Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Najlepszy snajper w Wojsku Polskim to żołnierz 6MBOT

dm, WOT 2021-10-13 11:44:00

Kpr. Adam Bednarek zwyciężył w kategorii military standard podczas Mistrzostw Polski w Strzelaniu Długodystansowym, które odbyły się w ostatni weekend na poligonie w Orzyszu. W rywalizacji wzięło udział 40 najlepszych strzelców długodystansowych z kilku krajów. To nie jedyny sukces sportowy żołnierzy 6MBOT w ostatnim czasie.

EAST BULLET HOLES ORZYSZ 2021

Strzelec wyborowy (snajper) to wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu na dużą odległość, obserwacji i maskowaniu żołnierz. W miniony weekend w Orzyszu odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelaniu długodystansowym. Obok Kpr. Adama Bednarka, który uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii military standard w zawodach udział brał również szer. Piotr Jankowski, który ukończył zawody na 14 miejscu w kategorii standard pokonując 81 zawodników.

Utrzymywanie kondycji fizycznej na stałym, wysokim poziomie jest wpisane w służbę żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Systematycznie biorą oni udział w ogólnopolskich zawodach - nie tylko Służb Mundurowych, ale również w lokalnych rozgrywkach. Co więcej, mazowieccy terytorialsi regularnie kończą rywalizację sportową na stopniach podium.

O nóż komandosa

Służba wojskowa jest nierozerwalnie związana ze sportem. Siła, sprawność fizyczna, nastawienie na realizację obranego celu – to cechy, które łączą sportowca i żołnierza.

9 października pół tysiąca zawodników i zawodniczek stanęło na starcie XXV Biegu Przełajowego „O Nóż Komandosa” w Lublińcu. W Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Crossie wzięli udział również żołnierze mazowieckiej brygady. Indywidualnie rywalizowało ponad 350 mężczyzn i 40 kobiet. Dystans biegu terenowego wynosił dla obu płci 10 kilometrów. Zawodniczki i zawodnicy biegli w mundurach i butach służbowych. Nasi reprezentanci do jednostki powrócili z dwoma medalami. St. szer. Maksymilian Kępliński zajął drugie miejsce w kategorii WOT, natomiast szer. Magdalena Łuszczyk w tej samej kategorii uplasowała się na trzecim stopniu podium.

Ciosy bokserskie i kopnięcia

Pod koniec września w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. 6 Mazowiecka Brygda Obrony Terytorialnej wystawiła mocną trzyosobową reprezentację. Żołnierze walczyli z zawodnikami z ponad 50 zespołów w formułach Kick Light, Point Fighting oraz K1 na zasadach zgodnych z regulaminem Polskiego Związku Kickboxingu. St. Szer. Arkadiusz Natorski wywalczył brąz w formule Kick Light w kategorii WETERAN, natomiast szer. Agata Fijałkowska została najlepszą zawodniczką mistrzostw w formule Kick Light i najlepszą zawodniczką w Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu zdobywając złoty medal w K1 oraz złoty medal w Kick Lightcie.

Lokalnie

Reprezentantów 6MBOT nie brakuje również na imprezach sportowych o charakterze lokalnym. 9 października na placu u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Sienkiewicza w Markach odbył się IV Bieg Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zawodnik 6MBOT, st. szer. Arkadiusz Pajdosz zakończył bieg na drugim miejscu. We wrześniu żołnierze “Biegiem pomagali” podczas VIII edycji największej imprezy biegowej w Książenicach. Tam szer. Piotr Chmiel, zdobył trzecie miejsce w kategorii OPEN. Natomiast podczas XII Półmaratonu Komandosa w Warszawie, ppor. Piotr Wijata zakończył bieg w mundurze i z 10 kilogramowym plecakiem na trzecim miejscu.

- Tego typu zawody organizowane są nie tylko po to by wyłonić najlepszych żołnierzy- sportowców. Równie ważne jest promowanie wśród żołnierzy aktywności fizycznej i inspirowanie ich do stałego dbania o kondycję - podkreśla płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady OT, dodając: - W naszej Brygadzie służą sportowcy utytułowani na największych światowych imprezach, np. por. Krzysztof Cieciura - wicemistrz świata w boksie tajskim czy szer. Agata Fijałkowska - wielokrotna mistrzyni kraju i Europy w Kickboxingu. To właśnie takie osoby zarażają swoją pasją do sportu kolejnych żołnierzy, a nas napawają dumą.