Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni PiS sprawdzą procedury w miejskich spółkach

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-03-31 08:55:00, aktualizacja: 2021-03-31 15:35:00

Radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują weryfikacji procedur w miejskiej spółce "Rewitalizacja" i wyjaśnienia sprawy przez prezydenta, Radosława Witkowskiego. - Skontrolujemy również inne miejskie spółki - zapowiedzieli radni PiS.

Foto: Radio Radom

O całej sprawie dotyczącej "Rewitalizacji" pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj.

- Oczekujemy od prezydenta Radosława Witkowskiego podjęcia działań zmierzających do wyjaśnienia tej sprawy. Oczekujemy przedstawienia procedur, które w tym momencie nie zadziałały - mówi Marcin Majewski, radny PiS.

Przelewy nie były autoryzowane przez prezesa "Rewitalizacji". - To skandal, kuriozum - komentuje z kolei Łukasz Podlewski, przewodniczący klubu radnych PiS, jednocześnie zapowiadając sprawdzenie procedur w innych miejskich spółkach. - Niepojęte jest dla mnie, że 1,5 mln zł ginie z konta miejskiej spółki, że ktoś telefonicznie przesyła kody dostępu do kogoś, którego nigdy w życiu nie widział - dodał.

- Finalnie spółka straciła ponad 1,5 mln zł - podkreśla radny PiS, Mateusz Kuźmiuk, odnosząc się do komentarza prezesa "Rewitalizacji" Włodzimierza Koneckiego, który złożył wyjaśnienia na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. - Chcemy ustalić, czy zawiodło nieprzestrzeganie procedur czy generalnie powodem był brak procedur - podkreśla radny.

Przewodniczący Podlewski skrytykował też prezydenta Witkowskiego za to, że - jego zdaniem - do tej pory nie podjął on żadnych działań. - Pięć dni po zderzeniu budzi się ze snu, chce rozpocząć działania i spotkać się z prezesami spółek miejskich, by dowiedzieć się, jakie procedury istnieją - mówił.

W sprawie "Rewitalizacji" radomska prokuratura wszczęła już śledztwo w kierunku oszustwa dotyczącego mienia wielkiej wartości. Postępowanie wyjaśniające prowadzą także funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP zs. w Radomiu.

autor: dm, radioradom.pl

Wasze komentarze (51)

Zegarmistrz Sławek
2021-04-06 07:34:00

Przypomnijmy. Śledczy namierzyli Sławomira Nowaka, prawą rękę Tuska i całej PO. Po przeszukaniu tylko kilku skrytek znaleźli trochę ukrytej kasy z łapówek. Było tego ledwie 4 miliony w gotówce. Reszty nie udało się znaleźć. Nie udało się też namierzyć zagranicznych kont na których spoczywa PRAWDZIWA KASA. Kolejny łapówkarz z PO skazany prawomocnym wyrokiem. To Józef Pinior. W kolejce stoi Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO, któremu w ramach łapówek kupowali dom w Chorwacji. Ilu jest jeszcze takich łapówkarzy w PO? A ilu zegarmistrzów w PO którzy po wyrzuceniu ich z rządzenia Polską przeszli do brania łapówek w samorządach?

Taki jest PiS
2021-04-05 08:35:00

Suski przeprasza Michalską-Wilk, i to jest TO. Cały PiS najpierw na obraża a później, skulony jak pies ogrodnika musi przepraszać. Tak jest jak język nie ma połączenia z mózgiem. BUHAHAHA

zet
2021-04-01 09:29:00

Sprawa wyglada bardzo dziwnie i Ci co maja watpliwosci mogą mieć racje. Dużo złych rzeczy musiało się dać w spółce skoro doszło do tak fatalnej dla miasta sytuacji.

marcin
2021-04-01 08:40:00

Im głośniej będzie o tej sprawie to może tym więcej ciekawych wątków wyjdzie. Media ale też mieszkańcy niech nie odpuszczą sprawy w Rewitalizacji.

mieszkaniec do O
2021-04-01 08:39:00

Policja ale tez prokuratura i CBA niech sprawdzi wszystkie wątki sprawy w SPÓŁCE Rewitalizacja a media niech nie narzucaja watku ze ktos został oszukany na jakas metode itp. bo skąd oni niby to wiedza? Sprawę musi zbadac policja bo wersje mogą być róźne. Coś za dużo tych przypadków w Radomiu i nie chodzi też o rzekome oszustwo w spółce ale tez hala i stadion.Mnie ciężko uwierzyć aby 60 letnia ksiegowa robiła wszystkie przelewy na mocy jakiś procedur co od 14 lat nie były zmieniane?

TO JEST KOLEJNY SKANDAL DOJNEJ ZMIANY!!!!
2021-04-01 08:05:00

CBA szukało 400 zł u Grodzkiego a sami zgubili 15 000 000 zł...BUHAHAHA

0
2021-04-01 07:28:00

"Rewitalizacja" została oszukana metodą "na policjanta" - a kontrolujący fachowcy z PiS oglądają drzwi i zastanawiają się jak do tego doszło skoro drzwi są nie uszkodzone !!! Brak słów

opiniaa
2021-04-01 01:18:00

Po pierwsze podobno spólka Rewitalizacja zatrudnia 21 osób na umowie o prace oraz prezesa i trzy osoby sa w radzie nadzorczej.Spólka słynie z bardzo wysokich pensji jakie co miesiąc otrzymują pracownicy spółki. A teraz pytanie ?Jakim cudem ksiegowa ze spółki lat 60 robi sobie przelewy ze spółki z konta spółki na kwotę 1,8 mln bez zgody prezesa? A i teraz najwazniejsze pytanie kiedy odpowiednie służby typu policja czy CBA oraz prokuratura wejda do siedziby spólki. Te srodki prawie 1,8 mln to srodki wszystkich Radomian i one musza wrócic na konto spólki. Sprawa na pewno bedzie głosna przed wyborami samorządowym w 2023 roku w naszym mieście.Chyba że wcześniej np. w kwietniu cała kwota wróci na konto spółki.

Hahaha
2021-03-31 21:26:00

@RADOM to PIS.,Ścibor słońce ty nasze gdzie byłeś? Tęskniliśmy za twoją nienachalną inteligencją.

RADOM to PIS.
2021-03-31 21:05:00

grodzkie,piniory,neumanny,gawłowskie,witkowskie,frysztaki itd.

RADOM to PIS.
2021-03-31 21:05:00

grodzkie,piniory,neumanny,gawłowskie,witkowskie,frysztaki itd.

RADOM wolny od PiS
2021-03-31 20:52:00

Rządzą 6 lat, zmniejszyli ilość karetek, lekarzom mówili niech jadą, zamykali szpitale, ogłaszali zwycięstwa, zalecali lód w gacie, kupowali limuzyny, stworzyli szpitalne oddziały VIP, a teraz do umierających we własnych odchodach ludzi mówią - to nie jest nasza wina ? Radosław Fogiel z PiS. LUDZIE !!! Jak to się stało że naszą Ojczyzną rządzą: jacyś psychopaci, jakieś świry, jacyś czeladnicy piekarscy, jacyś perukarze, jakieś ćpuny, jacyś chuligani kolejowi, jacyś ... UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

won ze sprzedajnymi mediami
2021-03-31 19:19:00

Dlaczego pewne medium (prasa, radio, tv) któremu KTOŚ załatwił koncesję nie pozwala komentować swoich postów osobom którzy negatywnie wypowiadają się o Partii Oszustów i Witkowskim? Jednocześnie zezwala na totalny hejt trolli z urzędu i swojego pracownika którzy na potęgę wrzucają tam obraźliwe posty na PiS? Ryży/łysy właścicielu mam do ciebie miernoto (celowo z małej litery) kilka pytań: 1.Dlaczego nie zmienisz prosiaka któremu daleko do rzetelnego dziennikarstwa. Doskonale wiesz że prosiak pracuje (tzn. zatrudniony jest na etacie bo do pracy chodzi kiedy chce) w Mazowieckim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz w III LO Czachowskim 2. Pewnie wiesz i ukrywasz fakt że twój wierny prosiak jest przyjacielem z jednej partii (ugrupowania, stowarzyszenia) z chrzcicielem który chrzcił wódę w swojej knajpie. 3.Na koniec nie pytanie tylko informacja: NIE KUPUJĘ I NIE KORZYSTAM Z USŁUG ŻADNEJ FIRMY KTÓRA REKLAMUJE SIĘ W TWOIM MEDIALNYM PLATFORMIANYM ŚMIETNIKU. NIE WSIADAM TO ŻADNEJ TAKSÓWKI KTÓRA MA LOGO TEGO ŚMIETNIKA. PS. Jak tam tatuś który tuczy się razem z Witkowskim przy jednym stole w jednej z knajp a na sali przy okrągłych stolikach siedzi ful twoich przyjaciół z PO (nie można załączyć zdjęcia bo chętnie go udostępnię).

Księgowa z pisu.
2021-03-31 19:11:00

Swoim wyciem nie przykryjecie fanatycy pisowscy miliardowych wałków swojego Daniela Bezmajtka, ubogiego Mateusza Pinokia, Kaczora od dwóch srebrnych wież, przewalonych respiratorów od handlarza bronią, bezużytecznych maseczek Anżeja od instruktora narciarskiego i tym podobnych aferzystów na skalę światową. KIEDTYŚ STANĄ ONI PRZED SĄDEM. I wy z nimi. Już niedługo.

precz PO
2021-03-31 16:42:00

Radek ty nawet za rozpad swojego małżeństwa do którego doprowadziłeś obwiniasz innych. Czy ty kiedykolwiek byłeś (poczułeś się) winny? Nawet kiedy w szkole dostawałeś 1 to winni byli nauczyciele bo się uwzięli. Jesteś największym nieszczęściem tego miasta!!! i jego dramatem!!!

Komuna wraca echem dnia Wami i tym z Kielców komentatorem redaktorem od boiska i hali
2021-03-31 14:21:00

Nie wszystkich głupotą własną za nie swoje pieniądze da się kupić. A że debili i nieuków w pisie nie brakuje. To piszę nie hejtuję. Gorzej bo przestraszone media głupocie już hołdują. Jeszcze rok i nikt poza sponsorami i strażnikami cenzury od Suskiego nie będzie Was ani słuchał ani czytał.

Komuna wraca echem dnia Wami i tym z Kielców komentatorem redaktorem od boiska i hali
2021-03-31 14:20:00

Nie wszystkich głupotą własną za nie swoje pieniądze da się kupić. A że debili i nieuków w pisie nie brakuje. To piszę nie hejtuję. Gorzej bo przestraszone media głupocie już hołdują. Jeszcze rok i nikt poza sponsorami i strażnikami cenzury od Suskiego nie będzie Was ani słuchał ani czytał.

Komuna wraca echem dnia Wami i tym z Kielców komentatorem redaktorem od boiska i hali
2021-03-31 14:20:00

Nie wszystkich głupotą własną za nie swoje pieniądze da się kupić. A że debili i nieuków w pisie nie brakuje. To piszę nie hejtuję. Gorzej bo przestraszone media głupocie już hołdują. Jeszcze rok i nikt poza sponsorami i strażnikami cenzury od Suskiego nie będzie Was ani słuchał ani czytał.

Komuna wraca echem dnia Wami i tym z Kielców komentatorem redaktorem od boiska i hali
2021-03-31 14:20:00

Nie wszystkich głupotą własną za nie swoje pieniądze da się kupić. A że debili i nieuków w pisie nie brakuje. To piszę nie hejtuję. Gorzej bo przestraszone media głupocie już hołdują. Jeszcze rok i nikt poza sponsorami i strażnikami cenzury od Suskiego nie będzie Was ani słuchał ani czytał.

Komuna wraca echem dnia Wami i tym z Kielców komentatorem redaktorem od boiska i hali
2021-03-31 14:20:00

Nie wszystkich głupotą własną za nie swoje pieniądze da się kupić. A że debili i nieuków w pisie nie brakuje. To piszę nie hejtuję. Gorzej bo przestraszone media głupocie już hołdują. Jeszcze rok i nikt poza sponsorami i strażnikami cenzury od Suskiego nie będzie Was ani słuchał ani czytał.

 1 2 3 >