Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Ponad 4-godzinne burzliwe obrady podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-04-16 16:00:00, aktualizacja: 2018-04-16 20:25:00

Za nami 69. nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Na ponad 4-godzinnych obradach mieliśmy wszystko: od krzyków, awantur, po obietnice i informację, że Radom otrzymał z budżetu państwa ponad 11 mln złotych na budowę trasy N-S.

16:00 Porządek dzisiejszej sesji znaleźć można tutaj.

16:01 Sesję można oglądać na żywo w internecie - tutaj.

16:06 Przewodniczący Wójcik otworzył 69. nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej.

16:08 Na sesji pojawili się: minister Skurkiewicz, posłanka Kwiecień oraz wicewojewoda Standowicz.

16:11 Trwa wystąpienie przedstawiciela wnioskodawców. Na mównicy Jakub Kowalski (PiS).

16:19 Jakub Kowalski: Cel dzisiejszej sesji jest inny niż jakaś awantura, co niektóre media dziś rano pisały. Intencje wnioskodawców są jasne, chcemy dowiedzieć się, na jakim etapie są w Radomiu inwestycje drogowe, gdyż mamy i są liczne wątpliwości. Chcemy pytać, bo mieliśmy chociażby taką sytuację, jak jeszcze niedawno wiceprezydent Frysztak mówił tu na sesji, że niewymagany jest rygor natychmiastowej wykonalności ws. alei Wojska Polskiego, po to, by kilka dni później o ten rygor do wojewody zawnioskować. Jak widać, presja ma sens. Dzisiejszy dzień też to pokazał, gdyż rozstrzygnięto przetarg na budowę I etapu trasy N-S. Tylko, że prezydent obiecywał, że całość tej inwestycji zostanie oddana do użytku jeszcze za jego kadencji, a tak się nie stanie. Nie będzie wybudowanego do listopada tego roku ani jednego kilometra. A ile to razy prezydenci się fotografowali ze znakiem trasy N-S i mówili, że już, że za chwilę, a widzimy, co się dzieję. Jest to zwykła propaganda Radosława Witkowskiego i jego ekipy. Stąd nasz wniosek o zwołanie sesji, ale prosimy o mówienie tylko i wyłącznie prawdy, a nie o ciągłe kłamanie radomian, jak to miało miejsce do tej pory.

16:20 Teraz na mównicy wiceprezydent Frysztak.

16:20 Jest to drugi punkt dzisiejszych obrad, tj. informacja prezydenta na temat realizacji inwestycji pn. Przebudowa drogi krajowej nr 9 i 12 w Radomiu - ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej wraz z przebudową ul. Zwolińskiego.

16:23 Konrad Frysztak mówi o historii dot. przebudowy alei Wojska Polskiego i przygotowaniu do tej inwestycji. - W 2016 roku prezydent Witkowski zlecił ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji - rozpoczął.

16:30 Konrad Frysztak: Przetarg został ogłoszony. Termin otwarcia kopert to 8 maja. Do tego momentu nie wpłynęła ani jedna oferta, dlatego nie chcemy teraz mówić, czy jesteśmy przygotowani na wartość kontraktu wyższą od kosztorysu inwestorskiego. Nie ogłosiliśmy przetargu zaraz po uchwaleniu budżetu, gdyż nie mieliśmy wówczas zapewnienia, że dostaniemy dofinansowanie; gdy tak się stało - ogłosiliśmy przetarg. Jeśli chodzi o rygor, w momencie, gdy mieliśmy zapewnione pieniądze i ogłoszony przetarg, wystąpiliśmy o rygor natychmiastowej wykonalności. Wcześniej nie mieliśmy zapewnionych pieniędzy, dlatego tego nie zrobiliśmy.

16:31 Na sesji pojawił się poseł Leszek Ruszczyk, a na mównicy wiceminister obrony narodowej - Wojciech Skurkiewicz.

16:40 Wojciech Skurkiewicz: Panowie prezydenci doskonale to wiedzą i powinni to dziś przyznać, że ogłoszenie przetargu, to nie jest zaciąganie zobowiązania. Straciliśmy trzy miesiące na możliwość przyśpieszenia tej inwestycji. Przez 8 lat nie było możliwości zaangażowania finansowania z budżetu państwa dot. przebudowy alei Wojska Polskiego, tak słyszeliśmy od rządu PO i PSL. Rząd PiS walczy z niedasizmem, jak to często mówi prezydent Witkowski o sobie. Rząd PiS przekazał radomianom 95 mln złotych, ale to nie koniec, gdyż jest jeszcze 20 mln zł dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa na wykupienie nieruchomości w ciągu alei Wojska Polskiego. Razem jest to 115 mln złotych, które rząd PiS przekazuje mieszakańcom Radomia na realizacje przebudowy alei Wojska Polskiego. Z tego trzeba się cieszyć i mam nadzieję, że państwo wszyscy się cieszycie, bo to jest nas wszystkich wspólny cel, ale na tym nie przestajemy.

Ws. trasy N-S: Jestem przekonany, że ta droga zostanie zbudowana i wkrótce będzie przejezdna. Szkoda tylko, że jest to najdroższy kilometr w historii i kosztuje 30 mln złotych. Mówię tu o rozstrzygniętym dziś przetargu na I etap. Pan prezydent się nie pochwalił, ale w lutym złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z subwencji drogowej. Robimy wszystko, aby miasto dostało od rządu PiS kolejne pieniądze. Będziemy robić wszystko, aby tę inwestycję zrealizować, bo to nie jest rzecz, która należy się Witkowskiemu czy Skurkiewiczowi, należy się to wszystkim radomianom. Musimy robić wszystko, aby poprawiać komfort życia mieszkańców Radomia. Może różnimy się politycznie, ale dobro radomian jest najważniejsze.

16:45 Leszek Ruszczyk: Tu cudów nie ma, że rząd PiS przekazał te pieniądze, gdyż nawet prezes Kaczyński to obiecywał i podpisał się pod tzw. Kontraktem dla Radomia, gdzie ta inwestycja się znalazła. Po prostu spełniacie obietnice i to dobrze. Niech ta zgoda dalej zmienia Radom.

16:47 Z kolei Artur Standowicz również przypomniał historię dot. tej inwestycji i powtórzył słowa ministra Skurkiewicza oraz podkreślił raz jeszcze, że miasto mogło ogłosić przetarg zdecydowanie wcześniej niż to uczyniło.

16:49 Czas na zapytania radnych.

16:57 Radny Kowalski powtarzał, że miasto powinno już wcześniej wystąpić o rygor natychmiastowej wykonalności, radna Pastuszka-Chrobotowicz zapytała, czy miasto jest gotowe na drogowy paraliż i czy ma gotowe rozwiązania, gdy roboty na trasie N-S rozpoczną się w tym samym momencie, co na alei Wojska Polskiego, zaś radny Rejczak mówił o... lotnisku.

17:05 Kazimierz Woźniak: Czytając porządek dzisiejszych obrad, myślałem, że ujrzymy tu prezentacje, jak będzie wyglądała aleja Wojska Polskiego, trasa N-S, okazuje się jednak, że nie pomyliłem się, gdyż wiedziałem, że nie chodzi tu o to, jak to wszystko ma wyglądać, tylko, aby stoczyć kolejną polityczną dyskusję między PiS a PO.

17:07 Radny Woźniak do przewodniczącego Wójcika: Pan jest głuchy i ślepy tylko na radnych PiS.

17:13 Marta Michalska-Wilk: Trzeba w przypadku tej inwestycji podziękować panu prezydentowi, gdyż jego upór sprawił, że dostaliśmy większą kwotę dofinansowania. Pan minister Skurkiewicz mówił, że prezydent mógł wcześniej ogłosić przetarg. A ja zapytam, ile nasze miasto straciło przez wojewodę, który zwlekał z podpisaniem umowy z panem prezydentem.

17:15 Wiesław Wędzonka: Zastanawiam się, jaki był cel zwołania dzisiejszej sesji, w poniedziałek po południu. Tracimy tylko czas, mówimy o czymś, co już dawno się rozstrzygnęło. Kłócimy się nt. historii.

17:23 Marek Szary: Propozycja do radnych, którzy nie są zainteresowani dzisiejszą sesją: wstańcie i wyjdźcie. Po to zwołaliśmy sesję, aby prezydent znów mógł się o czymś dowiedzieć, jak to miało miejsce w marcu, gdy dowiedział się o rygorze i go dostał. Dziś Radosław Witkowski dowiedział się następnych rzeczy, że można było ogłosić przetarg zdecydowanie wcześniej.

17:27 Dariusz Wójcik: Celem sesji jest uzyskanie informacji nt. ważnych dla miasta inwestycji. Jesteśmy radnymi i mamy prawo wiedzieć, jak w mieście realizowane są inwestycje. Nikt nie powinien na ten temat dyskutować. Jesteśmy od tego, żeby ciężko pracować, bierzemy za to niemałe pieniądze.

17:28 - Parlamentarzyści PiS-u po cichu pracują o kasę dla Radomia. Prosimy was o jedno: tylko nie przeszkadzajcie. Słyszałem od pracownika MZDiK ws. rygoru: po prostu zapomnieliśmy. Czasami zdarza się popełniać błędy, tylko trzeba umieć się do tego przyznać - dodał przewodniczący.

17:32 Anna Kwiecień do Leszka Ruszczyka: Jak Pan głosował za budżetem państwa, w którym po raz pierwszy znalazły się fundusze dla Radomia? Bo wcześniej nie było nawet złotówki na inwestycje dla naszego miasta.

17:38 Konrad Frysztak: Tylko dzięki naszemu uporowi, mamy 80% a nie 50% finansowania z budżetu państwa na przebudowę alei Wojska Polskiego. Mam też dla państwa miłą informację: otrzymaliśmy ponad 11 mln złotych na budowę trasy N-S. Chciałbym też odkłamać to, co mówił wicewojewoda, gdyż rygor kosztuje... Nie obawiam się o paraliż miasta, gdyż przebudowa alei Wojska Polskiego odbędzie się "pod ruchem".

17:42 - Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w przebudowę alei Wojska Polskiego i budowy trasy N-S, serdecznie dziękuję - dodał.

17:44 Wojciech Skurkiewicz: Zrobiliśmy, co do nas należy. To kolejne pieniądze dla Radomia. Alleluja i do przodu p. wiceprezydencie Frysztak!

17:48 - Rok 2019 to będzie w Radomiu istny komunikacyjny armagedon. Będzie zamknięta ul. 25 Czerwca i Kozienicka (inwestycja PKP). Czy MZDiK jest na to przygotowane? Już dziś powinni brać się do roboty - dodał.

17:50 Leszek Ruszczyk: Pani Kwiecień, panowie Skurkiewicz i Standowicz, bijecie pianę ponad godzinę, wypijacie wodę. Pan (Wojciech Skurkiewicz - przyp. red.) jest poważnym ministrem i nie powinien Pan zabierać głosu na tej sesji. Nie przybyło od tego ani złotówki i nie przybędzie. Tylko się pokłócicie i jeszcze tej budowy nie będzie.

17:51 Teraz informacja prezydenta (na mównicy wiceprezydent Frysztak) na temat realizacji inwestycji pn. Trasa N-S - odc. od ul. Prażmowskiego do ul. Żeromskiego - etap I; odc. od ul. Młodzianowskiej do połączenia z projektowaną obwodnicą południową - etap II; od ul. Żeromskiego do ul. Kozienickiej - etap III.

17:53 Przypomnijmy, dziś został rozstrzygnięty przetarg na I etap trasy N-S. Więcej tutaj.

17:55 Artur Standowicz: Czy rygor był potrzebny? Oczywiście, że był...

17:56 Zapytania radnych...

17:59 Dariusz Wójcik: Wniosek o trasę N-S został napisany z wielkimi błędami. Gdyby nie my, te błędy nie zostałby poprawione. W piątek mieliśmy spotkanie i m.in. dzięki temu ponad 11 mln złotych z budżetu państwa zostało na tę inwestycję przekazane. Ale to nie jest wszystko, także poczekajcie... Nie podoba mi się natomiast to, że przychodzi parlamentarzysta z PO i nas krytykuje. Ja zapraszam parlamentarzystów na każdą sesję, a tu Leszek Ruszczyk z tyłu podciąga spodnie, bo mu opadły od podskakiwania i później wychodzi...

18:05 Radna Pastuszka-Chrobotowicz powtórzyła swoje pytanie z poprzedniej części dyskusji, zaś radny Rejczak mówi o tym, że Radosław Witkowski zachowuje się, jakby nie był prezydentem Radomia, ale jakiegoś innego miasta.

18:11 - Nie ma pan prawa zabierać głosu, kiedy się panu podoba. To jest wstyd się tak zachowywać, pełniąc funkcję przewodniczącego - powiedziała radna Zając do Dariusza Wójcika.

18:13 Kazimierz Woźniak do przewodniczącego Wójcika: Nie żuje się gumy podczas sesji. To jest nieetyczne. Odpowiedź Dariusza Wójcika: To nie guma, tylko tabletka na ból zęba.

18:20 Ryszard Fałek: Poseł Ruszczyk miał taką wolę, tak to ocenił i tyle. A mieć żal, że ktoś nas krytykuje, nie przystoi to funkcji, którą pan sprawuje. Mieszkańcom Radomia te pieniądze się po prostu należą, był podpisany Kontrakt dla Radomia, obiecali to politycy PiS, ludzie ich wybrali, także łaski nie robią.

18:25 Andrzej Sobieraj: Dziękuję wszystkim parlamentarzystom PiS za ich wkład w rozwój Radomia. Jeśli ktoś nie zauważa tego, co dzieje się teraz - mam tu na myśli pieniądze z budżetu państwa dla naszego miasta - a co działo się wcześniej, to albo jest złowrogo do Radomia nastawiony, albo nie wiem, co z nim jest.

18:30 Marek Szary: Dopóki nie będzie trzeciego etapu trasy N-S, nie będzie odkorkowania Śródmieścia. I nie mówcie, że inwestycje drogowe są tylko teraz, bo gdyby nie prezydent Kosztowniak, nie byłoby obwodnicy południowej.

18:33 Dawid Ruszczyk: 16 kwietnia 2018 roku - dzisiaj jest start kampanii wyborczej PiS. Widzimy też, jak Ci bezpartyjni walczą o wysokie miejsca na liście wyborczej tej partii. Robicie tylko tu szopkę.

18:36 Radosław Witkowski: Jako, że punkt nazywa się "odpowiedzi na pytania Prezydenta Miasta", też mam pytania. Pierwsze: co z siedzibą PGZ-u w naszym mieście? A drugie: co z centrum innowacyjności PGZ, gdyż PiS przyjął taką uchwałę na klubie parlamentarnym?

18:37 Konrad Frysztak odpowiada na pytania radnych.

18:43 Konrad Frysztak: Takie właśnie kłamliwe macie państwo informacje, jak niby od pracowników MZDiK. Panie radny Szary, jeśli chodzi o ważne inwestycje drogowe, to przede wszystkim zostawiliście radomian z 300 nieutwardzonymi drogami gruntowymi, które my dopiero zaczęliśmy realizować.

18:45 Jaki jest stan projektowy inwestycji pn. Obsługa komunikacyjna terenów Radomskiego Centrum Sportu? Kiedy będzie ZRID? - taki obecnie punkt, jednak minister Skurkiewicz mówił o inwestycjach drogowych, jak i o tym, że Air Show 2018 będzie najlepszym i największym w historii w Radomiu oraz że trwają prace nad budową siedziby PGZ w Radomiu. - Idziemy również małymi krokami w kierunku sukcesu, jakim będzie wielki port lotniczy w Radomiu - powiedział.

18:52 Dariusz Wójcik: W ostatnim tygodniu została podpisana umowa na wynajem siedziby PGZ w Radomiu na następne trzy lata. Zostało też zatrudnionych 97 osób, głównie mieszkańców Radomia. Także spokojnie, taka siedziba powstanie w naszym mieście, bo Radom to stolica polskiego przemysłu.

18:54 Radosław Witkowski: Panie ministrze, zapraszam do współpracy. Proszę też przekonać radnego Szarego, który blokuje pieniądze na Air Show.

18:55 Dariusz Wójcik: Będą pieniądze na Air Show.

18:58 Konrad Frysztak: Realizujemy inwestycje pt. Radomskie Centrum Sportu. To radni PiS sprawią, że nie będzie pod nową halą i stadionem, gdzie zaparkować. Blokujecie tę inwestycję. Mamy pozwolenie na budowę i rygor natychmiastowej wykonalności...

19:05 Dariusz Wójcik: Panie prezydencie, będzie miał pan dokumentacje i projekt oraz pozwolenie na budowę, to zrobimy nadzwyczajną sesję i przegłosujemy ten projekt uchwały. Tylko weźcie się do roboty.

19:07 Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz: Nikt nie ma wątpliwości, że Radomskie Centrum Sportu to bardzo ważna inwestycja. Mam więc prośbę do pana wiceprezydenta Frysztaka: proszę o przygotowanie na następną sesję planu zagospodarowania terenów przy RCS wraz z zakresem prac i kosztorysem.

19:10 Kazimierz Woźniak: Dlaczego nie ma dziś prezentacji, jak miasto chce ten problem rozwiązać? Dlaczego nie ma planu, jak to wszystko ma wyglądać? Brak wizualizacji pokazuje, że dzisiejsza dyskusja nie ma racji bytu.

19:15 Wiesław Wędzonka: Hala ze stadionem musi posiadać odpowiednie drogi komunikacyjne i parking dla kibiców. A jeśli mówimy o historii, to mówmy precyzyjnie.

19:17 Słowa radnego Woźniak powtórzył radny Sobieraj.

19:20 Marek Szary: Jeśli wiceprezydent Frysztak jest dzieckiem z przedszkola, to tak go będziemy traktować. Myśleliśmy, że jest poważny i dorosły. Jest tu informacja, więc powinna być prezentacja. Wiceprezydent nic nie ma, nikt nie widział żadnego stanu projektowego inwestycji pn. Obsługa komunikacyjna terenów Radomskiego Centrum Sportu.

19:23 - Wiceprezydent Frysztak mówi, że nie dostał kasy na Radomskie Centrum Sportu. On nie ma, bo nic nie zrobił... Na "nic" nie będziemy dawać pieniędzy - dodał.

19:27 Wioletta Kotkowska: Nie rozumiem niektórych radnych, którzy wypowiadają tutaj bzdury. Tak naprawdę, to boli was to, że prezydentem naszego miasta został Radosław Witkowski i mimo tego co robicie po 18 grudnia, pan prezydent realizuje swoje obietnice wyborcze, rozwija to miasto, pomimo tego, że kłamiecie. Takiej sesji jak dziś, to chyba jednak jeszcze nie było. Powinniście się za to wstydzić.

19:33 Radny Fałek zgodził się ze słowami radnego Sobieraja, że ta sesja nie ma sensu. Powiedział też, że opozycyjni radni zatrzymali inwestycje w mieście.

19:38 Na mównicy wiceprezydent Frysztak.

19:43 Konrad Frysztak: Nie jest prawdą, że nic nie mamy, jeśli chodzi o projekt. Jasno powiedziałem i jeszcze raz to powtarzam: mamy dokumentację projektową, a teraz czekamy na pozwolenie z wydziału architektury.

19:44 - Nigdzie w porządku obrad nie ma, aby pokazać dziś dokumentację - dodał wiceprezydent. - O Jezu! - powiedział przewodniczący Wójcik. - Proszę przestrzegać dekalogu, bo tam oprócz tego, aby nie kłamać, jest, aby nie wymieniać imienia Pana Boga nadaremno - odpowiedział wiceprezydent. - Ta, jeszcze kupki nie napisałem, aby zrobić - skomentował radny Szary.

19:45 Po tych słowach wiceprezydent Frysztak zszedł z mównicy, a przewodniczący Wójcik zarządził 30 minut przerwy, aby na salę przybył prezydent Witkowski i "przywołał do porządku swojego zastępcę".

19:46 Poziom dzisiejszej sesji jest tragiczny...

20:12 Obrady zostały wznowione, ale na sali nie ma prezydenta Witkowskiego.

20:14 Dariusz Wójcik: Wysłałem sms-a do pana prezydenta o takiej treści: "Panie prezydencie, zapraszam na sesję, bo pan wiceprezydent Frysztak wywołuje awantury. Czekamy na pana z niecierpliwością". Dostałem odpowiedź, że to przewodniczący jest od prowadzenia obrad. Okej, róbta co chceta, wznawiamy obrady.

20:16 Wiceprezydent Semik: Panie radny Szary, pan rozpoczyna swoje wystąpienia od krzyku, a oglądają nas młodzi ludzie. To nie jest wychowawcze...

20:16 Konrad Frysztak: Na wszystkie pytania zadane merytorycznie, udzieliłem odpowiedzi.

20:17 - Budynek sądu zostanie przez gminę przejęty i zburzony - dodał wiceprezydent.

20:20 Artur Standowicz: Jestem zdziwiony, że na dzisiejszej sesji nie ma prezentacji. Z całą chęcią bym się z takimi dokumentami zapoznał. Nie wiadomo, o czym jest mowa. Słyszymy, że potrzebny jest układ komunikacyjny, ale nikt go nie widział.

20:24 Wicewojewoda tłumaczył też, że wykonawca (MOSiR) ma prawo zmieniać układ komunikacyjny i nie jest do tego potrzebna zgoda radnych. Wiceprezydent Frysztak odpowiedział, że trzeba tu zastosować specustawę, a może to zrobić tylko zarządca drogi, tj. MZDiK.

20:25 Sesja została zakończona. Dziękujemy za uwagę.

autor: dm

Wasze komentarze (29)

Q
2018-04-19 05:35:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Romuald
2018-04-18 16:13:00

Sesja i radni na miarę przysłowiowego Wąchocka .Świat się śmieje, i do tego zabrakło na tej sesji tematu budowy najsłynniejszego lotniska w świecie.

gmoplo
2018-04-17 09:05:00

Konrad to wzorcowy radomski polityk spec od awfu i spec od mówienia rzeczy na których sie nie zna.Im wiecej konrada tym mniejsze poparcie dla Witkowskiego.

0
2018-04-17 08:26:00

O ile by było prościej gdyby nie było pisu

Valiza
2018-04-17 08:22:00

Pamiętacie jak Witkowski wydał z naszych podatków 60 tysięcy zł na badania sondażowe? Wyszło z nich że największym zagrożeniem dla jego reelekcji jest Wójcik. Stąd ten wściekły atak na Wójcika z fabryki trolli założonej przez Lenina i Konia a prowadzoną teraz przez jego 140 centymetrową kochanice.

Głosuj na PiS
2018-04-17 07:58:00

Pije cuba do Jakuba kompanija cała. A kto nie wypije tego we dwa kije Sobieraja narodowców ZOMO bije. Łupu cupu , łupu cupu. Psi klero komuniści i złodzieje. Sesyjni od Skórkiewicza wicka od grabi i brony kaznodzieje . Żywią i bronią samych swoich

hAki
2018-04-17 07:37:00

Witkowski jako poseł siedział jako w Warszawie i głosował przeciwko poprawkom korzystnym dla Radomia. Kiedy poczuł pismo nosem że PO przegra z kretesem kolejne wybory wrócił do Radomia i wprowadził schemat warszawski. Kłótnie awanturnictwo oszukiwanie wyborców. To są metody PO zaczerpniete z Sejmu. Polacy poznali się na ich łgarstwach. Mam nadzieję że radomianie również się poznają.

Sulejówek
2018-04-17 00:55:00

Słowo Wójcik i szary wogole nie pasują na Radnych, dlaczego się nie wyprowadzą do innych miast? Jeszcze nigdy w historii miasta tak niebylo aby tak w bezczelny sposób przeszkadzać prezydentowi gdzie w demokratycznych wyborach wybrali jego mieszkańcy miasta

Radomir
2018-04-17 00:52:00

Tak naprawdę to największym bezsensem w Radomiu to jest partia PiS i nie którzy z PO, PiS usiłuje za wszelką cenę usunąć prezydenta i utradnia jemu w pracy,tylko że zapomina otym że to mieszkańcom utrudnia się życie w taki sposób a nie prezydentowi.nawet bez pieniędzy ten Witkowski Lepjej sobie radzi jak cały PiS który w rządzie jest również.ciagle głosuję na PiS ale w Radomiu nie podoba mi się ta partia.

Via
2018-04-16 23:29:00

Frysztak, to wzorzec dwóch rzeczy, braku kultury i braku jakichkolwiek kompetencji. Jak taki beton intelektualny można było zrobić wiceprezydentem i oddać mu sprawy inwestycji.

0
2018-04-16 22:38:00

Poziom Panów Wójcika i Szarego jest... co ja piszę? Nie ma żadnego poziomu. Wstyd!

Mieszkaniec Radomia
2018-04-16 22:35:00

"Rząd PiS przekazał radomianom 95 mln złotych" powiedział Minister z PIS. Raczej oddał. Zapomniał Pan, że Rząd nie ma swoich pieniędzy. To są NASZE pieniądze odbierane przy podatkach.

szarzyzna
2018-04-16 22:27:00

A ten szary to jakiś kretyn, chyba za dużo zarabia w tym lesie i mało ma kontaktu z ludzmi , tacy ludzie decydują o sprawach Radomia :( Boże chroń nas przed nimi, to miasto i tak już wystarczająco ucierpiało

leon
2018-04-16 22:24:00

to co pis i wójcik wyprawia w radzie miejskiej to jest jakiś dramat, widać, że boją się kolejny raz przegrać, a oprócz p.Bielana i może p.Kwiecień to reszta to krzykacze bez pokrycia. A PGZ do Radomia przeniosła p. Kopacz i nikt tego już nie zmieni, chyba, że w książkach do historii będą kłamać tak jak kłamią o Wałęsie. PIS mógłby być na prawdę sensowną partią z sensownym programem, ale widać , że niektóre sensowne propozycje to tylko przykrywka i ochłap rzucony plebsowi, żeby tylko głosował na nich, taka jest smutna prawda, a dzisiejsza sesja tylko to potwierdza

nie koledzy, tylko fachowcy
2018-04-16 21:37:00

Dzisiejsza sesja, poprzednie również, dobitnie pokazują jak istotny jest dobór właściwych osób na stanowisko wiceprezydenta. To powinien być fachowiec, znający się na budownictwie i całym procesie inwestycyjnym. Szkoda, że p.Witkowski nie skorzystał z wiedzy, dużego doświadczenia choćby p. Woźniaka. Dawno mielibyśmy załatwioną sprawę Trasy N-S i innych ważnych inwestycji. Wiceprezydent Frysztak po prostu tego obszaru nie ogarnia, bo zwyczajnie na tym się nie zna.

Doradnych
2018-04-16 21:12:00

Przestańcie robić z siebie błaznów!!! Reprezentujecie nas mieszkańców Radomia. Tragedia!

0
2018-04-16 20:49:00

pisowska kultura, Boże kto na nich glosuje?

asdf
2018-04-16 20:13:00

"Ta, jeszcze kupki nie napisałem, aby zrobić - skomentował radny Szary" - ale że o co chodzi?

0
2018-04-16 20:01:00

poziom dyskusji jest pisowski- buta i arogancja

gnom
2018-04-16 20:00:00

Podbobno radny Szary zajął się na sesji "robieniem kupy" hahahahaha, a swoją drogą to zaskoczyłby wszystkich gdyby był kulturalny

 1 2 > 

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Linki sponsorowane

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej