Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomska spółka miejska oszukana metodą ''na policjanta''. Straty miały wynieść 1,8 mln zł

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-03-26 20:49:00

Prokuratura w Radomiu przyjęła zawiadomienie o oszustwie metodą "na policjanta", którego ofiarą padła radomska spółka miejska "Rewitalizacja" - potwierdziła w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Beata Galas. Według pierwszych informacji, księgowa miejskiej spółki wczoraj między godz. 13 a 16 dokonała prawie dwudziestu przelewów nieuzgodnionych z prezesem.

Spółka "Rewitalizacja" to niewielka spółka miejska w Radomiu, pracuje w niej około dwudziestu osób. Uprawnienia do spraw finansowych mieli niezależnie od siebie prezes oraz księgowa spółki. Kobieta wczoraj między 13 a 16 dokonała prawie dwudziestu przelewów nieuzgodnionych z prezesem. Według jej relacji, zgłosili się do niej funkcjonariusze CBŚ, którzy prosili o przetestowanie "jakiegoś niejawnego systemu przelewów". Prezes miejskiej spółki złożył na nią doniesienie do prokuratury i zwolnił ze stanowiska.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski w rozmowie z Onetem mówi, że na razie nie wypowiada się w sprawie roli księgowej w całej sprawie i czeka na decyzje policji oraz prokuratury. Według nieg,o na razie nie da się wskazać, czy kobieta została ofiarą oszustów, czy też może z nimi współdziałała.

Później prezydent Radomia wydał oświadczenie w tej sprawie, które można przeczytać tutaj.

O całej sytuacji poinformował na Twitterze Wojciech Skurkiewicz, senator PiS i sekretarz stanu w MON. "Dziś dotarła do mnie wiadomość, która nie mieści się w głowie, że spółka Rewitalizacja w Radomiu została oszukana metodą na policjanta. Kierownictwo spółki przelało na konta przestępców 1,8 mln zł" - napisał.

W rozmowie z Onetem wiceminister wskazuje na możliwe duże nieprawidłowości w działaniu spółki. - To chyba dla wszystkich szokujące, że spółka została w ten sposób oszukana. To jest niebagatelna kwota - zaznacza. - To też dziwna sprawa, jeśli chodzi o funkcjonowanie samej spółki. Pierwszy raz słyszę, żeby w takich spółkach prawa handlowego ktoś mógł jednoosobowo podpisywać przelewy takiej dużej wartości - mówi.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała, że sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód. Na razie śledczy nie podają więcej informacji na ten temat.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska powiedziała, że funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o oszustwie na szkodę jednej ze spółek miejskich w Radomiu. - Sprawę prowadzą policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością – przekazała Kucharska.

autor: dm, onet.pl

Wasze komentarze (71)

mafia.radom.pl
2021-04-03 16:21:00

Ciekawe czy to nie była ustawiona akcja... posiedzi kilka a, wyjdzie będzie zarobiony. W pracy u radomskiego pracodawcy by tyle nie zarobił przez czas odsiadki

radomianin
2021-03-30 18:16:00

A może to tylko zgonienie na Policjanta a faktycznie to był Policjant

Radom to Radom
2021-03-30 17:42:00

A piSSdecjusze to koryciarze+ ;))) Sila argumentow w istocie powala...smiechem :D

RADOM to PIS.
2021-03-30 16:16:00

POlszewiki to rynsztok bez honoru.Takie RUSKO-NIEMIECKIE POdpaski.Albo WALCawsko-Płockie POdpaski.

Radom to Radom
2021-03-30 15:59:00

*dane i *łóżek oczywiscie. ***** ***

Radom to Radom
2021-03-30 15:57:00

#Do nizej: lrzesz jak pi(e)s!!! Dene GUS, liczba luzek szpitalnych zmalala za rzadow #dojnejzmiany, kolejki wydluzyly sie za rzadow, nierzadow #dojnejzmiany... ale na koryto+ jeszcze styka! ***** ***!!!

POwinno
2021-03-30 11:11:00

POwinno być wiecej ale zarządy mazowieckich szpitali w wiekszości z PO i PSL redukowały łóżka a co za tym idzie personel. I dzisiaj PO prostu brak lekarzy i pielegniarek w lecznictwie zamkniętym z odpowiednim doświadczeniem.

NIGDY WIĘCEJ PiS!!!
2021-03-30 09:01:00

Płacimy miliony złotych przez PiSowskie afery, ale CZY POLACY MUSZĄ PŁACIĆ TAKŻE ŻYCIEM? W mazowieckim zostało tylko 13 respiratorów. Powinno być o 1000 więcej, ale przez aferę Szumowskiego nie dotarły do Polski! UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY!!!!

NIGDY WIĘCEJ PiS!!!
2021-03-30 08:51:00

Rządzą 6 lat, zmniejszyli ilość karetek, lekarzom mówili niech jadą, zamykali szpitale, ogłaszali zwycięstwa, zalecali lód w gacie, kupowali limuzyny, stworzyli szpitalne oddziały VIP, a teraz do umierających we własnych odchodach ludzi mówią - to nie jest nasza wina ? Radosław Fogiel z PiS. LUDZIE !!! Jak to się stało że naszą Ojczyzną rządzą: jacyś psychopaci, jakieś świry, jacyś czeladnicy piekarscy, jacyś perukarze, jakieś ćpuny, jacyś chuligani kolejowi, jacyś ... OBUDŹMY SIĘ WRESZCIE!!!

Dariusz
2021-03-30 08:09:00

Tłumaczenia pana prezesa - kolegi pana prezydenta - zupełnie niewiarygodne. Tak to się dzieje, jak na stanowiska wkłada się koleszków a nie fachowców.

Radom to Radom
2021-03-29 22:22:00

Hmmm, prezes i caly zarzad spolki powinni byc natychmiast odwolani! Brak nalezytego nadzoru nad spolka jest oczywisty. Trudno przypuszczac, ze ksiegowa mogla puszczac takie przelewy bez akceptacji na druga reke...powstaje wiec pytanie...czy miala taki limit? Mozna sie domyslac ze 100tys, dlatego zrobila ich kilkanascie... nawet jesli, to i tak taka sytuacja jest niedopuszczalna! Jesli nie, to znaczy, ze ktos udostepnil jej narzedzia do autoryzacji na druga reka, a to juz jest skandal! Pobocznym, ale rowniez ciekawym jest fakt, ze bank prowadzacy rachunek nie wylapal podejrzanych transakcji na rachunku... a pisowcom chcialbym przypomniec, ze pani ksiegowa trafila do spolki za kosztownego i milosciwe nam wtedy panujacej w miescie dojnej zmiany... Zarzad do dymisji i ***** ***!

Antek Świr
2021-03-29 16:04:00

Tylko mysio pysio nadaje się na komisarza w Radomiu i ma medal już.

0
2021-03-29 10:31:00

W poniedziałek , lub jak najszybciej powinna zebrać się w trybie natychmiastowym Rada Miasta Radomia i podjąć kroki zaradcze.Może potrzebny jest jednak w RADOMIU komisarz , który dalej poprowadzi nasze miasto....przed upadkiem.Wytłumaczenia Witkowskiego uradzone razem z PR-owcami nic nie wniesie już nowego .

Frysz***
2021-03-29 10:23:00

Witkowski wskutek braku nadzoru zmarnotrawił nasze miejskie piniądze

Kamilka
2021-03-29 08:27:00

takich sobie prezydent powołuje prezesów to czego się dziwicie? zamiast brać kompetentnych, doświadczonych, którzy już coś w życiu osiągnęli i znają się na robocie to bierze od ulotek, od tenisa.

Paweł
2021-03-29 08:25:00

Świetne kadry ma pan prezydent w spółkach. Rewitalizacja dała plamę, bo i zarządzający kiepski i nadzorujący się nie sprawdził. A w spółce Adminsitrator, mosir czy mzdik to inaczej? tam też sami specjaliści,tylko czekać az i tam skandal nadejdzie.

1,8 miliona zł wyParOwało.
2021-03-29 05:35:00

wiciu i fryciu.Oddawać 70 milionów.

1,8 miliona zł wyParOwało.
2021-03-29 05:35:00

wiciu i fryciu.Oddawać 70 milionów.

1,8 miliona zł wyParOwało.
2021-03-29 05:35:00

wiciu i fryciu.Oddawać 70 milionów.

Pisowiec
2021-03-28 21:35:00

Hura Hura mamy sukces spółkę miejską ktoś oszukał, hura hura teraz ludzie zapomną o naszych milionach zarobionych na maseczkach, testach, respiratorach. Zapomną o sprowadzeniu na święta bez testowania ludzi z Anglii i o tym że teraz przez to dziesiątki tysięcy chorują a tysiące umrą. Hura hura no kto z jakiej partii dał się oszukać no kto nieudacznik jakiś. My nie dajemy się oszukać sprowadzamy Antonowami prawie dobry sprzęt medyczny za kilkaset milionów więcej kosztowała utylizacja niż pieniądze ukradzione z rewitalizacji. Hura mafią paliwową się zajęliśmy ale co to mafia teraz śmieci do polski sprowadza to już za trudne dla nas. Hura 600 miliardów kredytu wzięliśmy ale co tam nie my będziemy spłacać. Hura zamiast zabrać się za przygotowania do pandemii kłócimy się o stołki bo przecież każdemu z nas konto o 10 milionów musi w rok urosnąć. Hura na wizytę u lekarza trzeba za naszych rządów czekać dwa razy dłużej ale za to rydzyk wzbogacił się o 350 milionów. Hura sądy rozwaliliśmy i szkolnictwo słabo wykształcony = łatwy do manipulacji = nasz wyborca. Hura mają nas na świecie za ćwierćinteligentów żeby nie wyszli z błędu zmieniliśmy ustawę o służbie publicznej teraz nie trzeba mieć wykształcenia i znać języków. Hura hura hura jedyne dobrze działające szpitale tymczasowe to te przejęte od samorządów w szpitalach organizowanych przez nas stoją łóżka z niemieckiego śmietniska i od jesieni nie umiemy podłączyć tlenu. Hura nie ma tygodnia żeby o nas nie napisali że kradniemy to przejmiemy prasę przestaną o nas pisać (kraść nie przestaniemy). Hura hura hura i tak w nieskończoność jesteśmy naj naj a tak w ogóle to nam się to wszystko należy czy miliony na kontach czy odwiedziny na zamkniętych cmentarzach czy jazda na nartach kiedy nam się podoba, bo co nam zrobicie przejęliśmy wszystko służby, sądy,tv a nawet wasze puste umysły.

 1 2 3 >  ostatnia