Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

UM w Radomiu: Były komendant Straży Miejskiej lekceważył polecenia prezydenta. Paweł Górak odpowiada: Prezydentem powinna być osoba prawdomówna [AKTUALIZACJA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-08-10 12:22:00, aktualizacja: 2017-08-10 18:27:00

Urząd Miejski w Radomiu przesłał do naszej redakcji komunikat ws. wypowiedzi byłego już komendanta Straży Miejskiej, Pawła Góraka, który wczoraj odwołał się od decyzji prezydenta Witkowskiego do sądu pracy.

Więcej o całej sprawie pisaliśmy tutaj.

"W odniesieniu do emocjonalnych i niezgodnych z prawdą wypowiedzi pana Pawła Góraka dotyczących okoliczności zwolnienia go ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Radomiu wyjaśniamy:

Prezydent Miasta Radomia 10 lipca osobiście przedstawił panu Pawłowi Górakowi konkluzje z przeprowadzonego przez niego postępowania wyjaśniającego działania Straży Miejskiej w dniu 24 czerwca oraz to, jak wyglądał nadzór nad nimi. Postępowanie to, które dotyczyło sprawy w sposób szczególny bulwersującej opinię publiczną, wykazało niezbicie: brak nadzoru nad działalnością SM w dniu 24 czerwca, wprowadzenie w błąd prezydenta Radomia w procesie wyjaśniania nieprawidłowości oraz przedstawienie nierzetelnych wyjaśnień w sprawie okoliczności zajść na ul. Żeromskiego.

Pan Paweł Górak miał 3 tygodnie, do momentu wręczenia wypowiedzenia, na wyjaśnienie i przedstawienie swojego stanowiska w stosunku do tych ustaleń. Nie uczynił tego, co więcej nie wyraził nawet chęci spotkania z prezydentem.

Prezydent nie może pozwolić na to, aby osoby mu podlegające - w dodatku odpowiadające za tak ważne zadania jak porządek w mieście - w lekceważący sposób odnosiły się do jego poleceń. Wypowiedzenie, które otrzymał pan Paweł Górak jest dobrze umotywowane i udokumentowane."

Na oświadczenie magistratu odpowiedział Paweł Górak:

"W nawiązaniu do oświadczenia Pana Prezydenta uprzejmie wyjaśniam, że spotkanie które odbyło się 10 lipca 2017 roku dotyczyło przedstawienia przez Prezydenta wyłącznie jego opinii.

Na tym spotkaniu poinformowałem Pana Prezydenta, że powyższa opinia może wynikać jedynie z braku znajomości funkcjonowania jednostki, jaką jest Straż Miejska, co będę się starał udowodnić przed sądem pracy. Poprosiłem o określenie zarzutu wobec mnie i jednostki na piśmie, co da mi możliwość odniesienia się do nich i sprostowania błędnej interpretacji Prezydenta.

Muszę poinformować, że nigdy nie otrzymałem wniosków końcowych z postępowania Prezydenta Miasta, czym została mi zabrana możliwość ustosunkowania się do tego oczywiście mylnego stanowiska. Ponadto informuje, że nie ja - tylko Prezydent w mediach publicznych informował, że nie podjął żadnej decyzji w mojej sprawie i oczekuje powrotu do pracy po zakończonej chorobie w celu spotkania się i omówienia zastrzeżeń. Dlatego też miałem prawo uważać, że po powrocie uzyskam od Prezydenta informacje w formie pisemnej z wyników kontroli, co spowoduje, że będę mógł wreszcie odnieść się do nich.

Niestety z przykrością stwierdzam, że Prezydent wprowadził w błąd zarówno mnie, jak i mieszkańców, gdyż spotkanie takie nigdy się nie odbyło. Natomiast po powrocie z choroby o godz. 8 rano otrzymałem telefon z kadr, że mam przyjść do Urzędu po wypowiedzenie umowy o pracę.

Dlatego jeszcze raz powtarzam - w mojej ocenie, jak i nie tylko mojej - Prezydentem miasta powinna być osoba prawdomówna i powinna mieć cywilną odwagę spojrzeć drugiej osobie w twarz i tą prawdę obronić. Niestety postępowanie Prezydenta wskazuje, że takiej odwagi w tej sytuacji mu zabrakło, a taki sposób myślenia jest mu daleki.

Jestem przekonany, że sąd w krótkim terminie będzie w stanie rozpoznać i wydać wyrok w sprawie, kto ma rację."

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (20)

traper
2017-08-13 05:08:00

W pale się nie mieści żeby podwładni prezydenta 250 tys miasta w tak arogancki sposób wypowiadali się na jego temat. To prezydent dobiera sobie ludzi i to on ponosi odpowiedzialność za to co dzieje się w mieście.p Górak a poprzedni prezydent to patrzył w oczy ludzią jak zwalniał ich z pracy. Robił to za pośrednictwem tego pana kumpla "sekretarza".p Górak trochę pokory i zastanowienia się czy tak naprawdę nadawał się pan na to stanowisko.

N
2017-08-12 15:33:00

No i co z potrzebami ? Już się skończyłO ? http://mapapotrzeb.radom.pl/ ale lipa

on
2017-08-12 10:50:00

Kiedy rozliczenie się Prezydenta RADOMIA Witkowskiego z po z obietnic wyborczych , nierealnych przyrzeczeń, w tym stworzenie całkowicie nowych 8 000 miejsc pracy? O ile wreszcie wzrosło już zadłużenie Gminy RADOM pod jego rządami i na co rozeszły się te pieniądze ?

beksa
2017-08-11 08:40:00

Przypominam, że obowiązuje ustawa o pracownikach samorządowych.

dnxjnak
2017-08-11 07:54:00

Owszem, samorząd to nie prywatna firma, ale prezydent współpracowników dobiera tak jak uważa za słuszne. I pan komendant i pan sekretarz są przykładem ludzi z poprzednich kadencji, którzy nie zostali zwolnieni natychmiast. Przypomnieć należy, że poprzedni prezydent wywalił i ówczesnego komendanta SM i wiele innych osób. Czemu PiS o tym nie mówi? Wybiórcza pamięć, czy niewygodne fakty?

123
2017-08-11 07:47:00

Po pierwsze samorząd to nie prywatna firma i nikt nie ma prawa robić co chce. Ludzie tak wyprano mózgi że uważacie że jakiś polityk, który nie realizuje danego słowa w kampanii, może co chce!!!! nie polityk dostał szanse do realizacji programu a nie stał się właścicielem firmy. Po drugie oczekuje że jak sąd pracy uzna rację Góraka to Witkowski natychmiast zrezygnuję z mandatu i przeprosi wszystkich mieszkańców za swoją nieudolność

kolega
2017-08-10 23:03:00

Górak rozumiem że jak już przegrasz w sądzie to przeprosicie razem z Czajkowskim Pana Prezydenta Witkowskiego ?

wax
2017-08-10 22:02:00

Całe szczęście, że już niedługo skończy się ta fatalna kadencja nieudolnego prezydenta Witkowskiego.

Pracownik UM
2017-08-10 20:14:00

Góraku i Czajkowski jesteście najlepszym przykładem no to że Witkowski za byle co nie zwalnia! Bo to wy zostaliście w UM po przegranych przez PiS wyborach w Radomiu i nikt was nie zwalniał tak jak robi to PiS w całym kraju. Wiec przestań sie mazać jak panienka Górak bo widocznie zasłużyłeś na zwolnienie !!!

;)
2017-08-10 19:16:00

Agresja rodzi agresję. Księciunio z zemsty zwolni Góraka Czajkowskiego, Mroza........ . Po wyborach na pysk wylecą wszyscy zatrudnieni za Księciunia "fachowcy". Skowyt Wilków i Lisów wszelkiej maści będzie przeraźliwy

:0
2017-08-10 19:08:00

Panie Komendancie, niech Pan nie bierze sobie do serca tych oszczerstw. Przyczyną Pańskiego zwolnienia była zemsta za wygaszenie Mandatu Prezydenta przez Wojewodę.

123
2017-08-10 19:05:00

Witkowskiemu nie wolno wierzyć. Temu pazernemu człowiekowi zależy tylko na ryczałtach i Radach Nadzorczych.

xyz
2017-08-10 15:15:00

Haha ludzie w końcu zaczęli mówić to strach obleciał, nie dem? ;)

eerr
2017-08-10 14:57:00

Co za koleś, chodzi i płacze po gazetach.

Zeba
2017-08-10 14:35:00

Byłem u komendanta Górak ze skargą na bałagan po krótkiej rozmowie stwierdziłem ze jest mało kontaktowy i nie wie nawet o czym rozmawiamy Sprawiał wrażenie nieudacznika a sprawa z którą do niego przyszedłem ostatecznie rozwiązał Sanepid.

pracownik
2017-08-10 14:30:00

Witkowski jest tak samo wiarygodny jak Kopacz. Im szybciej przestanie być prezydentem tym lepiej dla nas wszystkich

dem
2017-08-10 14:26:00

xyz nawet jeżeli były (w co wątpię) to nie za to został zwolniony :))))) to tylko pokazuje jakimi jesteście nieudacznikami

xyz
2017-08-10 14:18:00

Dem, ty sie lepiej za robotę weź. Gość kłamał w żywe oczy żeby stołka bronić. Tam lepsze sa jaja, pogadaj sobie ze strażnikami.

dem
2017-08-10 13:45:00

koniu, fircyk i ten co po korytarzach chodzi i ploty zbiera przestańcie sobie pisać komentarze a za sobą a weźcie się do roboty!!!! oj nieładnie żeby fircyk tak brnął w kłamstwie. Weź się za robotę bo jeszcze nic dla miasta nie zrobiłeś

Pracownik
2017-08-10 13:03:00

Szach mat Gorak i Czajkowski ! Brawo Prezydent Witkowski tak trzymac ! Gonic prozniakow do roboty i wymagac !