Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

W radomskim szpitalu zmarł drugi pacjent zakażony koronawirusem!

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-03-24 11:07:00, aktualizacja: 2020-03-24 14:14:00

Dziś w nocy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł drugi pacjent zakażony koronawirusem. To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół (powiat przysuski), który na oddział obserwacyjno-zakaźny miejskiej placówki trafił 21 marca ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Pacjent miał choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia nie zalicza tego przypadku do śmieci z powodu koronawirusa, gdyż pacjent miał choroby współistniejące

Aktualnie w lecznicy przy ul. Tochtermana przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ponadto 13 kolejnych osób w szpitalnych izolatkach czeka na wyniki testów.

- Wiem, że pogoda sprzyja spacerom, ale jeszcze raz apeluję do wszystkich o to, aby w miarę możliwości pozostać w swoich domach. To bardzo ważne, abyśmy byli odpowiedzialni i zapobiegali rozprzestrzenianiu się koronawirusa - mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

W Radomiu zmarł pierwszy pacjent zakażony koronawirusem!

autor: dm

Wasze komentarze (8)

jjj
2020-03-24 17:02:00

czemu lekarza z Radomia wywiezili do Warszawy tu niech go lecza koledzy niuki

Ceb
2020-03-24 12:27:00

A gdzie pasażerowie z PKS, co byli proszeni o zgłoszenie się

Noworysz Zbigniew
2020-03-24 12:24:00

Policja już sprawdza IP tego osobnika co podpisując sie wieloma nickami rozsiewa panikę i zwyczajne klamstwa

Aldona
2020-03-24 12:22:00

Już niedługo za jątrzenie i judzenie tak jak ty to robisz 123 będzie kara.

123
2020-03-24 12:18:00

@Ustronie: W Polsce szpitale w każdym mieście mają fatalną opinię i nazywane są umieralniami, bo nagłaśnia się tylko negatywne informacje.

Ustronie
2020-03-24 12:13:00

Szkoda, bardzo mi przykro. Mam tylko pytanie - czy radomski szpital, zrobił wszystko aby tego pacjenta ratować ? Niestety ale dobrze wiemy jaką opinie mają radomskie szpitale, i radomscy lekarze ale i też pielęgniarki!!! Niestety, ale poziom usług jest minimalny!

ggg
2020-03-24 11:50:00

@Marianna: Co za bzdury. Ten pacjent przyjechał dopiero w sobotę ze szptala w Nowym Mieście nad Pilicą gdzie w okolicy jest już 40 zarażonych, w tym ta pierwsza ofiara z radomskiego szpitala czyli kierowca PKS. Poza tym 79 lat to już wiek w którym jest wyższa śmiertelność. Ale tak, najlepiej atakować radomski szpital, a to przecież szpital w Nowym Mieście a szczególnie w Grójcu jest powodem tego kryzysu w regionie (polecam artykuł o Grójcu na Onecie). W Poznaniu np. też już są 2 ofiary.

Marianna
2020-03-24 11:17:00

Bardzo ważne to zmienić to co się dzieje na zakaźnym na Tochtermana! Najgorszy oddział w kraju! Tak i zdrowi ludzie idą praktycznie i umierają! Jak zachorujecie to jak najdalej od tego szpitala!