Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

W Radomiu zmarł pierwszy pacjent zakażony koronawirusem!

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-03-22 10:33:00, aktualizacja: 2020-03-22 10:49:00

Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Został on przyjęty do szpitala jako pierwszy pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID - 19. 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski) przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym miejskiej placówki, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM - poinformowała Elżbieta Cieślak, rzeczniczka lecznicy.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 10 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem

43-latek został przyjęty do radomskiego szpitala 16 marca. Pracował jako kierowca. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Aktualnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, natomiast 13 osób oczekuje w szpitalu (w izolatkach) na wyniki badań.

- Do szpitala zgłaszają się kolejne osoby w celu wykonania badań w kierunku koronawirusa. Ze względu na wysoką liczbę wysyłanych próbek i obciążenie laboratoriów, pacjenci czekają na wyniki od 3 do 5 dni. Obecnie szpital oczekuje na wyniki badań z czwartku - dodaje Elżbieta Cieślak.

autor: dm

Wasze komentarze (44)

Polak
2020-04-06 11:24:00

Slyszycie jak z mownicy drze sie Budka coby to bylo gdyby teraz ta opozycja rzadzila katastrofa chca sie w dalszym ciagu bogacic na koronawirucie.

radomianka
2020-04-06 11:19:00

Slyszalam ze u Radomian niema zakazen tylko z powiarow.

Gosia
2020-03-23 19:05:00

A TVN judzi dalej. Ich interesuje tylko aby przełożyć wybory. Życie ludzkie jest dla nich nie istotne

Do PR
2020-03-23 01:03:00

Nie kłamie oglądałam dwie relacje w tvpinfo wszystkie na tochtermana kłamczuchu/o

Do autora
2020-03-22 23:02:00

Proszę rzetelnie podawać informację o miejsowości pochodzenia denata. W tym przypadku Radzanów. Dzisiaj miałam kilka telefonów od rodziny z Polski. Może to mało istotne ale dzwoniący zasypywali mnie o to czy znałam denata. Jadwiga

do Akcja
2020-03-22 21:49:00

A czy twoi bliscy wiedzą o tobie to co tutaj prezentujesz sobą? Jeśli wiedzą, to ciekawe co ci powiedzą "kiedy przyjdzie na ciebie czas, a przyjdzie czas na ciebie"

0
2020-03-22 20:42:00

Komentarz zablokowany.

Akcja
2020-03-22 19:17:00

Ewka z termometrem na SOr

0
2020-03-22 18:40:00

Nadszedł czas prawdy o ludziach. Ta prawda jest przerażająca.

ewerest
2020-03-22 18:36:00

do precz z czerwoną zarazą...Pokazałeś swoją refleksję właśnie.Na tyle cie stać.

0
2020-03-22 18:33:00

Był kierowcą autobusu. Pewnie go "poczęstował" jakiś pasażer. A najgorsze jest to, że wirus jest niewidoczny i tak naprawdę nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy

ja
2020-03-22 18:28:00

czy wiadomo jak ten Pan się zaraził, czy były gdzieś takie informacje?spokoju życzę

precz z czerwona zarazą
2020-03-22 18:18:00

Komentarz zablokowany.

ewerest
2020-03-22 18:15:00

Jednak "Polaki" to dziwna durna nacja,zawistna,siejąca jadem na lewo i prawo,najmądrzejsza.Zwłaszcza w necie.Pomódl się jeden z drugim i siedz w domu na 4 literach.W końcu Wielki Post.Zastanów się może..wirus,trzęsienie ziemi w Chorwacji,może być jeszcze gorzej i będzie....może czas na refleksję jakąś ?Jesłi już musisz wchodzić zachowaj odstęp min. 2 m. Nie tylko w Radomiu umierają ludzie.

Do Kamila
2020-03-22 18:06:00

Odpowiedź jest banalnie prosta. Pacjent zmarł dzisiejszej nocy. A teraz jak ma do ciebie pytanie. Co chcesz osiągnąc próbując wywołać zamęt i niepokój?

Kamil
2020-03-22 16:33:00

3 dni temu pod artykułem o pogorszeniu się zdrowia owego pacjenta opublikowanym na echodnia , ktoś napisał że pacjent zmarł w środę . Ja również słyszałem tę informację w czwartek , i nie wiem dlaczego dopiero dzisiaj media poinformowali o śmierci pacjenta.

Do :Obywatel
2020-03-22 15:00:00

Maseczka maseczce jest nierówna.Po za tym działa ok. 1 godziny !!!Dedykowaną np. jest półmaska typ FFP-3.Obejrzyjcie sobie poglądowy film np. na You Tube lub w GAZETA TORONTO pt. CORONA VIRUS a dowiecie się wtedy , kiedy następuje zgon zarażonego człowieka i od czego.

Ann
2020-03-22 14:20:00

Kto darł japę "Konstytucja"? Na temat wyborów można spokojnie porozmawiać pod koniec kwietnia, to jeszcze ponad miesiąc czasu, wszystko może sie zmienić! Nie zawracajcie d... rządowi, który ma co innego do roboty na froncie walki z pandemią!!!

PR
2020-03-22 13:48:00

@Do idioty co się przedstawia tvp: Nie kłam, przed chwilą widziałem dwie relacje na TVP i obie były z Józefowa. Tu dowód: https://www.tvp.info/47226853/kolejna-ofiara-smiertelna-koronawirusa-to-43letni-kierowca-pks

Do idioty co się przedstawia tvp