Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Radom podpisał umowę z PGZ. ''Serce polskiego przemysłu zbrojeniowego bije w Radomiu''

sas 2015-05-20 14:14:00

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz prezydent Radomia podpisali porozumienie w sprawie współpracy przynoszącej korzyści obu stronom. Choć działania te zostały zacieśnione w chwili powstania w Radomiu siedziby PGZ, dzisiejsze podpisanie umowy ją sformalizowało. Daje to nadzieję na odbudowanie w Radomiu przemysłu zbrojeniowego.

Prezydent Radosław Witkowski i prezes PGZ Wojciech Dąbrowski

Współpraca między Polską Grupą Zbrojeniową i gminą miasta Radomia stwarza szanse na rozwój dla obu podmiotów. Przykładem jest choćby decyzja Airbus Helicopters dotycząca budowy w Radomiu fabryki produkującej podzespoły do śmigłowców (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj) czy nowe kontrakty Fabryki Broni.

- Inwestycje te łączą się z wykreowaniem wyżyny lotniczej i nowymi miejscami pracy. Nasza współpraca zacieśniła się z chwilą powstania naszego biura w Radomiu, ale dzisiejsze porozumienie jest ustaleniem zakresu współpracy – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ.

O kreowaniu wyżyny lotniczej mówił także podczas ostatniej wizyty w Radomiu wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

- To początek odbudowywania wielkiego projektu. Współpraca miasta z PGZ przysłuży się do odbudowywania przemysłu zbrojeniowego w Radomiu. To jest pierwszy etap. Wierzę, że serce przemysłu zbrojeniowego będzie biło w Radomiu - dodał prezydent Radomia Radosław Witkowski. Formalne już porozumienie ma się przełożyć na nowe miejsca pracy dla specjalistów, za którymi będą stały dobrze płatne posady oraz do zatrzymania młodych i wykształconych radomian w naszym mieście.

Podczas podpisania umowy obecni też byli prezes Fabryki Broni Tomasz Nita i pełnomocnik prezydenta ds. kontaktów z rządem Zbigniew Banaszkiewicz. 

Zakres współpracy między PGZ a miastem dotyczy działań na rzecz lokowania na trwałe dużych inwestycji przemysłowych w Radomiu (np. fabryka Airbus Helicopters). Współpraca ma się przełożyć na pozyskiwanie kontraktów dla wszystkich podmiotów należących do Grupy PGZ. Dzięki konsolidacji ponad 60 powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Miasto i PGZ chcą dalszego umocnienia wspólnego działania, dzięki któremu do tej pory udało się otworzyć w 2014 r. nowy budynek Fabryki Broni „Łucznik” oraz umieścić siedzibę centrali PGZ w Radomiu na początku maja br.

Obecnie PGZ rozważa wybudowanie w Radomiu swojej docelowej siediby, trwają rozmowy dotyczące konkretnej lokalizacji. Przypomnijmy, że od początku maja siedziba PGZ zlokalizowana jest w wynajmowanym biurze Office Park na Osiedlu Słonecznym.

Siedziba PGZ w Radomiu do końca br. zatrudni ponad 100 osób i łącznie z Fabryką Broni „Łucznik” Grupa będzie wkrótce zapewniać ok. 550 miejsc pracy. To sprawia, że już teraz PGZ jest jednym z wiodącym pracodawców w mieście i regionie.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych