Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Pierwsza wyjazdowa porażka HydroTrucku

dm, plk.pl 2021-10-23 12:55:00

W meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na wyjeździe 73:80 ze Spójnią Stargard. Dla podopiecznych trenera Marka Popiołka to szósta ogółem, a pierwsza wyjazdowa porażka w tym sezonie.

Początek spotkania układał się po myśli gości, którzy po trafieniu Michaela Moore’a prowadzili 7:3. M. in. dzięki akcjom Tomasza Śniega i Daniela Szymkiewicza PGE Spójnia odrabiała straty i zdobywała minimalną przewagę. Sytuacja jeszcze kilka razy się zmieniała, ale dzięki rzutom wolnym Pawła Dzierżaka po 10 minutach było 18:23.

W drugiej kwarcie dość szybko radomianie uciekli nawet na 11 punktów po trójce Jakuba Zalewskiego. Ekipa trenera Marka Łukomskiego miała spore problemy z konstruowaniem ataku. Dopiero późniejsze indywidualne zagrania Ericka Neala poprawiły sytuację stargardzian. Po akcjach Justina Graya i Piotra Niedźwiedzkiego przegrywali już tylko punktem! Trójka Moore’a ustawiła wynik po pierwszej połowie na 37:41.

W trzeciej kwarcie Jake O’Brien i Jonas Zohore doprowadzili do remisu. Sprawy w swoje ręce brali jednak Anthony Ireland oraz Michael Moore i HydroTruck ponownie starał się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Stargardzianie ciągle byli jednak bardzo blisko, chociaż dzięki Moore’owi to zespół trenera Marka Popiołka po 30 minutach prowadził 59:55.

Kacper Młynarski na początku kolejnej części gry doprowadził do kolejnego wyrównania. Na cztery minuty przed końcem Tomasz Śnieg dawał PGE Spójni nawet minimalną przewagę. Późniejsze trójki O’Briena jeszcze ja powiększały! HydroTruck nie znalazł sposobu na odpowiedź i dzięki temu to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 80:73.

W następnej kolejce HydroTruck zagra u siebie z Asseco Arką Gdynia. Spotkanie odbędzie się w piątek (29 października) o godz. 19:30.

PGE Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 80:73 (18:23, 19:18, 18:18, 25:14)

Spójnia: O'brien 20, Gray 14, Śnieg 10, Młynarski 9, Szymkiewicz 9, Neal 7, Niedźwiedzki 4, Zohore 4, Szmit 3, Grudziński.

HydroTruck: Moore 21, Dzierżak 10, Ostojić 10, Zalewski 8, Ireland 8, Kraljević 6, Żmudzki 4, Lewandowski 3, Zegzuła 3, Wall.