O planowanym zwolnieniu ponad 25 osób w radomskich oddziale PGNiG Obród Detaliczny w dziale windykacji mówił radny Marek Szary (PiS) podczas obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej 18 maja. Tłumaczył on, że to kolejne zgłoszenie osób, które martwią się o swoje posady. Chodzi o grupę 26 osób, głównie kobiet w wieku ok. 50 lat.
Zagrożeni zwolnieniem zwrócili się także do posłanki Marzeny Wróbel. – Do końca lipca ma zostać zlikwidowanych 26 miejsc pracy. Dotyczy to głównie kobiet, którym brakuje kilku lat do emerytury. Siedmiu z nich zaproponowano pracę w stolicy, ale też nie jest to pewne. Został wprowadzony plan dobrowolnych odejść, a jak w praktyce to wygląda, wiadomo – powiedziała posłanka Marzena Wróbel. – W liście do premier Ewy Kopacz oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego zapytałam, dlaczego w mieście z tak dużym bezrobociem likwiduje się miejsca pracy w spółce, w której pakiet większościowy posiada Skarb Państwa? – tłumaczyła dalej posłanka. Posłanka w liście wnioskuje także o przeprowadzenie stosownych kontroli w spółce.
Jak wyjaśnia Emilia Tomalska, rzecznik prasowy PGNiG Obrót Detaliczny spółka prowadzi prace zmierzające do wdrożenia nowej struktury organizacyjnej obszaru windykacji we wszystkich swoich jednostkach.
- W ramach nowej organizacji obszaru planujemy przeniesienie zadań realizowanych w Radomiu do centralnej jednostki organizacyjnej w Warszawie. W związku z powyższym, prowadzimy w terenie proces komunikacji wewnętrznej, w ramach którego nasi Pracownicy otrzymali informację, iż w strukturach radomskiej jednostki nie będą już realizowane dotychczasowe zadania windykacyjne. W sekcji windykacji w Radomiu zatrudniamy na dzień dzisiejszy 26 osób – czytamy w komunikacie przesłanym do Redakcji Radom24.pl.
- Pracownikom przedstawiono różne możliwości, w ramach których każdy będzie mógł indywidualnie podjąć decyzję o swoich dalszych planach zawodowych. Istnieje możliwość zatrudnienia w innych jednostkach organizacyjnych. W chwili obecnej przyjmowane są zgłoszenia pracowników na inne stanowiska w ramach prowadzonych rekrutacji wewnętrznych lub skorzystania z korzystnych odpraw w ramach Programu Dobrowolnych Odejść – tłumaczy dalej Tomalska.
Dodajmy, że spółka prowadzi od 1 maja br. Program Dobrowolnych Odejść połączony z komunikacją zmian organizacyjnych planowanych do wdrożenia w najbliższej przyszłości. Nie jest planowane na obecnym etapie prowadzenie zwolnień grupowych.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>