Sobota 23 listopada
Adeli, Klemensa, Orestesa
RADOM aktualna pogoda

Korepetycje, sport, a może lekcje języka obcego? Wydatki Polaków na zajęcia pozalekcyjne

dm 2016-09-25 08:00:00

Koniec wakacji to czas zwiększonych wydatków – wiedzą o tym szczególnie rodzice dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym. Obecnie bardzo trudno wyobrazić sobie, by nasze dzieci nie rozwijały swoich talentów podczas pozalekcyjnych zajęć. Dzięki badaniu „Wrześniowy Barometr Ferratum Bank” specjaliści sprawdzili, ile pieniędzy Polacy są gotowi poświęcić na ten cel oraz jakiego typu zajęcia dodatkowe są najbardziej popularne.

Specjaliści Ferratum Bank podkreślają, że osoby wysyłające swoje pociechy do szkół i zapewniające im udział w dodatkowych zajęciach, przewidują wysokie wydatki. Informacja ta została potwierdzona przez badanie „Wrześniowy Barometr Ferratum Bank”, gdzie co trzeci ankietowany wskazał na któryś z tych wydatków.

Wśród najczęstszych wyborów są zajęcia sportowe i lekcje języka obcego

Optymistyczne wydaje się to, że znaczna większość rodziców stara się, by ich dzieci miały możliwość rozwoju swoich hobby i umiejętności. Zajęcia pozalekcyjne są jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie profesjonalnej edukacji. Decyduje się na nie aż 65% rodziców z Polski, co stanowi bardzo zadowalający wynik.

Wyniki Barometru obrazują ponadto troskę Polaków o przyszłość swoich pociech oraz chęć pogłębiania wiedzy na temat ich potrzeb rozwojowych. Stąd najczęstszy wybór zajęć sportowych, które pozytywnie wpływają na sprawność fizyczną dziecka, oraz lekcji języków obcych, których znajomość jest dzisiaj niezbędna. Na tego typu zajęcia planują posłać swoje dzieci grupy rodziców stanowiące po 22% respondentów. Zajęcia artystyczne są wyborem 10% badanych, natomiast korepetycje danego przedmiotu – 8%.

Wybór ograniczony przez stan finansów

Najczęściej wymienianym powodem rezygnacji z zajęć pozalekcyjnych są finanse – wskazuje na to 66% ankietowanych. Drugim powodem jest czas – z wynikiem 24% wskazań.

Ile dokładnie planujemy poświęcić na dodatkowe zajęcia dla dzieci? Najwięcej, 44% badanych planuje wydatki rzędu powyżej 100 złotych miesięcznie. 26% respondentów wskazało na zakres od 51 do 100 złotych. 4% ankietowanych przeznaczy na ten cel miesięcznie kwotę do 50 zł. Duży odsetek stanowi grupa, która w ogóle nie planuje wydatków na ten cel – aż 26%. Równocześnie 68% ankietowanych chciałoby móc łożyć więcej na dodatkową edukację swoich dzieci.

Pozostałe wydatki we wrześniu

Badanie Ferratum Bank pokazuje, że 27% ankietowanych ma zamiar przeprowadzić remont mieszkania. Co dziesiąty respondent planuje również wrześniowy urlop.

Ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na wydatki w pierwszym miesiącu jesieni? 31% zapytanych osób zakłada, że wystarczająca będzie kwota pomiędzy 500 i 1000 złotych. Tak samo duża grupa planuje wydać od 1000 do nawet 2000 złotych. Zaledwie 13% ankietowanych ma w planach wydatki powyżej 2000 złotych. W jaki sposób Polacy sfinansuje wszystkie potrzeby? Najpopularniejszym sposobem jest pożyczka, z wynikiem 43% odpowiedzi, oraz oszczędności – 20% wskazań.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo tutaj.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych