Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Budowa drugiego odcinka trasy N-S zgodnie z planem

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-04-08 09:44:00, aktualizacja: 2021-04-08 14:30:00

Postępują prace na drugim odcinku trasy N-S między ulicami Czarnoleską a Żakowicką. Zdaniem MZDiK, zostanie on oddany do użytku zgodnie z terminem.

Budowa drugiego odcinka trasy N-S z lotu ptaka. Foto: UM Radom

- Nic nie stoi na razie na przeszkodzie, aby inwestycja została oddana zgodnie z planem - informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji o drugim etapie budowy trasy N-S pomiędzy ulicami Czarnoleską a Żakowicką. Wszystko wskazuje więc na to, że wrześniowy termin zostanie dotrzymany. Jak informuje w rozmowie z Radiem Radom Dawid Puton, rzecznik MZDiK, w 90 procentach ukończona jest już kanalizacja, a instalacja elektryczna gotowa jest w 60 procentach. - Na finiszu są również prace rozbiórkowe - dodaje Puton.

Koszt budowy drugiego odcinka trasy N-S to 26,5 mln zł.

autor: dm, radioradom.pl

Wasze komentarze (10)

RADOM to PIS.
2021-04-09 22:29:00

Do 0 dobrze nie będziemy robić Tytoniowej na tym się nie da zarobić niech robią ci co nie kradną.

0
2021-04-09 12:50:00

Błagam, tylko nie róbcie Tytoniowej.

odpowiedź dla $$
2021-04-08 23:41:00

Nie, miasto nie przygotowuje przebudowy wylotu Młodzianowskiej w 1905r. bo nie ma takiej potrzeby. Korki to nie argument. Wybory to argument.

0
2021-04-08 20:43:00

Miasto Radom otrzymało z RFIL w sumie ponad 52 miliony złotych, a miasta i gminy, tworzące powiat radomski ponad 38 milionów złotych. Wraz ze wsparciem dla powiatu radomskiego w wysokości ponad 42,5 miliona złotych daje to łączną kwotę ponad 132,2 milionów złotych - czytamy w liście radomskiego starosty. Jednocześnie podkreśla, że zarzuty o podziale pieniędzy według klucza politycznego są nieprawdziwe, ponieważ miasto Radom, którego władze nie są przedstawicielami partii rządzącej, otrzymało większe dofinansowanie niż powiat radomski. Bezpodstawne są również pretensje o brak pieniędzy na projekt budowy nowego SOR-u na radomskim Józefowie (koszt inwestycji około 70 milionów złotych). - Jednocześnie bez zbędnej dyskusji z budżetu Mazowsza poszło... 637 milionów złotych (!) na remonty szpitali: Bródnowskiego w Warszawie oraz placówki w Międzylesiu. Trudno nie dostrzec w tym poważnej sprzeczności logicznej, ale według pana marszałka winny jest rząd, który ?niesprawiedliwie? rozdziela pieniądze - pisze Trelka w swoim liście. Starosta radomski podkreśla, że zarzuty przyznawania pieniędzy wobec politycznego klucza są bardziej zasadne w stosunku do województwa mazowieckiego. Samorząd nie otrzymał bowiem żadnego wsparcia w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego (dofinansowanie wyłącznie dla samorządów, w których nie rządzą przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości), Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Infrastruktury Sportowej ? Mazowsze 2020 (niekorzystne warunki finansowania i brak możliwości pozyskiwania pieniędzy z innych źródeł) czy Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych 2020. Waldemar Trelka krytykuje również marszałka Struzika za to, że powiat otrzymał od województwa 24 kilometry najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich, przekazanych w ramach tzw. ustawy kaskadowej, bez jakichkolwiek uzgodnień czy konsultacji. - Na szczęście dla mieszkańców powiatu radomskiego, błyskawicznie nadrabiamy zaniedbania poprzedniego zarządcy i obecnie trwa już kompleksowa przebudowa takich zdewastowanych miejsc w gminach Kowala czy Wolanów - wyjaśnia włodarz powiatu. Jednocześnie zachęca marszałka Struzika do współpracy dla dobra wspólnego, ponad podziałami.

TAK PiS dba o zdrowie Polaków
2021-04-08 20:05:00

Komentarz zablokowany.

TAK PiS dba o zdrowie Polaków
2021-04-08 20:05:00

Mieliśmy już aferę z zakupem bezwartościowych maseczek i respiratorów-widmo, kupionych od handlarza bronią, to za mało rząd PiS dokonał zakupu łóżek do COVID-owego szpitala we Wrocławiu na kwotę 400 tys. zł na łóżka ze złomu, które mają termin eksploatacji do... grudnia 2018 roku. Domyślam się, że odwołanie Pana Dyrektora Pacyny wiązało się z tym, że podobne informacje wyszły by na jaw bardzo szybko a tak powołało się pełnomocnika z ramienia PiS i wszystko działa w godzinę, no to gratuluję, tylko proszę pamiętać o spowiedzi świętej i o 8 przykazaniu. UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-08 20:04:00

Warto dodać, że wkrótce rozpocznie się dostawa luksusowych terenowych BMW z 300 konnymi silnikami dla rządzących polityków z PiS. Do dziś zmarło ponad 57 000 Polaków. UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

RADOM wolny od PiS
2021-04-08 20:04:00

Dług publiczny Polski w 2021 r. ma wynieść 64,7 proc. PKB, czyli pierwszy raz w historii przekroczy magiczną barierę 1,5 biliona złotych. Oto prawdziwy obraz finansów Polski zarządzany przez PiS. Tego nie spłacą nawet nasze wnuki.

kk
2021-04-08 15:52:00

Komentarz zablokowany.

$$
2021-04-08 10:06:00

Pytanie, czy miasto już przygotowuje przebudowę wylotu ul. Młodzianowskiej w 1905r od strony Ustronia? Bo tam już się na światłach korkuje, a jaj jeszcze dojdzie tranzyt NS to czarno to widzę.