Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radom straci 22 mln zł na przebudowę alei Wojska Polskiego?

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-11-16 15:15:00

- Miasto nie jest w stanie wydać 22 mln złotych na przebudowę alei Wojska Polskiego. Do wojewody mazowieckiego wpłynął wniosek o przesunięcie znacznej części dotacji na rok 2020 - poinformował wicewojewoda Artur Standowicz.

Jak usłyszeliśmy, gmina Radom wyda w tym roku na remont alei Wojska Polskiego, tylko około 6,5 mln zł, a zapisane w budżecie państwa ma około 28 mln zł. - Wczoraj pan prezydent skierował do wojewody wniosek o przesunięcie znacznej części dotacji na rok 2020. Ten dokument musi jeszcze zostać uzupełniony, gdyż w naszej ocenie jest zbyt ogólny - mówił wicewojewoda.

- Temat ew. przesunięć czy też finansowania w innych latach, jest decyzją rządu, nie wojewody. Z niepokojem konstatujemy fakt, że pan prezydent z kwoty 28 mln 320 tys. zł, jaka zarezerwowana i czeka na niego do podjęcia w budżecie państwa, jest w stanie wydać tylko 6,5 mln zł, a więc 22 mln to są pieniądze, których prezydent nie podejmie w tym roku, więc rodzi się pytanie, co dalej z tymi pieniędzmi i ogółem z całą inwestycją - dodał Artur Standowicz.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera z kolei stwierdził: - Wszystko jest możliwe, tylko pytanie jest następujące: jak to uczynić, kiedy jest ogromna potrzeba wielu innych inwestycji i czy będzie na to zgoda rządu, bo ja - jako wojewoda - jestem tylko wykonawcą, a nie decydentem w tej kwestii. Jeżeli otrzymuje od rządu dotacje, jako przedstawiciel rządu w terenie, mam obowiązek ją wydatkować i naprawdę, nie chcę tych pieniędzy oddawać, a to jest forma oddawania pieniędzy. Wszystko teraz zależy od rządu.

Ponadto na konferencji była też mowa o krajowym programie drogowym, w ramach którego można już składać wnioski na dofinansowanie inwestycji.

Wiceprezydent Frysztak o alei Wojska Polskiego: Liczymy na to, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony

autor: dm

Wasze komentarze (27)

do Q
2018-11-23 18:03:00

Ten Q to jakis psychopata

Q
2018-11-20 19:39:00

Witkowski gdzie podziały sie 70 milionów na lotnisko ?

Q
2018-11-20 19:39:00

Witkowski gdzie podziały sie 70 milionów na lotnisko ?

yanek
2018-11-20 18:48:00

@Apel Jedynym postępem jest zamknięta Al. Wojska Polskiego ,choć przetarg jasno stanowił o pracach prowadzonych pod ruchem pojazdów.Kto zmienił warunki umowy?

Apel
2018-11-20 12:37:00

Uprasza się mieszkańców mieszkających w pobliżu tej słynnej budowy , aby obserwowali postęp zaawansowania robót i dzielili się swoimi obserwacjami na internetowych forach.

0
2018-11-19 09:21:00

Niech Witkowski przeznaczy te pieniądze na premie Akurat koniec roku się zbliża, nie będzie miał problemów z wydaniem tej kasy. Tak mu dobrze szło w kampanii wyborczej.

Miernoty miernotom
2018-11-17 23:30:00

Miernoty miernotom zgotowały los...ani kasy na nic nie będzie to z kieszeni ludzi trza zabrać...kiedy woda ?

rafał
2018-11-17 18:00:00

Ważne że osiedlowe drogi gminne zostały zniszczone ,w ciągu kilku zaledwie dni ,bo nikt nie dopilnował by wielotonowe ciężarówki nie wjeżdżały w ul. Poranną, znaki zakazu już gdzieś poznikały został tylko przy kościele ,a wójt Jedlni Letnisko ma to w głębokim poważaniu ,przed nim znowu cała kadencja.Policja woli ścigać rowerzystów ,co sobie będzie zawracać głowę TiRami ,na osiedlowej drodze. Ot radomska rzeczywistość, czyli tumiwisizm.

E
2018-11-17 07:32:00

Bidnyś Radumku boś głupi, głupi boś bidny

Chichot
2018-11-17 02:28:00

Komentarz zablokowany.

Asus
2018-11-16 23:15:00

Pan Standowicz nie może przeżyć porażki Pisu i robi wszystko aby obwinić prezydenta za nieudolność.Za rok następne wybory mieszkańcy zapamiętają.

Adam
2018-11-16 22:38:00

Roboty nie idą tak jak powinny bo teren jest mniej stabilny niż wynika to z projektu. Pieniądze nie przepadną tylko mają być przesunięte na później. I w czym jest sensacja ? W niczym

Swojak
2018-11-16 22:21:00

buahahaha ... komisarz potrzebny od zaraz ... hahahaha

ylon
2018-11-16 19:34:00

No to mamy bardzo szybko konsekwencję wyboru Witkowskiego na którego głosowało 46 tysięcy mało kumatych Radomian

dfsdfs 2018-11-16 16:30:00
2018-11-16 18:47:00

Zważaj na to, co piszesz, żebyś nie wylądował w sądzie za pomówienia. Chyba, ze masz dowody na to, co piszesz.

Eryk
2018-11-16 18:46:00

Niepotrzebnie zwlekano z rozpoczęciem inwestycji z uwagi na Air Show .O tej imprezie wszyscy dawno zapomnieli miasto na niej zyskało g-wno a teraz pis ma kolejny pretekst do judzenia .

gdf
2018-11-16 18:08:00

Komentarz zablokowany.

Nowe PR-owe hasło .....
2018-11-16 17:56:00

Jeszcze poczekajmy ,jeszcze się nie spieszmy itd pobrzmiewa z ust polityków koalicji , przecież kiedyś jednak wybudują halę sportowo-widowiskową , może zmodernizują aleje Wojska Polskiego , może wydamy przyznane nam środki itd.Nie martwcie się mieszkańcy miasta , my do wszystkiego dojdziemy powolutku , pośpiech nie jest tu wskazany.Większej pensji i tak my nie uzyskamy....

ANTYPIS w akcji....
2018-11-16 17:02:00

Powraca u niektórych, co zagłosowali na Witkowskiego PR-owy przekaz , że ten Pis to ma robić wszystko najlepiej dla ANTYPIS i radomskich działkowców .Nawet mają naginać , łamać prawo , aby tylko zakryć nieudolność zarządzających miastem.

Przemiana Radomia w europejskie miasto STOP!
2018-11-16 16:52:00

Jeszcze nie opadł powyborczy kurz , a tu są same wspaniałe dokonania, sukcesy [ nie mylić proszę z ''do konania ''tego wspaniale zarządzanego go przez siły peo i jego sprzymierzeńców miasta gminnego RADOM.Rządem kieruje PIS ,ale my jesteśmy zdeklarowanymi ANTYPIS .Zwykły obywatel miasta widział , że wiele rzeczy z zapowiadanych są nierealnymi , ale na nich zagłosowało , więc zwycięzcy tej batalii będą zadowoleni, że nie muszą się ciężko utrudzić i spożytkować 30 mln. zł , jak można tylko 8 mln zł.BRAWO i GRATULACJE!

 1 2 >