Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

''W ciągu pół roku zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Warszawskiej''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-10-27 08:27:00, aktualizacja: 2021-10-27 15:00:00

W ciągu pół roku zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Warszawskiej na odcinku od ronda do granic miasta - zapowiada prezydent Radosław Witkowski. To inwestycja, na którą miasto ma przyznane 76 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

- To bardzo ważny projekt z punktu widzenia strategii rozwoju Radomia. Planowana przebudowa ulicy ułatwi sprawny dojazd od strony Warszawy do portu lotniczego na Sadkowie. Jednocześnie powstaje nowa dzielnica przemysłowa na Wincentowie, gdzie wybudowaliśmy już układ drogowy. Aby jednak ta strefa mogła dobrze funkcjonować potrzebna jest też odpowiednia obsługa komunikacyjna. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w ten projekt. Cieszę się, że rozwój infrastruktury okołolotniskowej potrafił połączyć nas ponad politycznymi podziałami i to kolejna inwestycja, którą będziemy mogli sfinansować przy udziale pieniędzy z zewnątrz. Mam nadzieję, że następnym owocem tej współpracy będą pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej. Wniosek na realizację tej inwestycji złożymy w drugim naborze programu Polski Ład - zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Ulica Warszawska zostanie przebudowana na odcinku prawie 4 kilometrów. - Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji już rozpoczął przygotowania do ogłoszenia przetargu. Po przebudowie pozostaną po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Powstanie także cała infrastruktura pieszo-rowerowa. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców tej rozwijającej się części miasta - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (13)

RADOM to PIS.
2021-10-31 14:48:00

Trzeba ją nazwać SŁOIKÓW WALCawskich.

RADOM to PIS.
2021-10-29 09:53:00

rajKowski z antyradomskiego PZPR (PO),porozwieszał w Urzędach Marszałkowskich w SŁOIKOWIE WALCawskm,banery z napisami UWAGA:NIE przenoście nam stolicy do RADOMIA oraz NIE dla podziału Mazowsza.

RADOM to PIS.
2021-10-29 09:52:00

rajKowski z antyradomskiego PZPR (PO),porozwieszał w Urzędach Marszałkowskich w SŁOIKOWIE WALCawskm,banery z napisami UWAGA:NIE przenoście nam stolicy do RADOMIA oraz NIE dla podziału Mazowsza.

RADOM to PIS.
2021-10-29 09:52:00

rajKowski z antyradomskiego PZPR (PO),porozwieszał w Urzędach Marszałkowskich w SŁOIKOWIE WALCawskm,banery z napisami UWAGA:NIE przenoście nam stolicy do RADOMIA oraz NIE dla podziału Mazowsza.

niee
2021-10-27 20:53:00

jestescie smieszni pis po 2050 to wszystko zydostwo kierowane z różnych stolików

do wytrzeszcza basenowego jedynego komentującego
2021-10-27 17:04:00

PiS już nawet nie śmieszny - to partia żałosna, jej przewodniczący śpi na własnej konferencji ma założony zegarek odwrotnie, kołnierzyk u koszuli zawinięty do wewnątrz. a najważniejsze, że mówi o zadłużeniu państwa które to nasze prawnuki nie spłacą, na dziś zadłużenie to prawie 400 mld zł, kwota dla niektórych do wyobrażenia. A jeśli mówisz o kochankach to przypomnij sobie o kochankach w sutannach Dziuni.......

Sfora
2021-10-27 16:53:00

W Gdańsku POd stołem z aneksów idą grube miliony. Później stać jest ich na kochanki. POrzucają żony i rodziny, później POrzucają kochanki i zmieniają na inne. A łachy i zagraniczne wojaże z kochankami kosztują.

cv
2021-10-27 16:24:00

Wśród miast na prawach powiatu najwyższą przeciętną stopę bezrobocia GUS odnotował Grudziądz ? 11,8 proc., Radom ? 11,6 proc., Przemyśl ? 11,1 proc., Chełm ? 10,9 proc., Włocławek ? 10,1 proc., Biała Podlaska ? 10,2 proc. oraz Tarnobrzeg i Ostrołęka ? po 8,5 proc. Najniższą przeciętną stopę bezrobocia według GUS miały natomiast: Katowice ? 1,9 proc., m.st. Warszawa ? 2,0 proc., Poznań ? 2,1 proc., Sopot ? 2,4 proc., Wrocław ? 2,5 proc., Bielsko-Biała ? 2,7 proc., Krosno ? 2,9 proc., Tychy ? 3,0 proc., Leszno ? 3,1 proc., Kraków ? 3,2 proc., Gliwice i Olsztyn ? po 3,3 proc., Bydgoszcz, Gdynia i Gorzów Wielkopolski ? po 3,4 proc., Nowy Sącz ? 3,5 proc., Opole ? 3,6 proc. i Szczecin ? 3,9 proc.

Do po
2021-10-27 13:10:00

Nie zawracajcie głowy pani Kalinowskiej ona musi pilnować swoich prywatnych inwestycji co tam inwestorzy w mieście

Ilona
2021-10-27 12:18:00

Ta ekipa jeszcze żadnego przetargu właściwie nie przeprowadziła. Ona tego nie potrafi zrobić. Jacy mieszkańcy taki prezydent miasta

RADOM to PIS.
2021-10-27 12:01:00

Czy struzik (książę Mazowsza-wielki łeb) z Płocka już siedzi,za JEGO prywatne ,,lotnisko,, w Modlinie? Oddawaj nasze tramwaje.Razem z ruszczykiem (marszand na POsadce) z antyradomskiego PZPR (PO).

Temu.
2021-10-27 11:13:00

Temu cwelowi w białym Audi co Torfową rozpaprał dajcie to zlecenie PO znajomości to zrobi szybko i solidnie.

po
2021-10-27 09:55:00

a gdzie wypowiedz KAlinowskiej , dotyczaca szczegolni e liczy inwestorów jakich udało jej sie sciagnac, mysle ze ta liczba to 0, a tu 3 latka juz mijaja a efektow pracy tej pani nie widac