Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

''Co sąd, to opinia''. Prezydent Witkowski komentuje wyrok sądu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-09-07 14:13:00, aktualizacja: 2018-09-07 15:48:00

Jak już informowaliśmy Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Radosława Witkowskiego na zarządzenie zastępcze wojewody wygaszające jego mandat prezydenta. Gdyby nie to, że wyrok jest nieprawomocny, oznaczałoby to, że Radosław Witkowski przestałby dziś być prezydentem Radomia. Sam zainteresowany skomentował wyrok na swoim Facebooku.

Radosław Witkowski

O dzisiejszym orzeczeniu WSA pisaliśmy tutaj. Oświadczenie prezydenta publikujemy poniżej w całości.

"Dzisiejsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nie kończy całej sprawy. Wciąż stoję na stanowisku, że nie naruszyłem przepisów prawa i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Zresztą sąd potwierdził to już w lutym. Zmiana stanowiska WSA nastąpiła po tym jak sprawą zajął się Naczelny Sąd Administracyjny. Jak widać - co sąd, to opinia.

Tak jak zapowiadałem, wykorzystam wszystkie przewidziane prawem możliwości, by udowodnić, że nie złamałem przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Kiedy otrzymam pisemne uzasadnienie, złożę skargę kasacyjną do NSA.

Jednocześnie chcę podkreślić, że dzisiejsze orzeczenie nic nie zmienia w funkcjonowaniu miasta. Cały czas wraz ze współpracownikami pracuję dla Radomia i radomian. A o tym, kto będzie prezydentem zdecydują nie służby specjalne, nie wojewoda lecz już za kilka tygodni – Wy, mieszkańcy Radomia."

autor: cir

Wasze komentarze (41)

Q
2018-09-11 07:49:00

Witkowski gdzie podziały się 70 MILIONÓW NA inwestycje w lotnisko ? To nie twoje prywatne pieniądze tylko publiczne. Gdzie jest 70 MILIONÓW pytają radomianie?

tomy
2018-09-10 05:03:00

Mało się kasy nachapał od Państwa??? To jeszcze kombinować musi! Eh wy Polityczni Oszuści

Michał
2018-09-09 21:02:00

haha nie dość ze złamał ustawę antykorupcyjną to próbuje zatrzymać mandat, śmieszne niech lepiej idzie robić sobie zdjęcia.

Maniek
2018-09-09 20:53:00

Urząd pracuje dalej, Pan pracuje dalej, ale zapewne już niedługo.

Maria
2018-09-09 20:52:00

Wyrok nieprawomocny, ale skazę na wizerunku pozostawia i to bardzo widoczną. Prezydent powinien mieć wizerunek nieskazitelny. Dlatego nie zagłosuję na Pana Witkowskiego.

Q
2018-09-08 22:14:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

do 0
2018-09-08 09:48:00

Zauważ, że "wskazówek z Warszawy", to udzielił niezależny NSA, a nie służby wojewody, a dotyczyły one tego, żeby przed wyrokiem sprawę rozpoznać, a nie rozstrzygać na podstawie tego, co Witkowski powie bez żadnego dowodu.

wyborca
2018-09-08 09:46:00

No nie! Platformers nie uznaje wyroków sądu i traktuje je jako "opinie"? A myślałem, że to domena PiS. Jak widać na wielu przykładach, sądy są dla platfusów sądami tylko wtedy, kiedy kryją ich lewe interesy.

Wr
2018-09-08 09:01:00

Witkowski to polityczne dno!

0
2018-09-07 23:20:00

Jesteśmy z tobą. Rezydenci z Koziej Góry.

radomis
2018-09-07 21:53:00

Prezydencie jesteśmy z Tobą

DO CHOJAK
2018-09-07 21:51:00

Stawiam wszystkie pieniądze świata że CHOJAK to Marek Szary z lasu ha ha ha Interesuje Cię żona prezydenta? Nawet by Cię osrać nie chciała bo i tak od gówna się nie różnisz

Chojak
2018-09-07 21:41:00

Mało mu było kasy. Czy to prawda, że zonka Witkowskiego zasiadała w radzie NADZORCZEJ?

Radomiaczek
2018-09-07 21:33:00

Nie było jeszcze tak dobrego Prezydenta a pamiętacie jak pan Wójcik tydzień temu już mówił o tym wyroku? To pokazuje że był zaplanowany. Już niedługo znowu zostanie pan Prezydentem a Radomiak w tym pomoże mimo że w politykę się nie miesza

Era
2018-09-07 20:35:00

Jak wyrok do Witkowskiego kłopotliwy to teraz sady niewygodne.

Q
2018-09-07 20:34:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

P9
2018-09-07 20:33:00

A żonka Radzia w tej radzie nadzorczej co zasiadała to zgodnie prawem ? Ciekawa rodzinka

Dodo
2018-09-07 20:31:00

Przecież PO zawsze lubiło kasę . Czemu takie zdziwienie. POaferze i tyle

Era
2018-09-07 20:30:00

No to mamy Prezddenta Witkowskiego z wyrokiem. Będziemy na cały kraj POśmiew.....

Q
2018-09-07 20:27:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW. Gdzie sie one podziały? Rozlicz sie z tej kasy . To nie jest twoja prywatna kasa. Gdzie one są?

 1 2 3 >