Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Trwa Free(Ra)dom Festival

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-06-18 08:35:00

Zbliża się weekend pełen wydarzeń organizowanych w ramach trwającego Free(Ra)dom Festival. W programie m.in. szereg spotkań i rozmów o wolności. Gośćmi będą m.in. Hirek Wrona, Tomasz Sianecki, Jacek Fedorowicz, Jan Mela, Marta Frej, Jerzy Górski i Szymon Szymankiewicz. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza ponadto na spotkania autorskie z Rafałem Księżykiem i Jakubem Kuzą.

Nie zabraknie także wydarzeń kulturalnych. W piątek, w muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki odbędzie się wspólne śpiewanie największych polskich przebojów lat osiemdziesiątych. W sobotę przy fontannach, z przedstawieniem „Pokój” wystąpi Uliczny Teatr Snów, a w muszli koncertowej odbędzie się recital Grzegorza Molendy zatytułowany „Nim opuszczą szlaban”. Z kolei na niedzielny wieczór zaplanowany jest „Koncert na ścianie”, czyli widowisko multimedialno-muzyczne na Placu Corazziego.

Dużo będzie się działo też w parku na Obozisku. Tu do strefy młodych zaprasza MOK Amfiteatr. W programie m.in. pokazy, warsztaty, koncerty i projekcja filmu „Skandal” o warszawskiej grupie Molesta.

Szczegółowy program tutaj.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (19)

opinia
2021-06-18 22:12:00

Kiedy NIK czy CBA wreszcie wejda do miejskich spółek w Radomiu na kontrole? Wszyscy widzieli co się działo w rewitalizacji w marcu czy co się dzieje w spółce Mosir w sprawie budowy stadionu Radomiaka?

Monika
2021-06-18 21:27:00

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

TO JEST KOLEJNY SKANDAL DOJNEJ ZMIANY !!!!
2021-06-18 14:28:00

Najwyższa Izba Kontroli zdemolowała Prawo i Sprawiedliwość za podwyżki cen prądu. ? Rząd w tej sprawie okazał się całkowicie niezaradny ? piszą kontrolerzy. Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli (NIK) skontrolowali między innymi zlikwidowane Ministerstwo Energii, kierowane przez Krzysztofa Tchórzewskiego. Według ustaleń pokontrolnych szef resortu nie zapobiegł skokowemu wzrostowi cen prądu. Zamrożenie cen prądu w roku wyborczym mogło się przyczynić do dobrego wyniku Zjednoczonej Prawicy.

Tak rządzi PiS
2021-06-18 14:04:00

Sasin i Morawiecki wyrzucili w błoto nie 70, a aż 133 MILIONY zł! Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła proces przygotowania tzw. wyborów kopertowych zaplanowanych na 10 maja 2020 roku! Jednocześnie NIK stwierdził, że podejmowane przez Prezesa Rady Ministrów oraz ministrów Aktywów Państwowych oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzje formalne w tej sprawie nie miały podstawy prawnej!

opinia
2021-06-18 13:53:00

Bardzo słaby program obchodów czerwca 1976r. To wyglada jak onchody w 10 tys. miasteczku a nie w ponad 200 tys. mieście. Skromnie bardzo skromnie. Proszę zobaczyć jakie dni Radomia były np. w latach 1999-2002 a jakie są za obecnej władzy od 2014 r.

RADOM wolny od PiS
2021-06-18 13:45:00

Zwolennicy obecnej władzy nie uwierzą, że wybawcy mogli by ich skrzywdzić. Nawet jak tak będzie to będą twierdzić, że to "jedyny" rząd który o nich dba. Niestety do nich żadne wyliczenia nie docierają, a gdy ktoś mówi prawdę, to uważają go za oszusta i zwolennika opozycji.

z4
2021-06-18 13:37:00

Ile zapłacił prezydent Sianeckiemu z tvn?

Tak się żyje za pieniądze podatników w PiS
2021-06-18 13:36:00

Prominentny polityk PiS Marek Suski oraz szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin urządzali sobie coś w rodzaju wyścigów na drodze. O zgrozo - na drodze pełnej aut, kierowanych przez zwykłych kierowców. Ci ostatni dla swojego własnego bezpieczeństwa zjeżdżali na pobocze. Zrobił to za równo kierowca dostawczaka, jadący w tym samym kierunku, co politycy, jak również prowadzący samochody z naprzeciwka. Mamy nagrania z tego zdarzenia. Udokumentowaliśmy, z jak dużą prędkością jechał Marek Suski. Polityk ten jest poza rządem, a więc jego limuzyna nie mogła jechać na "bombach" i sygnalizować innym użytkownikom ruchu, że to pojazd uprzywilejowany. Tym bardziej jest to bulwersujące. Zobaczcie, ile wskazywał licznik (widać to na naszym filmie). fakt.pl/wydarzenia/polityka/przysucha-posiedzenie-wyjazdowe-klubu-pis/cdhrpsh?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

PiS w żałobie
2021-06-18 13:30:00

Na Nowogrodzkiej żałoba... W TVP też... Pomysł z wazeliną umarł... Nie będzie filmu ?Człowiek zbuntowany?. Nie znalazł się nikt, kto by potwierdził opozycyjną przeszłość Jarosława Kaczyńskiego w PRL.

Dojna zmiana PiS
2021-06-18 13:29:00

#PychaKroczyPrzedUpadkiem Ta ?hołota i popaprańcy? ekscelencji Brudzińskiego przypomina o zdefraudowaniu setek milionów złotych przez Szydło na PFN i premie, Szumowskiego na interes z handlarzem bronią i dotowaniem rodziny, Sasina i Morawieckiego na wybory kopertowe, prom, wadliwe karabinki dla WP. Każda władza kiedyś się kończy. A ta zapomina, że nie uniknie rozliczenia za swoje przekręty.

obserwator dojnej zmiany - sygnalista
2021-06-18 13:14:00

NOWY Ł=AD2 Gdzie Ł- to łapczywość władzy (PiS), A ? to arogancja PiS, D ? to debilizm wyborców.

TO JEST KOLEJNY SKANDAL DOJNEJ ZMIANY !!!!
2021-06-18 13:13:00

To jest kompromitacja! Morawiecki pokazał, jak poważny polityk nie powinien rządzić krajem. ?Wydaje im się, że nie zostawiają śladu?. Dziennikarze Wirtualnej Polski ujawnili, że Mateusz Morawiecki używał prywatnego maila w celach służbowych od początku wejścia do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zaniechał tego dopiero niedawno, gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o przechwyceniu elektronicznej korespondencji szefa Kancelarii Premiera, Michała Dworczyka.

Dziunia
2021-06-18 12:35:00

Weekend w Radomiu.Rozmowy o wolności od wicia i frycia.

Kto ma dzieci to mas miód . Kto ma pis to ma smród
2021-06-18 09:33:00

Przed garnizonowym konkurencyjne wielkie narybku dzieciaków z PiS u zgromadzenie. Sam Morawiecki będzie warsztaty prowadził. Jak starszy brat ma przepisać wszystkie swoje zabawki na swoją młodsza siostrę. Po warsztatach projekcja filmu Klecha II . W roli głównej kapelan narodowiec i pedofil od ministra Skurkiewicza na żywo dzieci będzie spowiadał

Kto ma dzieci to mas miód . Kto ma pis to ma smród