Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wiceprezydent Frysztak o alei Wojska Polskiego: Liczymy na to, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-11-16 15:47:00

Do naszej redakcji wpłynęła odpowiedź wiceprezydenta Frysztaka ws. dzisiejszej konferencji wojewody Zdzisława Sipiery i wicewojewody Artura Standowicza dotyczącej pieniędzy na przebudowę alei Wojska Polskiego. Publikujemy ją w całości poniżej.

Radom straci 22 mln zł na przebudowę alei Wojska Polskiego?

"Przede wszystkim należy przypomnieć, że rozpoczęcie przebudowy alei Wojska Polskiego nie mogło nastąpić wcześniej, niż po Air Show. To z uwagi na bezpieczeństwo uczestników imprezy. W trakcie imprezy wokół drogi nie mogły powstać głębokie wykopy, wysokie nasypy, niemożliwa była także wycinka drzew czy rozbiórka drogi. Nie było także możliwości, aby w ciągu ulicy lub z boku tej trasy stały jakiekolwiek maszyny budowlane.

Dodatkowo, po rozpoczęciu prac ziemnych okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań gruntu. Jak pokazały wyniki ekspertyzy, tereny wokół alei WP nie są tak stabilne jak wcześniej wynikało z założeń projektantów.

W związku z tym projektanci, wykonawcy oraz pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji musieli znaleźć rozwiązanie, które pozwoliło na rozpoczęcie robót przy tej budowie. W związku z tymi uwarunkowaniami złożyliśmy wniosek o przesunięcie kwoty 22 milionów złotych na 2020 rok. Zdajemy sobie sprawę, że projekt budżetu na 2019 rok jest już gotowy. Dlatego mówimy o roku następnym, czyli 2020. To w żaden sposób nie zakłóci harmonogramu prac i ich finansowania, bo trzeba też pamiętać, że na 2019 rok mamy zapewnione finansowanie z budżetu państwa w kwocie prawie 37 milionów złotych.

Cieszą mnie słowa pana wojewody, który deklaruje współpracę i otwarcie mówi, że nie chce, by Radom stracił część dotacji. Wola współpracy jest także po naszej stronie. Liczymy na to, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i ostatecznie cała przyznana nam dotacja w kwocie 93 milionów trafi do Radomia. Przypomnę, że na ten temat rozmawialiśmy z Panem wojewodą już podczas wtorkowego spotkania w Warszawie. Jego przebieg i atmosfera naprawdę napawają optymizmem.

Co do zarzutu, że pod wnioskiem o przesunięcie pieniędzy jestem podpisany ja, a nie prezydent Radosław Witkowski, to pragnę poinformować, że posiadam stosowne upoważnienia do popisywania umów, wniosków dokumentów. Zostaną one niezwłocznie dostarczone Panu wojewodzie".

autor: dm

Wasze komentarze (38)

axa
2018-11-20 14:19:00

do @NieRdom Pisz więcej komentarzy, bo widzę, że masz wiedzę w tematach dotyczących NASZEGO miasta a głupotę tych "władz" należy obnażać bez pardonu!!! Bo głupie są!!!

0
2018-11-20 09:43:00

Dla równowagi proszę posluchać wywiadów z Kosztowniakiem i Standowiczem i dowiecie się wiele więcej pikantniejszych szczegółów.

danny
2018-11-19 17:38:00

P. Frysztak ja się pytam gdzie jest policja,która powinna lepić mandaty kierowcom ciężarówek na ul. Porannej ,skoro jest tam całkowity zakaz ruchu poj. ciężarowych . Natomiast na drodze do Natolina ,przy kościele zakaz pow 12 t.

axa
2018-11-19 15:59:00

właśnie o to chodzi! Ten gościu w wyrośniętym garniturku mógł być niemotą i nieudacznikiem 4 lata temu. Dostał carte blanche i dostał czas na naukę. Ale są ludzie, którzy niczego nie nauczą się do końca życia, bo ogranicza ich IQ. Dlaczego mieszkańcy Radomia mają żyć na zadoopiu przez kolejne 5!!! lat, bo mamy takiego v-ce d.s. inwestycji?. To blisko dwumetrowy koszmar.

NieRadom
2018-11-19 12:23:00

Cały Pan Frysztak. Narobi bałaganu a inni mają za niego sprzątać. Poza tym wymaga razem z Panem Witkowskim, aby rząd już teraz blokował pieniądze w budżecie, którego nie ma. Za rok może być całkowicie inna sytuacja gospodarcza i polityczna. Chyba się ktoś z choinki urwał. Może raczej niech Pan wytłumaczy jak w ciągu 2 tygodnie z przyspieszających prac (taka była odpowiedź na zarzuty Pana Standowicza) mamy dodatkowe badania gruntu, zamknięty wiadukt i zakorkowane miasto. O większego "profesjonalistę" faktycznie trudno. Brawo!!!!

op
2018-11-19 11:45:00

a jak nie zostanie to mama nadzieje ze podasz sie dymisji za tyle milionow co przepadnie

voice of asia
2018-11-19 11:43:00

Witkowskito karykatura prezydenta. Takiego pajaca chciciała większość Radomian. Ludzie widzieli bezradność Frysztaka w załatwianiu jakiejkolwiek sprawy. Głupota ludzka i demokracja spowodowała, ze musimy teraz jeść tą POwską żabę

Konrad
2018-11-19 09:16:00

Witkowski powinien tego nieudacznika na zbity ryj wyrzucić. Potrafi tylko pluc i prowadzić hejt a o robocie nie ma pojęcia

0
2018-11-18 23:37:00

Niby dlaczego mają przesuwać terminy? Trzeba było brać się do roboty od razu a nie czekać na wynik wyborów. Witkowski liczył, że jak nie wygra wyborów, to tę żabę będzie musiał zjeść Skurkiewicz i się przeliczł.

do axa
2018-11-18 20:56:00

a taki mają intres, że to leży w interesie ludzi. No chyba że chcesz powiedzieć,że pis leje na ludzi

axa
2018-11-18 16:43:00

a jaki interes ma w tym rząd czy wojewoda żeby bez końca wykazywać się anielską cierpliwością wobec matołów którzy nie tylko nie potrafią zdobywać pieniędzy, ale nawet skoro już dostali to nie potrafią wydać. Ta "ekipa" nie przeprowadziła żadnej, ale to żadnej inwestycji w mieście w terminie, bez potknięć, bez aneksów, bez dopłat. Bez pojęcia.

olaf
2018-11-18 10:50:00

Przesunięcie rządowej dotacji na Al. WP nie leży w gestii wojewody, /to tak na marginesie /jest to pula RZĄDOWA, więc nawet mało rozgarnięty powinien zrozumieć kto może decydować o przesunięciu tych pieniędzy.

ha ha
2018-11-18 09:37:00

A od 200 mln jeden procent (1%) dla dla wicka Artura.

Szwejk
2018-11-18 09:35:00

MASZ PAN GŁOWĘ I UJ TO KOMBINUJ. ZMIEŃ PAN NAZWĘ NA ALEJE WP NA ALEJE W Y K L Ę T Y CH Z PiSu I OD RĘKI DUDA Z MORAWIECKIM SYPIE NA PO STULECIE PO 100 mln

Chichot
2018-11-18 04:05:00

Zara! To bendzie ta altostrada, czy ni bendzie? Kun chce wiedziec bo mu u magla nagadaly. hehe

Re:wpis z 19:28
2018-11-17 21:48:00

Jeśli okaże się , ze ten niekulturalny wpis był dziełem urzędnika ,który współpracuje w ekipie Witkowskiego i jak ja będę miał rację , skorzystam ze środków prawnych , które mnie przysługują, a odpowiednia rekompensata ostudzi na przyszłość Twoje zapędy do ubliżania ludziom. Pamiętaj , że nie jesteś w internecie anonimowym.

bocian
2018-11-17 21:00:00

Najpierw złodzieje okradają Radom a później poprzez swoich hejterów ze spółek wymuszają pomoc. A gonić się SBeckie śmiecie

Ania
2018-11-17 19:33:00

Gdzie jest wojewoda z Radomia żeby dał wniosek o przrsunięcie kwoty. Chyba już się wyprowadził na stałe i tworzy UKŁAD RADOMSKI BIS potrzebny na następne wybory. Zapamiętamy TO

Do tak dalej trzymać
2018-11-17 19:28:00

Ty idioto. Wstyd mi za twój wpis. Zamiast naciskać na władzę wojewody żeby przesunął środki bo wszyscy wiemy że jest taka możliwość ty wypisujesz bzdury.

Tak dalej trzymać!
2018-11-17 12:11:00

Jak możesz liczyć , to licz na siebie , bo przeliczysz się.Przesunąć to można np . przedmiot . Te przyznane środki uważam za stracone i trzeba będzie w to miejsce je dobrać z budżetu ,może zaciągnąć kolejny kredyt, kosztem innych inwestycji w mieście .Żadnych katastrof pogodowych nie było oprócz skandalicznego nadzoru nad inwestycją i niepotrzebnego wstrzymania robót podczas wakacji.Osobnym problemem jest fakt zatajenia całej prawdy przed wyborami.Na dodatek , dlaczego władze miasta najpierw nie wystąpiły o zgodę na zmniejszenie puli przyznanych środków , gdy zamierzały nic nie robić przed AIR SHOW ?Grunt też można badać cyklicznie.

 1 2 >