Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Poseł Frysztak: Pełnomocnik radomskiego szpitala pracuje ''na czarno'' [WIDEO]

Radom on-line / 2021-04-26 13:44:00, aktualizacja: 2021-04-26 16:01:00

Konrad Frysztak złożył wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy ws. pełnomocnika Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - Andrzeja Cieślika, gdyż - po kontroli poselskiej w miejskiej placówce - okazało się, że od blisko dwóch miesięcy pracuje on "na czarno".

Konrad Frysztak

- Dzisiaj przeprowadziłem kontrolę poselską w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Okazuje się, że pełnomocnik powołany przez PiS od blisko dwóch miesięcy pracuje "na czarno", tj. nie posiada formalnego stosunku pracy, czy to z miastem, czy ze szpitalem, czy z ministrem lub wojewodą. W związku z tym złożyłem wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy, aby sprawdzić jak doszło do tego, że osoba powołana przez Ministra Zdrowia nie pobiera pensji, nie ma opłaconych składek, a podejmuje decyzje kluczowe dla szpitala i jego pracowników - mówił były wiceprezydent Radomia.

Poseł Koalicji Obywatelskiej dodał: - Pomijając to, czy zgadzam się z decyzją ministra Niedzielskiego, o tym, że wprowadził do radomskiego szpitala pełnomocnika w zastępstwie dobrze wykonującego pracę dyrektora Pacyny, temu człowiekowi należy się wynagrodzenie za pracę, ale też bezpieczeństwo poprzez opłacane składki. Taka sytuacja nie może mieć miejsca.

Więcej na załączonym poniżej wideo:

autor: dm

Wasze komentarze (61)

0
2021-04-29 18:45:00

Unia wprowadziła paszporty szczepionkowe. Ludzie bez szczepienia będą mieli ograniczone prawa np podróżowania czy przebywania w lokalach publicznych

Nigdy nie zagłosuje już na PiS !!!
2021-04-29 18:06:00

Komentarz zablokowany.

kolo
2021-04-29 13:09:00

nasz nieoceniony i niedoceniony wybitny parlamentarzysta wytropił kolejną megaaferę! Brawo panie konrad, właśnie takie działania to jest to co popchnie rozwój naszego miasta do przodu. Facet pracuje dwa miesiące bez umowy!! Skandal! Dlaczego nie zajął się tym jeszcze TSUE? Donieście o tym jak najrychlej do Brukseli. Ale już po tym doniesieniu weż się pan do jakiejś sensownej roboty.

Kazik
2021-04-28 13:25:00

Kto Witkowskiemu to załatwil. Przecież jako ozdrowieniec teraz nie powinen być szczepiony. Panie Frysztak róbpan konferencję w sprawie

Wojciech Ścibor
2021-04-28 11:18:00

BRAWO NAJLEPSZY POSEŁ OBECNEJ KADENCJI !!!!

max
2021-04-28 09:25:00

Nie wiadomo gdzie Rzeszów a gdzie Wrocław - przecież ci ludzie, wybrani głosami wszysytkich możliwych sortów żyją najczęściej w znanej sobie tylko rzeczywistości. Z rzeczywistością, w której my żyjemy łączy ich jedno: NASZA KASA.

tonio
2021-04-28 09:13:00

Pan prezes Siwak widzę uzdolniony, najpierw lotnisko teraz energia.

Kolejna afera z PiS!!!
2021-04-27 12:17:00

Jarosław Kaczyński zostaje wicepremierem ds. bezpieczeństwa i wyciekają dane 20 000 funkcjonariuszy.

RADOMIANKI I RADOMIANIE
2021-04-27 11:25:00

Panie pośle ma Pan nasz GŁOS, i naszych sąsiadów, rodzin i znajomych. Nareszcie NASZ człowiek w sejmie.

Lucjan.
2021-04-27 11:23:00

***** ***

Popieram w całej stanowczości
2021-04-27 11:22:00

Niech Pan goni tych niewykształconych mało inteligentnych PISIORÓW.

Wyborca
2021-04-27 11:20:00

Szacunek dla działań Pana posła Frysztaka. Brawo, brawo i jeszcze raz gratulacje.

BRAWO KONRAD FRYSZTAK - NAJLEPSZY POSEŁ RADOMIA
2021-04-27 11:18:00

Pokazujmy jak PiS ma NAS w d.pie, i wszystkich suwerenów. PiS się kończy to widać słychać i nawet czuć !!!!

OBALAMY PiS !!!!
2021-04-27 11:10:00

Okradanie Polski przez Obajtków, Szumowskich, Morawieckich, Sasinów i wielu innych pasożytów PiS, wykończy Polską gospodarkę. Oni już nie kradną 100, 300 tysięcy złotych. Oni kradną miliony. A, że jest ich ponad 300 tu. To są miliardy.

BRAWO KONRAD !!!!!!!!!!!
2021-04-27 11:09:00

Nareszcie poseł na miarę Radomia. Pis ma 6 posłów i 2 senatorów którzy nic dla Radomia nie robią. A proszę jeden poseł opozycji i to prawdziwy radomianin który walczy o Radom.

UWAGA !!!!
2021-04-27 11:08:00

jeden jedyny hejter PiSowski pod różnymi nickami. To Wojciech Ścibor który jest w radzie szpitala gdzie jest pełnomocnik z ramienia PiS. Ludzie co PiS robi z naszym szpitalem........

Lucjan.
2021-04-27 10:52:00

Komentarz zablokowany.

lucjan.
2021-04-27 10:51:00

Komentarz zablokowany.

,,rcs,, za około ... 100 MILIONÓW $$$ radomian pieniędzy.
2021-04-27 10:48:00

Komentarz zablokowany.

max
2021-04-27 10:23:00