Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Autor artykułu w Gazecie Wyborczej odpowiada posłowi Kosztowniakowi. Podtrzymuje swoje tezy

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-19 07:49:00, aktualizacja: 2018-09-19 11:11:00

W Gazecie Wyborczej ukazała się odpowiedź Wojciecha Czuchnowskiego, współautora artykułu pt. "Układ radomski PiS. Jak ukręcono łeb korupcyjnemu śledztwu CBA", na opublikowane w poniedziałek sprostowanie, jakiego zażądał od GW Andrzej Kosztowniak.

Skan z wyborcza.pl

Sprostowanie można przeczytać tutaj. W swej odpowiedzi na sprostowanie dziennikarz GW, pisze że gazeta miała obowiązek opublikować takie sprostowanie. W swym tekście Wojciech Czuchnowski z grubsza powtarza tezy z prostowanego artykułu. Przypomina, że funkcjonariusz CBA prowadzący akcją specjalną pod kryptonimem "Pierwszak" pisał w swym raporcie, iż „w Radomiu od ok. 2007 r. rozwinął się układ korupcyjny z udziałem przedstawicieli władz miasta i firm (...), układ miał podłoże polityczno-rodzinne”.

Dziennikarz przypomina, że CBA wyliczyło przykłady korzyści majątkowych, jakie mieli osiągnąć radomscy samorządowcy. - "W tym kontekście wymieniano także posła Kosztowniaka. Tak zostało to sformułowane w tekście, gdzie napisaliśmy, że prokuratura (w wyniku działań CBA) nie zdołała postawić posłowi zarzutów, a operacja została przerwana. W sprostowaniu poseł zapewnia, że nie przyjął korzyści w żadnej postaci" - czytamy.

Andrzej Kosztowniak zwracał kilkakrotnie uwagę, że wiele inwestycji wymienionych w prostowanym artykule nie było zlecanych przez samorząd w Radomiu. Dziennikarz GW na ten argument tak odpowiada: "Nigdzie tego nie napisaliśmy. Przypominam tylko, że korupcja może dotyczyć nie tylko spraw związanych z bezpośrednią kompetencją urzędnika, ale też innych, w których może on wykorzystywać swoje wpływy."

Wojciech Czuchnowski zwraca uwagę, że w efekcie sprawy „Pierwszak” postawiono zarzuty korupcyjne dwóm osobom. Przypomnijmy, że nie ma w tym gronie Andrzeja Kosztowniaka (są to Karol S. i Igor M). Dziennikarz twierdzi jednak, że inny efekt sprawy to wycofanie się posła Kosztowniaka ze startu w wyborach na prezydenta Radomia. Przypomnijmy, że poseł także temu zaprzecza.

Sprostowanie nic nie zmienia. A. Kosztowniak składa pozew przeciw Gazecie Wyborczej i Radiu Zet [WIDEO]

autor: mawi

Wasze komentarze (55)

Q
2018-09-21 10:14:00

witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW na lotnisko . Gdzie sie one podziały ? Co sie z nimi stało? Rozlicz sie to publiczne pieniądze

Pio
2018-09-20 10:40:00

Kosztowniak przestań rozsyłać te swoje banialuki skrzynka pocztowa to nie śmietnik i jeszcze się podpisuje w walce o prawdę kto w Radomiu mieszka ten widział ile żeś dla kolesiow zrobił

lucjan
2018-09-20 00:08:00

Komentarz zablokowany.

onet
2018-09-19 20:45:00

Mam nadzieję, że ten dziennikarzyna zostanie pozbawiony prawa do wykonywania zawodu. Tfu!

0
2018-09-19 16:52:00

Komentarz zablokowany.

Wiemswoje
2018-09-19 14:51:00

Jak by nie patrzeć, to poprzedni prezydent problemów w sądach nie miał, w odróżnieniu od obecnego.

uszaty
2018-09-19 13:15:00

Pytanie do redakcji, czemu mój komentarz o tym, że syn Pana Romana S wczoraj na swoim fb zamieścił post do artykułu broniącego Kosztowniaka. W sumie to proszę nie odpowiadać bo teraz sprawdzałem i postu już nie ma.

jurek
2018-09-19 12:54:00

Agora, wydawca Gazety Wyborczej, otrzymał od rządu PO-PSL prawie 600 ml złotych. Takie pieniądze do czegoś zobowiązują.

0
2018-09-19 12:31:00

Panie kandydacie Skurkiewiczu! Gratuluję kolegów z Pana zaplecza. Ten układ wróci do urzędu????

gazela
2018-09-19 12:07:00

A czego się Kosztowniak spodziewał. Dziennikarz śledczy na szczęście jest jeszcze postrachem dla takich jak Pan poseł. Dla wszystkich którzy dopuszczają się nadużyć, oszustw i przestępstw. To dzięki dziennikarzom dowiadujemy się prawdy niezależnie od opcji politycznej.

zzzz
2018-09-19 11:40:00

A czego sie spodziewacie po Gazecie Wyborczej, że przed wyborami Kosztowniaka przeprosi? Nie ma takiej możliwości. Wtedy prezydentowi z platformy podcięłaby nogi i by przegrał.

0
2018-09-19 11:35:00

Komentarz zablokowany.

Odwagi
2018-09-19 11:21:00

Panie kandydacie Skurkiewicz powinien Pan stanąć w prawdzie i przeprosić radomian za kolegów z magistratu. Jak nie wiesz jak się zachować zachowaj się przyzwoicie.

0
2018-09-19 11:05:00

Panie kandydacie Skurkiewiczu! Gratuluję kolegów z Pana zaplecza. Ten układ wróci do urzędu????

kolej opozniona 2 lata
2018-09-19 11:01:00

ludzie znowu nas d ymaja terminy na kolei sa zawalane.opoznienia siegaja juz dwoch lat.czemu radomscy dziennikarze oto nie pytaja?

0
2018-09-19 10:56:00

Panie kandydacie Skurkiewiczu! Gratuluję kolegów z Pana zaplecza. Ten układ wróci do urzędu????

do 6y6
2018-09-19 10:45:00

RSW debilu jakie to procesy

0
2018-09-19 10:43:00

Panie kandydacie Skurkiewiczu! Gratuluję kolegów z Pana zaplecza. Ten układ wróci do urzędu????

0
2018-09-19 10:42:00

Kosztowniak pogrzebał PiS w Radomiu na wiele lat. Centralne Biuro antykorupcyjne raczej nie kłamało.

niebieski
2018-09-19 10:30:00

PISowska propaganda, namiąchać ile wlezie a wyborcy PISowscy w życiu nic nie zrozumieją ale uwierzą Kosztowniakowi. Andrzej sam napisał sprostowanie, a PISowski elektorat myślał że już go GW przeprasza.

 1 2 3 >