezpieczenie OC oraz AC wg najtaniejuagenta.pl będą miały osoby z dobrą historią ubezpieczeniową, czyli takie, które wypracowały już sobie zniżki. Dodatkowo cenę obniża niskie natężenie ruchu drogowego w miejscu zamieszkania ubezpieczanego. Po prostu tam gdzie jest tłok kolizje są częstsze a co za tym idzie ryzyko ubezpieczeniowe rośnie i polisa kosztuje więcej. Okazuje się też, że kiedy kierowcy przewożą dzieci jeżdżą ostrożniej i wolniej. Dlatego osoba, która zadeklaruje częste wożenie autem dzieci będzie miała tańszą polisę od kogoś kto dzieci nie ma. Wpływ na cenę OC ma też ilość planowanych do przejazdu kilometrów. Im dłuższe i częstsze wyjazdy tym polisa będzie droższa.
Przestrzegamy jednak przed zaniżaniem ilości planowanych tras, ponieważ do kolizji może dojść po przekroczeniu limitu ubezpieczonych kilometrów. W takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa będzie mogła naliczyć wyższą cenę za polisę i trzeba będzie dopłacić, ale tej dopłaty nie obejmą nasze zniżki – jednym słowem zapłacimy pełną stawkę. Gra nie jest warta świeczki, bo za próbę oszukania ubezpieczyciela możemy słono zapłacić.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>