Środa 30 października
Zenobii, Przemysława, Edmunda
RADOM aktualna pogoda

6 najczęstszych wypadków na placu zabaw [INFOGRAFIKA]

Artykuł sponsorowany 2015-09-16 10:07:00

Nie ma lepszego pomysłu na spędzanie wolnego czasu niż aktywność na placu zabaw, czy boisku. Maluchy są dzięki temu nie tylko zdrowsze, ale i szczęśliwsze. Wspólna zabawa z rówieśnikami sprzyja zawiązywaniu nowych przyjaźni, uczy dziecko współpracy, życia w społeczności. Ale też warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo podczas takiej zabawy.

Jak powinien wyglądać bezpieczny plac zabaw, sprawdź na comes.pl

Dobrze zaprojektowane i wykonane place zabaw korzystnie wpływają na dziecięcą wyobraźnię i wyzwalają kreatywność. Jednak nie należy wyłączać czujności, kiedy dzieci bawią się na placu zabaw – nawet jeśli jest to obiekt nowoczesny, wyposażony w certyfikowane urządzenia i bezpieczne nawierzchnie, młodsze dzieci (do lat 7) powinny pozostawać pod opieką dorosłych.

Warto pamiętać o kilku zasadach pozwalających uniknąć najczęściej występujących na placach zabaw wypadków:

Dodatkowo przypominamy kilka wybranych wskazówek dotyczących wymogów bezpieczeństwa o których mówi norma PN-EN 11-76 odnosząca się do placów zabaw:

• Na placu powinna znajdować się tablica informacyjna z danymi zarządcy, czyli osoby odpowiedzialnej za plac zabaw, adres placu, numery telefonów alarmowych.

• Elementy znajdujące się na placu powinny być tak zaprojektowane, żeby chronić dzieci przed uderzeniami lub zaklinowaniem głowy, palca itp.

• Pomiędzy ruchomymi i nieruchomymi częściami zabawek powinno się zachować odpowiednie odległości chroniące przed zmiażdżeniem palców, rąk, nóg itp.

• Narożniki i krawędzie muszą być zaokrąglone promieniem min. 3 mm, co chroni dziecko przed uderzeniem, wybiciem oka lub zranieniem.

Jeśli zauważą Państwo jakiekolwiek elementy, które mogą być groźne dla bawiących się dzieci, należy zgłosić to do administratora – czyli opiekuna placu zabaw, którego adres i telefon znajdziemy na tablicy z regulaminem. Pamiętajmy, że obowiązkiem zarządcy jest ciągłe dbanie o stan placu zabaw – przeprowadzanie regularnych kontroli (fachowe nazwy tych trzech kontroli to: kontrola przez oględziny, kontrola funkcjonalna oraz kontrola podstawowa).

Do każdej z takich kontroli powinny być sporządzone dokumenty, w których zapisane są daty wizyt zarządcy na placu, listy zabiegów konserwacyjnych, napraw oraz zgłaszanych usterek. Każdy plac zabaw powinien posiadać swoją dokumentację.

Szydłowieccy specjaliści spółki Comes prowadzą na swojej stronie internetowej porady eksperckie, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw. Pracownicy Comes serdecznie zapraszają do zapoznania się z dodatkowymi i szczegółowym poradami eksperckimi w zakładce Porady Eksperta, dostępnymi na stronie www.archtekci.comes.pl.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych