Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomska spółka miejska oszukana metodą ''na policjanta''. Straty miały wynieść 1,8 mln zł

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-03-26 20:49:00

Prokuratura w Radomiu przyjęła zawiadomienie o oszustwie metodą "na policjanta", którego ofiarą padła radomska spółka miejska "Rewitalizacja" - potwierdziła w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Beata Galas. Według pierwszych informacji, księgowa miejskiej spółki wczoraj między godz. 13 a 16 dokonała prawie dwudziestu przelewów nieuzgodnionych z prezesem.

Spółka "Rewitalizacja" to niewielka spółka miejska w Radomiu, pracuje w niej około dwudziestu osób. Uprawnienia do spraw finansowych mieli niezależnie od siebie prezes oraz księgowa spółki. Kobieta wczoraj między 13 a 16 dokonała prawie dwudziestu przelewów nieuzgodnionych z prezesem. Według jej relacji, zgłosili się do niej funkcjonariusze CBŚ, którzy prosili o przetestowanie "jakiegoś niejawnego systemu przelewów". Prezes miejskiej spółki złożył na nią doniesienie do prokuratury i zwolnił ze stanowiska.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski w rozmowie z Onetem mówi, że na razie nie wypowiada się w sprawie roli księgowej w całej sprawie i czeka na decyzje policji oraz prokuratury. Według nieg,o na razie nie da się wskazać, czy kobieta została ofiarą oszustów, czy też może z nimi współdziałała.

Później prezydent Radomia wydał oświadczenie w tej sprawie, które można przeczytać tutaj.

O całej sytuacji poinformował na Twitterze Wojciech Skurkiewicz, senator PiS i sekretarz stanu w MON. "Dziś dotarła do mnie wiadomość, która nie mieści się w głowie, że spółka Rewitalizacja w Radomiu została oszukana metodą na policjanta. Kierownictwo spółki przelało na konta przestępców 1,8 mln zł" - napisał.

W rozmowie z Onetem wiceminister wskazuje na możliwe duże nieprawidłowości w działaniu spółki. - To chyba dla wszystkich szokujące, że spółka została w ten sposób oszukana. To jest niebagatelna kwota - zaznacza. - To też dziwna sprawa, jeśli chodzi o funkcjonowanie samej spółki. Pierwszy raz słyszę, żeby w takich spółkach prawa handlowego ktoś mógł jednoosobowo podpisywać przelewy takiej dużej wartości - mówi.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała, że sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód. Na razie śledczy nie podają więcej informacji na ten temat.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska powiedziała, że funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o oszustwie na szkodę jednej ze spółek miejskich w Radomiu. - Sprawę prowadzą policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością – przekazała Kucharska.

autor: dm, onet.pl

Wasze komentarze (71)

Wyniosła 8 mln zł z CBA. Bezrobotny mąż wydał je u bukmachera
2021-03-28 20:50:00

https://www.money.pl/gospodarka/wyniosla-8-mln-zl-z-cba-bezrobotny-maz-wydal-je-u-bukmachera-6522367771551361a.html

Bieńkowski
2021-03-28 20:17:00

Wszystko PO. W mosirze nieudacznik który doprowadził do upadłości firmę. W administratorze nieudacznik który namawiał biznesmenów na ubezpieczenie. Ten pierwszy zatrudnił w mosirze siostrę tego drugiego. I tak roz.pier.dalaja ten Radom za przyzwoleniem Tatka i Gazety Wymiotnej którzy udają że nic sie nie dzieje.

mieszkanie pyta
2021-03-28 19:20:00

z jakiej partii sa prezesi spółek Rewitalizacja, Mosir czy Administrator?

PO to ...
2021-03-28 10:09:00

Zło dzie je,zło dzie je,zło dzie je!!!!!!!!!

Samo dno.
2021-03-28 08:35:00

Komentarz zablokowany.

hahaha
2021-03-28 06:23:00

tenisista pomyliles Rewitalizacje z Administratorem :)

opinia
2021-03-27 22:02:00

Zero kontroli pracowników i zero nadzoru nad ich praća w spółkach miejskich i zero reakcji służb tak wygląda Radom w 2021 roku !

Witkowski do kryminału!!!
2021-03-27 19:29:00

Dosyć tego złodziejstwa!!!

tenisista
2021-03-27 16:20:00

zauwazyliscie jaki idzie przekaz we wszystkich medialnych slugusach PO? "spolka oszukana" Ani slowa ze prezes to nieudacznik od ubezpieczen. Biegal kiedys i prosil zeby ktos wykupil u niego ubezpieczenie. Jego najwieksza zasluga bylo roznoszenie ulotek Witkowskiego.

RADOM to PIS.
2021-03-27 16:20:00

RADOMIANIE OKRADZENI NA następne MILIONY.A nie żadna POtologiczna spółdzielnia.

juras
2021-03-27 14:58:00

To jest temat żeby przykryć kolejny wałek ze stadionem. Tam to dopiero idzie kasa PO aneksach.

gazeta wyborcza z dzis informuje
2021-03-27 13:02:00

Gazeta Wyborcza godz.10 - dnia 27.03.2021 r. - ....Z nieoficjalnych informacji, na które powołuje się portal zebrra.tv, wynika, że do Rewitalizacji zadzwoniła lub napisała osoba podająca się za funkcjonariusza CBŚP i kilkukrotnie prosiła o dokonywanie przelewów. Księgowość spółki miała dokonywać transakcji na podane przez rzekomego funkcjonariusza konto, a tym samym spółka miała regularnie tracić pieniądze ? w sumie ok. 2 mln zł......

naiwne pytania do mediów
2021-03-27 13:01:00

Z jakiej partii są Ci pracownicy miejskiej spółki Rewitalizacja? Coś za cicho w tym temacie.

Frysz***
2021-03-27 12:42:00

Witkowski to za coś odpowiada?

0
2021-03-27 12:28:00

Komentarz zablokowany.

Patologia Organizacyjna
2021-03-27 12:27:00

Jakoś zamilkły trolle z Przestępczej Organizacji a szczególnie jeden od tatarkowych mediów

trend
2021-03-27 12:25:00

Jaka księgowa taki prezes, albo taki prezes jaka księgowa. prezesi tacy sami jak prezydent. PO - i wszystko jasne. Mamy swoich lokalnych Nowaków.

miejscowy
2021-03-27 12:18:00

w pandemii nie śpią złodzieje, jedni podszywają się pod CBŚ a inni w białych kołnierzykach oficjalnie dają pieniądze kościołowi,Rydzykowi, TVPiS lub remontują prywatne dworki za państwowe pieniądze. Państwo z tektury.

Oddawaj nasze miliony.I s P ierd O laj !!!!!!!!!!!!!
2021-03-27 11:09:00

Witkowski ze swoim doradcą (prezesem) spółdzielni do kryminału !!!!!!!!!!!!!!!

Jaki był nadzór ?
2021-03-27 11:03:00

Na internetowej stronie REWITALIZACJI podano , że główna księgowa to Jolanta S , a prezes to Włodzimierz Konecki , były doradca przez wiele lat Witkowskiego , który na tym stanowisku zastąpił MROZA.

 < 1 2 3 4 >