Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Nowy dyrektor ds. artystycznych w MCSW ''Elektrownia''

Radom on-line / 2022-01-05 13:40:00, aktualizacja: 2022-01-05 15:15:00

Łukasz Rudecki - artysta malarz, wykładowca na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu, od 3 stycznia pełni obowiązki zastępcy dyrektora ds. artystycznych Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu.

Od lewej: Rafał Rajkowski, Wioletta Kotkowska, Łukasz Rudecki, Włodzimierz Pujanek

- Zespół zarządzający tą instytucją, został zasilony bardzo ważną postacią ze świata sztuki. Dr habilitowany Łukasz Rudecki, profesor UTH w Radomiu, prodziekan wydziału sztuki, autor murali o Jacku Malczewskim, będzie na pewno wartością dodaną "Elektrowni". To też ważny etap rozwoju samej instytucji, bowiem do grona osób, które będą kreowały rzeczywistość "Elektrowni", dołącza właśnie osoba, która bez wątpienia jest autorytetem, jeśli chodzi o kwestie sztuki w Radomiu, ale i w Polsce - rozpoczął wicemarszałek woj. mazowieckiego, Rafał Rajkowski.

Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSW "Elektrownia", dodał: - Doktor Rudecki zna naszą instytucję, bowiem jego wystawy były u nas prezentowane. Na 2022 rok musieliśmy już wcześniej zaplanować wystawy, także dyrektor zastał już, to co jest, ale będziemy rozmawiać co dalej, jakie będą następne wystawy, następne działania na kolejne lata.

- Jest mi niezmiernie miło. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzano, postaram się nie zawieść oczekiwań. Dla mnie personalnie podjęcie tego wyzwania, w takiej instytucji, w instytucji o takich możliwościach i randze, jest sprawą dużego wyróżnienia i honoru, także jest mi niezmiernie miło i jestem zmotywowany do działania. Mam nadzieję, że będę mógł w jakiś sposób być wartością dla tej instytucji - powiedział dyrektor Rudecki.

autor: dm

Wasze komentarze (16)

Anna
2022-01-17 08:21:00

kolejny wicedyrektor? Taka mała jednostka, a już 3 dyrektorów. Pani radna to potrzebna tam, jak przysłowiowa dziura w moście. No ale zatrudnienie gdzies pan Rajkowski musiał dla niej znaleźć.

SŁOIK WALCawski.
2022-01-10 15:31:00

YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA/N

SŁOIK WALCawski.
2022-01-10 15:31:00

YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA/N

Do afery PiS...
2022-01-06 14:51:00

Wydaje ci się, że dużo to znaczy mądrze? Człowieku, tylko dureń by tracił czas na przeczytanie tych twoich wypocin. PO co więc ten znojny trud?

Po
2022-01-06 10:34:00

Jeszcze w tym zacnym gronie ruscyka brakuje

0
2022-01-06 09:24:00

Ciasna dziurka, partner seksualny łysego ugotowanego próbuje zakrzyczeć rzeczywistość. Tu masz wywiad swojej Koparki https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pakiet-klimatyczny-oznacza-dla-nas-wzrost-cen,177,0,1635761.html

afery PiS....
2022-01-06 09:22:00

1 ) Afera tzw. ojca dyrektora z samochodami 2) Afera bilbordowa 19 milionów ukradzionych Polakom przez PiS 3) Afera zerwania przetargu Carracali za łapówki od Boeinga 4) Afera GETBACK 2,1 mld 5) Afera SKOK 5 mld 6) Afera zakupu samolotów dla VIP 2,5 miliarda bez żadnego przetargu i nie zgodnie z prawem od Boeinga 7) Afera nagród milionowych wypłacanych sobie prze PiS od dwóch lat jako druga pensja 8) Afera KŁAMSTWA SMOLEŃSKIEGO i oszukiwanie ludzi przez 8 lat i branie pieniędzy za podkomisje 9 ) Afera obrazu Dama z łasiczką i wyprowadzenie 500 milionów ze skarbu państwa. 10) Afera ?bankiera? który nie pozbył się akcji Banku Zachodniego i sterował finansami żeby zarobić 6 milionów na tych akcjach 11 ) Afera z kupnem patriotów których nawet nie ma i zapłacono 3,5 razy więcej jak np. Rumunia 12) Afera wycinki puszczy i stworzenie prawa do wycinania drzewa w zamieszaniu podczas głosowań w sali kolumnowej , drzewa sprzedano Niemcom a pieniądze 800 milionów oddano do Torunia. 13 ) AFERA zniszczenia państwa Polskiego zmiana bezprawna ustroju państwa Polskiego poprzez złamanie kilkunastu zapisów konstytucji. 14 ) Afera Trybunału konstytucyjnego za nie zaprzysiężenie 3 legalnie wybranych sędziów i wstawienie swoich na ich miejsce plus nie konstytucyjne wybraną prezes sądu konstytucyjnego 15) Afera Spowodowania kar i restrykcji nałożonych przez UE za nie przestrzeganie praworządności w Polsce przez PiS i wprowadzenie stalinowskiego sądownictwa 16 ) Afera tzw. ?Misiewiczów? , zmiana ustawy o służbie cywilnej pozwalającej obsadzanie rodzin działaczy PiSowskich w całej Polsce na stanowiska kierownicze w bez żadnych umiejętności i kompetencji wymaganych wcześniej ustawowo. 17) Afera rozkradzenie przez PiS funduszu 600 milionów na niepełnosprawnych które PO zostawiło na ten cel zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego 18) Afera w Janowie poprzez wymianę wieloletniego dyrektora na pisiewicza renomowana na całym świecie stadnina koni zalicza straty wizerunkowe i milionowe skarbu państwa. 19 ) Afera ?Misia? który brał milionowe pensje I ?załatwiał sprawy? w zarządzie PGZ a był tylko pomocnikiem aptekarza i protegowanym Antoniego. 20 ) Kłamstwa na temat Smoleńska oraz stanu wojska i zakupów oraz utrzymywania komisji za ciężki miliony którego niczego nie wykryła poza tym że parówki wybuchają. 21) Afera z nagrodami dla rządu ?nam się te pieniądze należały? 22) Afera KNF - próba wyłudzenia 40 mln i pensje ?aniołków? z NBP. 23) Afera z zatrudnieniem syna znanego polityka PiS w Banku Światowym 24) Pani od rajstop w NBP 25) Afera z tzw. wieżami ?dewelopera ze Srebrnej? 26/ Afera gruntowa ?bankiera? 27/ Afera z lotami Marszałka 28/ Afera z zatrudnianiem trolli przez Ministerstwo Sprawiedliwości 29/ Afera lekowa 30) Lista ciągle się uzupełnia w zasadzie z chwili na chwilę?bo... 31) Afera krakowskiej kamienicy na godziny... 32) Zniknięcie 15 mln zł z CBA 33) Afera z agentem Tomkiem i willą niby zakupioną przez Kwaśniewskich 34) Afera PCK 35) Afera z kartami wyborczymi za 70 ml 36) Afera z maseczkami oraz respiratorami za 370 mln od handlarza bronią 37) Afera z IDEA BANKIEM (szwindel z Getin Bankiem za 1 zł upadł) z kapitałem akcyjnym 156 803 962,00 zł 38) Afera funduszu Retail Parks Fund z udziałem Marka Falenty (ten, który na zlecenie krystalicznie czystych nagrywał opozycję) gdzie poszkodowani stracili ponad 260 mln zł 39) Afera z liderem zespołu Tourette?a.....w trakcie 40) Afera Vinci NeoClinic....w trakcie 41) .....w trakcie

PiS kłamie naród
2022-01-06 08:56:00

Prezes NIK potwierdza, że przy kontroli budżetowej w 2019 znaleziono fakturę z zakup systemu Pegasus. Panowie Morawiecki, Skurkiewicz i inni politycy z PiS powinni zniknąć z polityki. Za nielegalną inwigilację i kłamstwa, zresztą Skurkiewicz już kłamał i przepraszał. Dymisja rządu i komisja śledcza ? NATYCHMIAST!!!!

To wina PiSu!!!!
2022-01-06 08:55:00

ABY NIKT NIE MIAŁ WĄTPLIWOŚCI, DLACZEGO PIS TAK PODNIÓSŁ CENY GAZU! - W 2006 roku minister Wojciech Jasiński z PiS (wcześniej PZPR) zaakceptował umowę zawierającą niekorzystną formułę cenową, a jej konsekwencje są przeogromne - mówił w rozmowie z "Super Expressem" obecny szef resortu skarbu Mikołaj Budzanowski. Chodzi o wieloletni kontrakt z Rosjanami na dostawę gazu do Polski. Jasiński wyraził na niego zgodę bez dokładnego zapoznania się z jego zapisami. "Ze względu na ograniczony czas do wyrażenia opinii, MSP nie miało możliwości analizy przekazanego projektu Umowy. Niemniej (...) wyrażam zgodę na zawarcie Umowy" - można przeczytać w piśmie z 15 listopada 2006 roku, podpisanym przez Jasińskiego. Następstwem pośpiechu i braku szczegółowej analizy skutków liczącego ok. 1000 stron kontraktu było zaakceptowanie 10-procentowej podwyżki cen gazu podyktowanej przez Rosjan. Sprawiło to, że Polska płaci obecnie dużo więcej niż nasi zachodni sąsiedzi. I choć szczegóły kontraktów gazowych objęte są tajemnicą, to szacuje się, że PGNiG płaci Gazpromowi obecnie ponad 500 dolarów za tysiąc metrów sześciennych surowca. Firmy z Niemiec, Francji, Włoch czy Austrii mają dużo niższe stawki. Natomiast z wyliczeń MSP wynika, że do 2022 r., czyli końca obowiązywania niekorzystnych zapisów, wszyscy polscy odbiorcy gazu zapłacą przynajmniej o około 18 mld złotych więcej!

PiS nie ma czego szukać w poltyce
2022-01-06 08:54:00

Rekordowe 192 000 000 zł przeznaczy rząd na fundusz kościelny, to 50 000 000 zł więcej niż w zeszłym roku. Tymczasem na chore dzieci trzeba organizować zbiórki, bo państwo PiS zostawia ich na pastwę losu. Co za chory rząd z tego PiSu, a z Radomia mamy 6 posłów PiS ? to wstyd sześciokrotny.

0
2022-01-06 00:18:00

POgadali sobie jak wuefista z artystą.

123
2022-01-05 23:06:00

Lewaki lewaki. Obsadzanie stołków to jest dopiero sztuka.

YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA/N.
2022-01-05 21:04:00

rajKOwski (PO) jak tam twoje banery w WALCawce o Radomiu.

YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA/N.
2022-01-05 21:04:00

rajKOwski (PO) jak tam twoje banery w WALCawce o Radomiu.

Po
2022-01-05 16:42:00

A ilu to ma juz dyrektorow chyba ze 4 jakis nonsens

Witkowski
2022-01-05 16:23:00

A cóż to za lewacka kultura.