Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Siedziba spółki Enea Nowa Energia otwarta w Radomiu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Radom on-line / 2021-04-26 12:59:00, aktualizacja: 2021-04-26 16:00:00

Przy ul. Kaszubskiej 2 została dziś otwarta w Radomiu nowa siedziba spółki Enea Nowa Energia. - Jej głównym zadaniem jest realizowanie ambitnych celów wspierających transformację grupy w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i ograniczenia emisyjności - usłyszeliśmy na konferencji.

- Ponad rok temu grupa kapitałowa Enea podjęła decyzję o wydzieleniu swoich aktywów odnawialnych źródeł energii jako odrębnego podmiotu prawa handlowego, aby w przyszłości móc dużo lepiej zarządzać tymi źródłami i pozyskiwać nowe finansowanie na nowoczesne, ekologiczne źródła, które są lokowane na terenie naszego kraju (...). To co zapowiedzieliśmy niecałe rok temu, stało się faktem. Dotrzymaliśmy słowa - mówił prezes zarządu Enea Nowa Energia, Tomasz Siwak.

Paweł Szczeszek, prezes zarządu Enea S.A. dodał: - To jest główna siedziba tej spółki w kraju. Powstanie spółki to przede wszystkim element transformacji energetycznej, która dziś się dzieje w Polsce. Ta spółka jest jedną z najważniejszych podmiotów w całej grupie kapitałowej Enea.

- Udało się to dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Żałuję, że nie udało się z modernizacją Radpecu. Dziś zatrudnionych w Enei Nowej Energii jest około 150 osób, na miejscu pracuje około 20. Będą z tego tytułu też wpływy do miasta z podatków i oczywiście miejsca pracy. Radom jest tym miejscem, gdzie każde miejsce pracy, a w szczególności dobrze płatne, jest sukcesem. Cieszę się, że siedziba została otwarta i życzę rozwoju - powiedział natomiast poseł Marek Suski, przewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (44)

du
2021-04-29 07:32:00

@Abc Pytaj na 1- Maja koło nowego przejścia dla pieszych. I niezdziw się jak nowe odcinki Ojca Mateusza będą kręcić w Dworku Saskim a o tego właściciela pytaj w TVP

TVP info Pcim
2021-04-27 14:12:00

Suski pracuję na 1 na liście PiSu na sołtysa w Pcimiu. Bo już marne szanse nawet na " jedynkę" na Sołtysa w Wąchocku

TVP info Pcim
2021-04-27 14:11:00

Suski pracuję na 1 na liście PiSu na sołtysa w Pcimiu. Bo już marne szanse nawet na " jedynkę" na Sołtysa w Wąchocku

TVP info Pcim
2021-04-27 14:11:00

Suski pracuję na 1 na liście PiSu na sołtysa w Pcimiu. Bo już marne szanse nawet na " jedynkę" na Sołtysa w Wąchocku

Kolejna afera z PiS!!!
2021-04-27 12:16:00

Jarosław Kaczyński zostaje wicepremierem ds. bezpieczeństwa i wyciekają dane 20 000 funkcjonariuszy.

OBALAMY POtologię !!!!!!!!!!
2021-04-27 11:02:00

RUSKO-NIEMIECKIE POdpaski.

lucjan.
2021-04-27 11:01:00

KOCHAM PIS.PO to lajno niszczące Radom.

Abc
2021-04-27 11:00:00

Ciekawe który aparatczyk PIS jest właścicielem budynku? Wynajmują go same państwowe spółki.

Obalamy PiS !!!
2021-04-27 07:45:00

Siekiera motyka kacze piórka. To dla Jarka jest laurka. Siekiera motyka kaczy zwis. Wszyscy razem ***** ***!!!

Janko
2021-04-27 07:38:00

Siwak? - czy Ty jesteś, że zostałeś Prezesem w kolejnej radomskiej spółce. To żenada i nepotyzm!!!!

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-27 07:27:00

#Obajtek mając w 2012 r. 183 440 zł dochodu, zaoszczędził 300 000 zł + spłacił 2 kredyty na sumę 354 600 zł + kupił 10 % udziałów w ERG Bieruń-folie sp. z o.o o wartości 260 000 zł. On popełnia przestępstwo i zostaje człowiekiem wolności , żyjemy w komunie. został człowiekiem wolności w 2020 r. Mozliwe, że otrzymał to od bezdomnego.......

Zegarmistrz Sławek
2021-04-26 20:07:00

Przypomnijmy, CBA zatrzymało byłego prezesa PKN Orlen z czasów rządu PO, Dariusza K. oraz mężczyznę, który w jego imieniu miał przekazywać łapówki Nowakowi. Według prokuratury Dariusz K. pieniądze płacił regularnie za posadę w Orlenie - łącznie ok. 200 tys. zł. Zatrzymano także Wojciecha T., byłego członka zarządów spółek PGE i Energa, który miał dwukrotnie wręczyć Nowakowi łapówkę. Raz za pracę w zarządzie PGE, a następnie kilkadziesiąt tysięcy w zarządzie Energi. Nowak był wówczas szefem gabinetu u premiera Donalda Tuska, a następnie ministrem transportu w rządzie PO. Każdy w Radomiu wie, że za załatwienie Rad Nadzorczych dla dwóch prezesów cała kasa z tych rad przekazywana jest załatwiaczowi. https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26350057,czy-prezesi-orlenu-i-energi-placili-slawomirowi-nowakowi-za.html

H20
2021-04-26 20:04:00

Zabrakło wody święconej. Cały zapas zużyty został na nawodnienie Zalewu

H20
2021-04-26 20:04:00

Zabrakło wody święconej. Cały zapas zużyty został na nawodnienie Zalewu

H20
2021-04-26 20:04:00

Zabrakło wody święconej. Cały zapas zużyty został na nawodnienie Zalewu

H20
2021-04-26 20:04:00

Zabrakło wody święconej. Cały zapas zużyty został na nawodnienie Zalewu

H20
2021-04-26 20:04:00

Zabrakło wody święconej. Cały zapas zużyty został na nawodnienie Zalewu

H20
2021-04-26 20:03:00

Zabrakło wody święconej. Cały zapas zużyty został na nawodnienie Zalewu

H20
2021-04-26 20:03:00

Zabrakło wody święconej. Cały zapas zużyty został na nawodnienie Zalewu

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-26 19:17:00

Od kierowania autobusem PKS po kierowanie Polskim Radiem oraz przewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Fascynująca ścieżka kariery. Doświadczenie i zdobyte kwalifikacje to podstawa.

 1 2 3 >