- Obecnie pod uwagę brane są cztery lokalizacje. W najbliższym czasie zapadnie decyzja, którą lokalizację wybierze Polska Grupa Zbrojeniowa, żeby swoją stałą siedzibę mieć w Radomiu – mówi Zbigniew Banaszkiewicz, pełnomocnik prezydenta Radomia ds. współpracy z rządem. Jak dodaje prezydent Radomia Radosław Witkowski, nowe lokum PGZ to początek odbudowywania wielkiego projektu, o którym marzyliśmy od wielu lat. – Siedziba PGZ w Radomiu to pierwszy etap. Serce polskiego przemysłu zbrojeniowego będzie biło w Radomiu. Więcej na temat podpisanego porozumienia pisaliśmy tutaj.
Współpraca między Polską Grupą Zbrojeniową i gminą miasta Radomia stwarza szanse na rozwój dla obu podmiotów. Przykładem jest choćby decyzja Airbus Helicopters dotycząca budowy w Radomiu fabryki produkującej podzespoły do śmigłowców (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj) czy nowe kontrakty Fabryki Broni (więcej na ten temat tutaj).
Zakres współpracy między PGZ a miastem dotyczy działań na rzecz lokowania na trwałe dużych inwestycji przemysłowych w Radomiu (np. fabryka Airbus Helicopters). Współpraca ma się przełożyć na pozyskiwanie kontraktów dla wszystkich podmiotów należących do Grupy PGZ. Dzięki konsolidacji ponad 60 powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>