Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Siedziba spółki Enea Nowa Energia otwarta w Radomiu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-04-26 12:59:00, aktualizacja: 2021-04-26 16:00:00

Przy ul. Kaszubskiej 2 została dziś otwarta w Radomiu nowa siedziba spółki Enea Nowa Energia. - Jej głównym zadaniem jest realizowanie ambitnych celów wspierających transformację grupy w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i ograniczenia emisyjności - usłyszeliśmy na konferencji.

- Ponad rok temu grupa kapitałowa Enea podjęła decyzję o wydzieleniu swoich aktywów odnawialnych źródeł energii jako odrębnego podmiotu prawa handlowego, aby w przyszłości móc dużo lepiej zarządzać tymi źródłami i pozyskiwać nowe finansowanie na nowoczesne, ekologiczne źródła, które są lokowane na terenie naszego kraju (...). To co zapowiedzieliśmy niecałe rok temu, stało się faktem. Dotrzymaliśmy słowa - mówił prezes zarządu Enea Nowa Energia, Tomasz Siwak.

Paweł Szczeszek, prezes zarządu Enea S.A. dodał: - To jest główna siedziba tej spółki w kraju. Powstanie spółki to przede wszystkim element transformacji energetycznej, która dziś się dzieje w Polsce. Ta spółka jest jedną z najważniejszych podmiotów w całej grupie kapitałowej Enea.

- Udało się to dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Żałuję, że nie udało się z modernizacją Radpecu. Dziś zatrudnionych w Enei Nowej Energii jest około 150 osób, na miejscu pracuje około 20. Będą z tego tytułu też wpływy do miasta z podatków i oczywiście miejsca pracy. Radom jest tym miejscem, gdzie każde miejsce pracy, a w szczególności dobrze płatne, jest sukcesem. Cieszę się, że siedziba została otwarta i życzę rozwoju - powiedział natomiast poseł Marek Suski, przewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (44)

rozważny czytelnik
2021-04-26 18:52:00

Gdybym miał podpowiedzieć opozycji główne hasło wyborcze, postawiłbym na rozliczenie ekipy rządzącej. Kwestie społeczne, gospodarcze są drugoplanowe wobec rozliczenia tej grupy, którą można określać jako "komuniści i złodzieje"

h2o
2021-04-26 18:28:00

Debilizm wiekszości tekstów, nie zna granic. Myślę, że jest to celowe działanie pseudo dziennikarskie. Pozdrawiam.

lucjan
2021-04-26 18:17:00

Kocham pana Suskiego.

lucjan.
2021-04-26 18:16:00

Kocham pana Suskiego.

tęczowa WŁADYSŁAWa MAŁYSAą
2021-04-26 18:13:00

Komentarz zablokowany.

Je na ć PiS
2021-04-26 17:59:00

Prąd drożeje a Suski się z Narodu śmieje. PiS to komuniści i złodzieje Kaczor smoleński pieje

Je na ć PiS
2021-04-26 17:59:00

Prąd drożeje a Suski się z Narodu śmieje. PiS to komuniści i złodzieje Kaczor smoleński pieje

Je na ć PiS
2021-04-26 17:59:00

Prąd drożeje a Suski się z Narodu śmieje. PiS to komuniści i złodzieje Kaczor smoleński pieje

Je na ć PiS
2021-04-26 17:59:00

Prąd drożeje a Suski się z Narodu śmieje. PiS to komuniści i złodzieje Kaczor smoleński pieje

Je na ć PiS
2021-04-26 17:59:00

Prąd drożeje a Suski się z Narodu śmieje. PiS to komuniści i złodzieje Kaczor smoleński pieje

Je na ć PiS
2021-04-26 17:59:00

Prąd drożeje a Suski się z Narodu śmieje. PiS to komuniści i złodzieje Kaczor smoleński pieje

RADOM to PIS.
2021-04-26 17:28:00

Radom wstydzi się POpaprańców i tęczowej RADOSŁAWa MxAŁYSAą.WILGOĆ JEST?Jak tam męskie koleżanki?

RADOM to PIS.
2021-04-26 17:28:00

Komentarz zablokowany.

RADOM to PIS.
2021-04-26 17:27:00

Komentarz zablokowany.

myśliciel
2021-04-26 16:43:00

A co tam robi niewybieralny weryfikator służ specjalnych ze Zwolenia? Zatrudnia TW?

okłamany radomianin
2021-04-26 14:49:00

Nie wstydzę się Polski. Wstydzę się Dudy, PiS-u i polskiej ciemnoty.

Do peukarza vel. Caryca z Grójca
2021-04-26 14:48:00

Od kierowania autobusem PKS po kierowanie Polskim Radiem oraz przewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Fascynująca ścieżka kariery. Doświadczenie i zdobyte kwalifikacje to podstawa.

PiS nas okrada !!!
2021-04-26 14:46:00

Jak ustalono, Ryszard Czarnecki , wiceprzewodniczący PE z ramienia PiS, ukradł z niego aż 100 TYSIĘCY EURO !!! Czy takich przedstawicieli Polski chcemy w Europie ?

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-26 14:46:00

Radom Podziękuje PiSowi w nadchodzących wyborach. Radomianie nie chcą już PiS. Suski, Skurkiewicz, Karczewski, Kosztowniak, Kwiecień, Fogiel, Bąk, Górska - ICH NIE INTERESUJĄ RADOMIANIE, ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH ZAPOMNIJCIE O NICH JAK ONI ZAPOMNIELI O swoich wyborcach przy dzieleniu funduszy oraz z finansów na koronawirusa Radom od rządu dostał całe 0 zł !!!

Obalamy PiS!!!
2021-04-26 14:45:00

Cała Polska z Was się śmieje komuniści (Stanisław Piotrowicz) i złodzieje (Ryszard Czarnecki), obaj z PiS.

 < 1 2 3 >