Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Zwycięstwo Legii w Radomiu

dm, plk.pl 2021-10-01 09:37:00

W meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na własnym parkiecie 75:88 z Legią Warszawa. Dla podopiecznych trenera Marka Popiołka to czwarta porażka w tym sezonie.

Od pięciu punktów rozpoczął to spotkanie Michael Moore. Legia szybko doprowadzała do remisu, chociaż gospodarze starali się być stroną przeważającą. Zespół z Warszawy po chwili wychodził na prowadzenie dzięki skuteczności Muhammad-Aliego Abdur-Rahkmana. Dobre wejścia miał jednak Aleksander Lewandowski, a m. in. po akcji A.J. Englisha po 10 minutach było 19:17.

W drugiej kwarcie Abdur-Rahkman dawał ponownie przewagę ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego. Radomianie ciągle byli blisko, a po trafieniu Englisha przegrywali tylko dwoma punktami. Ostatecznie po zagraniu 2+1 Łukasza Koszarka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:42.

Anthony Ireland świetnie wszedł w trzecią kwartę i po jego trafieniach ekipa trenera Marka Popiołka zbliżyła się na dwa punkty. Świetnie odpowiadał jednak na Dariusz Wyka, a nadal świetny był Abdur-Rahkman. Po kontrze wykończonej przez tego drugiego Legia miała już 11 punktów przewagi. Po 30 minutach było 51:63.

W kolejnej części spotkania zespół z Warszawy grał jeszcze lepiej. Po trafieniach Raymonda Cowelsa i Adama Kempa prowadzenie wzrosło do 19 punktów. HydroTruck nie był w stanie tego odrobić - przyjezdni całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W końcówce obaj trenerzy odważniej korzystali z rezerwowych, a zwycięzca był już znany. Ostatecznie Legia zwyciężyła 88:75.